Категорија: Дописна мрежа

1 479 480 481 482 483 501 4810 / 5010 НАПИСИ
ВОЛОНТЕРИ ПРАВАТ ПОПИС НА ДРВОРЕДИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

ВОЛОНТЕРИ ПРАВАТ ПОПИС НА ДРВОРЕДИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

Граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“ ги попишува дрворедите во Дебар Маало во строгиот центар на Скопје. Активисти од иницијативата, на ...
СКРАТЕНИТЕ РОКОВИ ГИ ЗГАЗИЈА НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, ОБВИНИ АДВОКАТКАТА ДОЦЕВСКА

СКРАТЕНИТЕ РОКОВИ ГИ ЗГАЗИЈА НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, ОБВИНИ АДВОКАТКАТА ДОЦЕВСКА

Адвокатката Оливера Доцевска од Куманово, која започна постапка за собирање на потписи за независна листа пратеници во втората изборна единица за избо ...
СИЛНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГО БРАНИ ТАЛЕСКИ ОД ГЕРИЛЦИ НА НАГРАДИТЕ „4 НОЕМВРИ“

СИЛНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГО БРАНИ ТАЛЕСКИ ОД ГЕРИЛЦИ НА НАГРАДИТЕ „4 НОЕМВРИ“

Битолчани вечерва се изненадени од поголемиот број на обезбедувачи на прославата по повод 4 ноември, Денот на ослободувањето на градот. Обезбедување и ...
ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЧКО ЗА ВЕТЕН, А НЕИЗГРАДЕН ТРОТОАР ОД 300 МЕТРИ

ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЧКО ЗА ВЕТЕН, А НЕИЗГРАДЕН ТРОТОАР ОД 300 МЕТРИ

Жителите од струмичко Петралинци се заканија дека ќе го блокираат патниот правец кон Берово, доколку општина Босилово не изгради тротоари вдолж целото ...
ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

Вооружени до заби, со полициски хеликоптер, кој вчера попладне слета на охридскиот аеродром ,беа донесени четворица од осомничените кои за случајот ,, ...
СПРЕЧЕНА ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА НА ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО

СПРЕЧЕНА ГЕРИЛА АКЦИЈА ВО БИТОЛА НА ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО

Транспарент со натпис „Парите ќе ги вратиш" им бил одземен на активистите на Левица за време на полагањето цвеќе пред Споменикот на НОБ во Битола по п ...
БЕТИ НА ПРОМОЦИЈА НА НОВА ФАСАДА, А УЧИЛИШТЕТО ВНАТРЕ СТАРО

БЕТИ НА ПРОМОЦИЈА НА НОВА ФАСАДА, А УЧИЛИШТЕТО ВНАТРЕ СТАРО

Министерката за култура Елизабета Канческа Милевска денес во Битола присуствуваше на промоција на обновената фасада на државното Музичко училиште во Б ...
ТРАНЗИТНИТЕ ЦЕНТРИ НЕ ОБЕЗБЕДУВААТ ХУМАН ТРЕТМАН НА БЕГАЛЦИТЕ, АЛАРМИРАШЕ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

ТРАНЗИТНИТЕ ЦЕНТРИ НЕ ОБЕЗБЕДУВААТ ХУМАН ТРЕТМАН НА БЕГАЛЦИТЕ, АЛАРМИРАШЕ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Народниот правобранител како институција постојано барал од властите да им се обезбедат подобри услови за живеење на мигрантите и бегалците, бидејќи у ...
„ПЛОШТАД СЛОБОДА“ ЌЕ БАРА И БИЛБОРДИТЕ ДА СЕ ПРЕДВИДУВААТ СО ДУП

„ПЛОШТАД СЛОБОДА“ ЌЕ БАРА И БИЛБОРДИТЕ ДА СЕ ПРЕДВИДУВААТ СО ДУП

Здружението „Плоштад Слобода“ ќе бара и локациите за билборди да се предвидуваат во Детални урбанистички планови. Ваква активност се наметна посебно п ...
ИАКО ЧЕТВРТ ГОДИНА БЕШЕ ВО КУЌЕН ПРИТВОР, ТАЛЕСКИ ОДРЖА ОТЧЕТ ЗА СРАБОТЕНОТО

ИАКО ЧЕТВРТ ГОДИНА БЕШЕ ВО КУЌЕН ПРИТВОР, ТАЛЕСКИ ОДРЖА ОТЧЕТ ЗА СРАБОТЕНОТО

Иако четвртина од годината ја мина во куќен притвор, битолскиот градоначалник Валдимир Талески денес пред новинарите во Битола одржа отчет за сработен ...
1 479 480 481 482 483 501 4810 / 5010 НАПИСИ