Категорија: Дописна мрежа

1 493 494 495 496 497 499 4950 / 4988 НАПИСИ
ВОЛОНТЕРИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ГИ РАСЧИСТУВААТ ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

ВОЛОНТЕРИ ОД ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ГИ РАСЧИСТУВААТ ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

Волонтери од цела Македонија денеска им помагаа на жителите од поплавените делови во скопскиот регион да си ги расчистат штетите во домовите и дворови ...
ХАВАРИЈАТА ВО РЕК БИТОЛА ЈА ПРЕДИЗВИКАЛ ПОЖАР

ХАВАРИЈАТА ВО РЕК БИТОЛА ЈА ПРЕДИЗВИКАЛ ПОЖАР

Пожар ја предизвикал хаваријата на склопката во РЕК „Битола“ поради што во четвртокот беше исклучен и вториот блок во РЕК, тврдат за САКАМДАКАЖАМ.МК в ...
РАСТЕ НИВОТО НА ВАРДАР, КАЈ ГАЛИИТЕ ПОВРЕМЕНО ПРЕЛЕВА НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА

РАСТЕ НИВОТО НА ВАРДАР, КАЈ ГАЛИИТЕ ПОВРЕМЕНО ПРЕЛЕВА НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА

Вардар во Скопје, кај галиите е пред излевање. Трет ден по ред водата го исполнува минор коритото, а на моменти и се прелева на пешачката патека. Од Ц ...
ДАЛИ РЕГАН СЕ ВРАТИ ВО РЕК БИТОЛА?

ДАЛИ РЕГАН СЕ ВРАТИ ВО РЕК БИТОЛА?

Дали Реган се врати во РЕК Битола? Ова прашање се слуша деновиве низ Битола, откако во јавноста проструија информации дека истовремено во застој беа т ...
ТАИНСТВЕН УПРАВНИК ВО РЕК БИТОЛА

ТАИНСТВЕН УПРАВНИК ВО РЕК БИТОЛА

Владата постави в.д. управник во РЕК „Битола“, соопшти СДСМ на денешната прес конференција. Според нив, се работи за таинствен управник кој имал задач ...
ВИКЕНДОВ РАБОТНА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОПЛАВЕНИТЕ КУЌИ

ВИКЕНДОВ РАБОТНА АКЦИЈА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОПЛАВЕНИТЕ КУЌИ

Граѓанска работна акција е организирана за утре и задутре за да им се помогне на жителите во поплавените делови на Булачани, Илинден, Смилковци, Бутел ...
КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УБИЕЦОТ НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УБИЕЦОТ НА ПОЛИЦАЕЦОТ ВО КУМАНОВО

Кумановската полиција поднесе кривична пријава за убиство против Енвер Бајрамовски (33) од Куманово, кој му нанесе фатални повреди на полицаецот Горан ...
СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

СЕЛА ЈА ОБВИНИ ТЕУТА ЗОШТО НЕ ЗЕЛА КОЊ ОД „СКОПЈЕ 2014“ ЗА ДА ГО СПАСИ ТЕТОВО

Градоначалникот на Струга Зијадин Села ја обвини колешката од Тетово Теута Арифи дека и како пратеничка и како вицепремиерка можела да влијае, но не с ...
КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

Една кумановска го загубила животот во синоќешното невреме што го зафати скопскиот регион. Според неофицијални информации, семејството од Куманово ...
СЕ ВРАТИ СТРАВОТ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО ШИПКОВИЦА ПО ДЕНЕШНОТО НЕВРЕМЕ

СЕ ВРАТИ СТРАВОТ ОД ПОПЛАВИТЕ ВО ШИПКОВИЦА ПО ДЕНЕШНОТО НЕВРЕМЕ

По невремето што го зафати тетовското село Шиковица во попладневните часови, вечерва почна повторно да врне дожд, но со нешто  послаб интензитет. Сит ...
1 493 494 495 496 497 499 4950 / 4988 НАПИСИ