Таг: „Ѕвезда е родена“

„ФАВОРИТОТ“ И „РОМА“ ФАВОРИТИ НА ОСКАРИТЕ СО ПО ДЕСЕТ НОМИНАЦИИ

„ФАВОРИТОТ“ И „РОМА“ ФАВОРИТИ НА ОСКАРИТЕ СО ПО ДЕСЕТ НОМИНАЦИИ

„Фаворитот“ на грчкиот режисер Јоргос Лантимос и „Рома“ на Алфонсо Куарон ќе се борат за десет Оскари на претстојното доделување на најпрестижните фил ...
ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ЈА ПОБЕДИ ЛЕДИ ГАГА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

„Боемска рапсодија“, филмот за рок групата „Квин“, е победникот што ги изненади сите на доделувањето на 76. Златни глобуси во Беверли Хилс, освојувајќ ...
БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА ДИК ЧЕЈНИ ГИ ПРЕДВОДИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА ДИК ЧЕЈНИ ГИ ПРЕДВОДИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

„Потпретседател“, биографскиот филм за поранешниот американски потпретседател Дик Чејни, со Кристијан Бејл во насловната улога, ја предводи листата на ...
3 / 3 НАПИСИ