Категорија: Дописна мрежа

1 574 575 576 577 578 583 5760 / 5822 НАПИСИ
КОМАРЕЦ Ѝ СЕ ЗАКАНУВА НА ТЕУТА АРИФИ СО ЗИКА

КОМАРЕЦ Ѝ СЕ ЗАКАНУВА НА ТЕУТА АРИФИ СО ЗИКА

Шкрипи ли нешто во коалицијата на ДУИ со ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Тетово или тоа е дел од политичката игра на двете партии за добивање повеќе ...
ТОПОЛЧАНИ БАРААТ ДИСЛОКАЦИЈА НА СЕЛОТО ЗА СПАС ОД БРАНАТА БУЧИМ

ТОПОЛЧАНИ БАРААТ ДИСЛОКАЦИЈА НА СЕЛОТО ЗА СПАС ОД БРАНАТА БУЧИМ

Жителите на Тополница бараат државата да најде начин и да го дислоцира селото, оти не можат секој ден да живеат со страв дека ќе бидат потрупани, отка ...
МОЗАИЦИТЕ ВО ХЕРАКЛЕЈА ПРОПАЃААТ ОТИ НЕМА СЛУЖБА ЗА КОРНЕЊЕ НА ТРЕВАТА

МОЗАИЦИТЕ ВО ХЕРАКЛЕЈА ПРОПАЃААТ ОТИ НЕМА СЛУЖБА ЗА КОРНЕЊЕ НА ТРЕВАТА

Состојбата на мозаиците во античкиот локалитет Хераклеја е алармантна, покажа ендоскопското снимање чија втора фаза заврши деновие во Битола. По извеш ...
КРАТЕР НА БРАНАТА БУЧИМ ГО ИСПРАЗНИ РАДОВИШКО ТОПОЛНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА СПИЈАТ ДОМА

КРАТЕР НА БРАНАТА БУЧИМ ГО ИСПРАЗНИ РАДОВИШКО ТОПОЛНИЦА, ЖИТЕЛИТЕ СЕ ПЛАШАТ ДА СПИЈАТ ДОМА

Кратер со длабочина од десетици метри на насипот од браната за хидројаловиште на рудникот Бучим, го испразни радовишко Тополница. Речиси сите домаќинс ...
НЕДЕЛЕН ПИКНИК СО СКАРА И МУЗИКА ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

НЕДЕЛЕН ПИКНИК СО СКАРА И МУЗИКА ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Денес жителите на Тафталиџе организираат целодневнa забава со скара и дискусија за заштита на паркот. Забавата доаѓа по зачестените обиди за почеток н ...
ДЕВОЈКА ВО МАТЕЈЧЕ РОДИЛА БЕБЕ ВО ВЦ ШОЉА, ПА ГО ФРЛИЛА ВО РЕКА

ДЕВОЈКА ВО МАТЕЈЧЕ РОДИЛА БЕБЕ ВО ВЦ ШОЉА, ПА ГО ФРЛИЛА ВО РЕКА

Чедоморството се случило завчера кога А.М.(19), која била во поодмината бременост почнала да крвари по што отишла во тоалетот во куќата. Таму се пород ...
НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

Невреме со пороен дожд го зафати вечерва Кичево, по кое остана поплавена главната улица по која се вози кон Охрид. Полицијата е на терен и ги пренасоч ...
НЕ СЕ ИСПЛАТЕНИ РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЈА ГРАДАТ ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА

НЕ СЕ ИСПЛАТЕНИ РАБОТНИЦИТЕ КОИ ЈА ГРАДАТ ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА

Бугарската фирма што ги ангажирала домашните фирми подизведувачи за изградба на пругата од Битола кон Кременица и грчка граница не им го исплатила сра ...
СТРУМИЧКИТЕ ЛОВЏИИ ПРОТЕСТИРААТ ДЕКА ВЛАСТА САКА ДА ИМ ГО ЗЕМЕ ДРУШТВОТО

СТРУМИЧКИТЕ ЛОВЏИИ ПРОТЕСТИРААТ ДЕКА ВЛАСТА САКА ДА ИМ ГО ЗЕМЕ ДРУШТВОТО

Членовите на Ловното друштво „Беласица“ велат дека власта им се одмаздува откако не беше избран за претседател кандидатот кој е висок член во ОК на ВМ ...
ВОВЕДЕНИ НОЌНИ СТРАЖИ ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

ВОВЕДЕНИ НОЌНИ СТРАЖИ ЗА ОДБРАНА НА ПАРКОТ ВО ТАФТАЛИЏЕ

Во паркот на улица Букурешка во скопско Тафталиџе од синоќа се воведени ноќни стражи за одбарана на зеленилото од изградба на петкатница. Жителите на ...
1 574 575 576 577 578 583 5760 / 5822 НАПИСИ