Категорија: Дописна мрежа

1 331 332 333 334 335 376 3330 / 3752 НАПИСИ
ВО ТИКВЕШКО СЕ КРАДАТ ДРВЕНИ КОЛЦИ ОД ЛОЗЈАТА ЗА ОГРЕВ

ВО ТИКВЕШКО СЕ КРАДАТ ДРВЕНИ КОЛЦИ ОД ЛОЗЈАТА ЗА ОГРЕВ

Во Тиквешко се крадат дрвени колци од лозја, најверојатно за огрев, но и за препродавање. Кражбите им прават голема штета на лозарите кои ионака се со ...
РОМЕО И ЈУЛИЈА ЖИВЕАТ ВО ТЕТОВО

РОМЕО И ЈУЛИЈА ЖИВЕАТ ВО ТЕТОВО

Проблемите со меѓуетничката поделеност меѓу младите во Тетово е една од темите во првата епизода од ТВ серијалот „Пратеник од доверба“. „Нема никак ...
НЕМА ДА БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ СОБЕРАТ 61 ПОТПИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ НА ЕУ ЖБОГАР

НЕМА ДА БИДЕ ТЕШКО ДА СЕ СОБЕРАТ 61 ПОТПИС, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ НА ЕУ ЖБОГАР

Амбасадорот на ЕУ во Македонија Самуел Жбогар изрази оптимизам дека ќе се соберат потребните 61 потпис за формирање Влада, откако претседателот Ѓорге ...
12-ГОДИШНО МОМЧЕ НАЈДЕНО ВО БЕССОЗНАНИЕ НА ПАТОТ ОХРИД-РЕСЕН

12-ГОДИШНО МОМЧЕ НАЈДЕНО ВО БЕССОЗНАНИЕ НА ПАТОТ ОХРИД-РЕСЕН

12-годишно момче се бори за живот во Ургентниот центар во Скопје откако вчера било пронајдено во бессознание со сериозни повреди на главата на региона ...
ПАСКО НЕ ВЕРУВА ДЕКА Е НАЈДЕН ТЕСТАМЕНТОТ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ

ПАСКО НЕ ВЕРУВА ДЕКА Е НАЈДЕН ТЕСТАМЕНТОТ НА АЛЕКСАНДАР МАКЕДОНСКИ

Археологот Паско Кузман е убеден дека англискиот академик Дејвид Грант, кој завчера објави дека го пронашол тестаментот на Александар Македонски, е са ...
СПОМЕНИКОТ НА ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА ВЕЌЕ НЕ Е ЛАМПИОН

СПОМЕНИКОТ НА ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА ВЕЌЕ НЕ Е ЛАМПИОН

Отстранета е украсната снежна топка од споменикот на Филип Втори во Битола. По барање на градските служби, денеска споменикот беше откитен. Топката ус ...
ТРЧАЈТЕ ПО КОКОШКИТЕ И КОЛЕТЕ СИ ГИ САМИ, ИМ РЕКЛЕ МОРОИШТАНИ НА ИНСПЕКТОРИТЕ

ТРЧАЈТЕ ПО КОКОШКИТЕ И КОЛЕТЕ СИ ГИ САМИ, ИМ РЕКЛЕ МОРОИШТАНИ НА ИНСПЕКТОРИТЕ

Дел од жителите во струшкото село Мороишта каде што е регистриран птичји грип не даваат петлите и кокошките да ги уништат инспекторите од Агенцијата з ...
УЧИЛИШТАТА ВО КУМАНОВО ОСТАНАА БЕЗ НАФТА ЗА ГРЕЕЊЕ

УЧИЛИШТАТА ВО КУМАНОВО ОСТАНАА БЕЗ НАФТА ЗА ГРЕЕЊЕ

Четири основни училишта во Куманово денеска останаа без греење, поради тоа што снемаа нафта. Наставата во училиштата „Христијан Карпош“, „Бајрам Шабан ...
ТАЛЕСКИ НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ МУ КАЖУВА ШТО Е ПРИОРИТЕТНО ДА ГРАДИ ВО БИТОЛА

ТАЛЕСКИ НА ИДНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ЌЕ МУ КАЖУВА ШТО Е ПРИОРИТЕТНО ДА ГРАДИ ВО БИТОЛА

Иако мандатот му истекува за неколку месеци, битолскиот градоначалник Владимир Талески најави дека дел од капиталните прокети ќе се доправаат или ќе п ...
ВО КАНАЛОТ СТУДЕНЧИШТА КАЈ ОХРИД ЌЕ УГИНАТ ПЕТ ТОНА ПЛАШИЦА И КРАП

ВО КАНАЛОТ СТУДЕНЧИШТА КАЈ ОХРИД ЌЕ УГИНАТ ПЕТ ТОНА ПЛАШИЦА И КРАП

Во каналот Студенчишта кај Охрид кој сега е зимувалиште за малата, но позната плашица, наеднаш можат да угинат околу три тони од оваа риба, што ќе е в ...
1 331 332 333 334 335 376 3330 / 3752 НАПИСИ