Тагови Постови тагирани со "амбасадори"

таг: амбасадори

МАЈА ДА КАЖЕ

1 Добрата вест неделава е што Македонија уште не го допрела дното. Оти, со овој претседател и со ова судство допрва ќе паѓаме. А и Али Ахмети искрено си кажа: Не знам во кој правец сме тргнале. Убеден сум дека власта допрва ќе смислува нови пакости што треба да ги направи Ѓорге Иванов за да ги спаси.  Затоа што,...

ТЕАРЦЕ ПМ10

1 Стварно, кој ли им се заканувал на амбасадорите на ЕУ во Македонија? Ц, ц, ц... Како можел да им се заканува? Ц, ц, ц... Владејачката ВМРО-ДПМНЕ побара од ЕУ веднаш да „допрецизира и да појасни кој и како им се заканувал на амбасадорите и да се посочи конкретен пример за тоа. За да може надлежните институции поефикасно да...

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ЕУ ДА КАЖЕ КОЈ ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА АМБАСАДОРИТЕ

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска од Европската комисија побара да допрецизира и да појасни кој и како им се заканувал на меѓународните претставници во Македонија и да посочи конкретен пример за тоа. „Споделувајќи ја загриженоста на Европската комисија, ВМРО-ДПМНЕ јавно прашува кој и како им се заканувал на меѓународните преставници во Република Македонија и да се посочи конкретен пример за тоа. ВМРО-ДПМНЕ...

ВАШИНГТОН ГИ ПОВИКА МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ПРЕСТАНАТ СО НАПАДИ НА АМБАСАДОРИТЕ

Стејт департментот ги повика политичките лидери во Македонија да престанат со неоснованите напади на демократските институции и амбасадорите и да дозволат формирање на веродостојна и стабилна влада. Портпаролот на Стејт департментот Џон Кирби го почна денешниот брифинг со новинарите во Вашингтон, изразувајќи загриженост за зголемените политички тензии во Македонија по изборите на 11 декември. „Загрижени сме поради зголемените политички тензии...

ЕУ АМБАСАДОРИТЕ ЌЕ ГИ УЧАТ ГРАЃАНИТЕ ДА ГЛАСААТ СЛОБОДНО

Амбасадорите на Европската унија во Скопје ќе одат низ повеќе градови во земјата да ги учат граѓаните како да се ослободат од притисокот и слободно да гласаат на избори. Планот е да им укажат на важноста од слободно изразување, а ќе одговараат и на прашања од граѓаните за актуелната политичка состојба. Делегацијата на Европската унија во Скопје за САКАМАДАКАЖАМ.МК...