1 2 3 36 10 / 357 POSTS
НОВОГОДИШНИОТ ОГНОМЕТ ВО СИДНЕЈ ВО ЧЕСТ НА ПРИНС И ДЕЈВИД БОУВИ

НОВОГОДИШНИОТ ОГНОМЕТ ВО СИДНЕЈ ВО ЧЕСТ НА ПРИНС И ДЕЈВИД БОУВИ

По годината која во која умреа многу легендарни уметници, славниот сиднејски новогодишен огномет денеска беше во чест на дел од нив. Повеќе од милион ...
УБИЈЦИТЕ ГО ИЗНЕЛЕ ВО ТЕПИХ ТЕЛОТО НА УБИЕНОТ ГРЧКИ АМБАСАДОР ПРЕД 10-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

УБИЈЦИТЕ ГО ИЗНЕЛЕ ВО ТЕПИХ ТЕЛОТО НА УБИЕНОТ ГРЧКИ АМБАСАДОР ПРЕД 10-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

Бразилската полиција верува дека грчкиот амбасадор во земјата бил убиен од љубовникот на жена му по нејзина наредба во куќа во Рио и уапсени се тројца ...
ВЛАДИНИОТ ПРОТОКОЛ НЕ ЈА ПОКАНИ ЈАНЕВА НА ПРВАТА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

ВЛАДИНИОТ ПРОТОКОЛ НЕ ЈА ПОКАНИ ЈАНЕВА НА ПРВАТА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева беше единствениот носител од редот на највисоките државни функции која не беше присутна на вчерашната све ...
ПЕТ ЗАДАЧИ ОД ПРИБЕ ЗА МАНДАТАРОТ НА НОВАТА ВЛАДА

ПЕТ ЗАДАЧИ ОД ПРИБЕ ЗА МАНДАТАРОТ НА НОВАТА ВЛАДА

Една и пол година по објавувањето на извештајот на Прибе, т.н. Итни реформски приоритети препорачани од експертската група чекаат да бидат спроведени ...
ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЕМ ПРАТЕНИК, ЕМ ПРЕМИЕР

ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ ЕМ ПРАТЕНИК, ЕМ ПРЕМИЕР

Премиерот Емил Димитриев од вчера е и пратеник, нарушувајќи го начелото на поделба на власта на законодавна и извршна, ситуација која може да потрае с ...
ДО 9 ЈАНУАРИ ИВАНОВ МОРА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

ДО 9 ЈАНУАРИ ИВАНОВ МОРА ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

До 9 јануари претседателот Ѓорге Иванов треба да му го додели мандатот на кандидатот на партија или на партии коj ќе успее да собере 61 потпис дека им ...
ЖЕНАТА И НЕЈЗИНИОТ 29-ГОДИШЕН ЉУБОВНИК ГО УБИЛЕ ГРЧКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ

ЖЕНАТА И НЕЈЗИНИОТ 29-ГОДИШЕН ЉУБОВНИК ГО УБИЛЕ ГРЧКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ

Истражителите од Рио де Жанеиро се сомневаат дека грчкиот амбасадор во Бразил бил убиен по нарачка на неговата сопруга и 29-годишен полицаец со кој та ...

ТЕЛЕШКИ БИФТЕК

1 Кога го слушам лидерот на ДУИ Али Ахмети како раскажува приказни дека во новата Влада ќе влезат само ако бидат задоволени потребите на Албанците, ве ...
ДОКУМЕНТОТ ОД ТИРАНА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛАДА, ВЕЛИ АХМЕТИ

ДОКУМЕНТОТ ОД ТИРАНА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛАДА, ВЕЛИ АХМЕТИ

Политичките партии на Албанците во Македонија ќе изготват документ во кој ќе бидат содржани барањатa кои се од интерес на Албанците во Македонија, изј ...
КОНСТИТУИРАН ДЕВЕТТИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО

КОНСТИТУИРАН ДЕВЕТТИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО

Со верификација на мандатот на 120- те пратеници, се конституира новото Собрание на Република Македонија. Од 115 присутни, за верификацијата гласаа ...
1 2 3 36 10 / 357 POSTS
meta charset="utf-8"
;