Таг: улица

1 2 3 15 10 / 146 НАПИСИ
ПОЛА ГОДИНА НЕ РАБОТАТ СЕМАФОРИТЕ КАЈ МОМИН ПОТОК ВО СКОПЈЕ

ПОЛА ГОДИНА НЕ РАБОТАТ СЕМАФОРИТЕ КАЈ МОМИН ПОТОК ВО СКОПЈЕ

Семафорите на крстосницата кај Момин Поток во Скопје не работат пола година. На крстосницата која е една од најпрометните во градот секој ден се созда ...
ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА СО ВОВЕДУВАЊЕ ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО КАРПОШ 1 И 2

ОПШТИНА КАРПОШ ПОЧНУВА СО ВОВЕДУВАЊЕ ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ВО КАРПОШ 1 И 2

Почнува воведување зонско паркирање во населбите Карпош 2 и Карпош 1. Во наредниот период ЈП „Градски паркинг“ ќе почне со бележење на улиците и инфор ...
ЕДНОНАСОЧНА УЛИЦА СЕ ГРАДИ НА КЕЈОТ НА ЦРН ДРИМ ВО СТРУГА, ОТИ ДУЌАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА НЕМАТ МЕСТО ЗА ДОТУР НА СТОКА

ЕДНОНАСОЧНА УЛИЦА СЕ ГРАДИ НА КЕЈОТ НА ЦРН ДРИМ ВО СТРУГА, ОТИ ДУЌАНИТЕ И КАФУЛИЊАТА НЕМАТ МЕСТО ЗА ДОТУР НА СТОКА

Кејот на Црн Дрим во Струга, кој од едната страна се поплочи со природен мозаичен камен, ќе добие и еднонасочна сообраќајница која ќе служи за дотур н ...
ПАРИЗ ЌЕ ИМЕНУВА УЛИЦА ВО ЧЕСТ НА ДЕЈВИД БОУВИ

ПАРИЗ ЌЕ ИМЕНУВА УЛИЦА ВО ЧЕСТ НА ДЕЈВИД БОУВИ

Париз ќе ѝ оддаде почит на починатата легенда на рок музиката Дејвид Боуви со именување на улица по него, одбележувајќи значаен момент осум години по ...
НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА МЕЃУ ФИЛХАРМОНИЈА И МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ СЕ ПРАВИ УЛИЦА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА КАМИОНИ ДО ИЗГОРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ

НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА МЕЃУ ФИЛХАРМОНИЈА И МУЗИЧКОТО УЧИЛИШТЕ СЕ ПРАВИ УЛИЦА ЗА ДВИЖЕЊЕ НА КАМИОНИ ДО ИЗГОРЕНИОТ ОБЈЕКТ НА ИНСПЕКТОРАТОТ ЗА ЕКОЛОГИЈА, БЕЗ ДОЗВОЛА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР И ГРАД СКОПЈЕ

Со лимени тараби е заградена пешачката патека меѓу објектот на Филхармонија и средното музично училиште „Илија Николовски-Луј“ и Факултот за музичка у ...
АСФАЛТ МЕСТО КАЛДРМА НА УЛИЦАТА СТОЛТЕНБЕРГОВА ВО СКОПСКИОТ ГРАДСКИ ПАРК

АСФАЛТ МЕСТО КАЛДРМА НА УЛИЦАТА СТОЛТЕНБЕРГОВА ВО СКОПСКИОТ ГРАДСКИ ПАРК

Коцката од улицата Столтенбергова пред стадионот во Градскиот парк во Скопје е заменета со асфалт. Екипите на ЈП „Улици и патишта“ вчера започнаа со а ...
НЕПОДВИЖНИОТ КУМАНОВЕЦ ПО 4 ДЕНА НА УЛИЦА ПРЕНЕСЕН В БОЛНИЦА, ГО ДОБИ И ПРВИОТ ДОКУМЕНТ

НЕПОДВИЖНИОТ КУМАНОВЕЦ ПО 4 ДЕНА НА УЛИЦА ПРЕНЕСЕН В БОЛНИЦА, ГО ДОБИ И ПРВИОТ ДОКУМЕНТ

Сефедин Куртиши (56) од Куманово, човекот кој повеќе од четири дена лежеше неподвижен пред својата распадната куќа, денеска напладне е пренесен на лек ...
НЕПОДВИЖЕН БОЛЕН ЧОВЕК СО ДЕНОВИ ЛЕЖИ НА ОТВОРЕНО ВО КУМАНОВО, НИКОЈ НЕ ГО ЗГРИЖУВА ОТИ НЕМА ДОКУМЕНТИ

НЕПОДВИЖЕН БОЛЕН ЧОВЕК СО ДЕНОВИ ЛЕЖИ НА ОТВОРЕНО ВО КУМАНОВО, НИКОЈ НЕ ГО ЗГРИЖУВА ОТИ НЕМА ДОКУМЕНТИ

Кумановецот Сефедин К. (56) со денови лежи неподвижен на земја пред својата распадната куќа на улицата Осогово во Куманово. Тој има проблеми со нозете ...
УДРИЛ ПОЛИЦАЈКА СО „БМВ“ ДОДЕКА МУ ПИШУВАЛА КАЗНА ОТИ СЕ ПАРКИРАЛ ПРЕД КАФУЛЕ СРЕДЕ УЛИЦАТА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

УДРИЛ ПОЛИЦАЈКА СО „БМВ“ ДОДЕКА МУ ПИШУВАЛА КАЗНА ОТИ СЕ ПАРКИРАЛ ПРЕД КАФУЛЕ СРЕДЕ УЛИЦАТА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

Полицајка од СВР Скопје била удрена со кола бидејќи на сопственикот му пишувала казна за погрешно паркирање. Како што стои во билтенот на Министерство ...
ТРЕТПАТ СЕ КОПА УЛИЦАТА КОЗАРА ВО СКОПСКИ КАПИШТЕЦ ОТИ Е НЕКВАЛИТЕТНО АСФАЛТИРАНА, НЕМА КАЗНИ ЗА ФИРМАТА

ТРЕТПАТ СЕ КОПА УЛИЦАТА КОЗАРА ВО СКОПСКИ КАПИШТЕЦ ОТИ Е НЕКВАЛИТЕТНО АСФАЛТИРАНА, НЕМА КАЗНИ ЗА ФИРМАТА

Улицата Козара во скопски Капиштец утрово пак почна да се раскопува. Со машини се корне асфалтот бидејќи е неквалитетно изведен и улицата не може да д ...
1 2 3 15 10 / 146 НАПИСИ