Категорија: Дописна мрежа

1 577 578 579 580 581 608 5790 / 6074 НАПИСИ
„СТРУМИЦА ТАБАК“ НЕМА ПАРИ ЗА ОТКУП НА ТУТУН ОД 3.500 КООПЕРАНТИ

„СТРУМИЦА ТАБАК“ НЕМА ПАРИ ЗА ОТКУП НА ТУТУН ОД 3.500 КООПЕРАНТИ

„Струмица табак“ не ги обезбеди потребните финансиски средства за откуп на тутунот од годинашнава реколта. Откупните пунктови за околу 3.500 кооперант ...
АЛЕРГИЈА ВО „КРОМБЕРГ И ШУБЕРТ“ ВО БИТОЛА, КОМПАНИЈАТА ОБВИНУВА ДЕКА ЛЕКАРИ ШИРАТ ШПЕКУЛАЦИИ

АЛЕРГИЈА ВО „КРОМБЕРГ И ШУБЕРТ“ ВО БИТОЛА, КОМПАНИЈАТА ОБВИНУВА ДЕКА ЛЕКАРИ ШИРАТ ШПЕКУЛАЦИИ

Алергија се појавила кај вработени во фабриката за автомобилски делови „Кромберг и Шуберт“ во индустриската зона „Жабени“ во Битола. Од фабриката за „ ...
ТУТУНАРИТЕ ОД СТРУМИЧКО ПАТУВААТ И ПО 40 КИЛОМЕТРИ ЗА ДА ГО ПРОДАДАТ ТУТУНОТ

ТУТУНАРИТЕ ОД СТРУМИЧКО ПАТУВААТ И ПО 40 КИЛОМЕТРИ ЗА ДА ГО ПРОДАДАТ ТУТУНОТ

Тутунопроизводителите од струмичките села Раборци, Попчево, Рич и Белотино бараат откупните фирми да отворат откупни пунктови во овие населени места, ...
ЛУДА МАРА ПИЈАНА ОД КОМИЊЕ

ЛУДА МАРА ПИЈАНА ОД КОМИЊЕ

Реката Луда Мара се испијани од комиње. Отпадот од грозјето при варењето на ракија во Тиквешко, често место во специјалните контејнери се исфрла во ре ...
„ИЗВАДИВ ДВА БУГАРСКИ ПАСОШИ, МОРАМ ДА ЗАМИНАМ“, ПРЕМИЕРА ВО  БИТОЛСКИОТ ТЕАТАР

„ИЗВАДИВ ДВА БУГАРСКИ ПАСОШИ, МОРАМ ДА ЗАМИНАМ“, ПРЕМИЕРА ВО  БИТОЛСКИОТ ТЕАТАР

  Доктор Фауст на македонско тло e опис за новата премиера на Народниот театар од Битола „Доктор Фауст“, по текст на Кристофер Марлоу и во реж ...
НА ВИНАРИИТЕ НЕПЛАЌАЧИ ЌЕ ИМ БИДАТ ОДЗЕМЕНИ ЛИЦЕНЦИТЕ 

НА ВИНАРИИТЕ НЕПЛАЌАЧИ ЌЕ ИМ БИДАТ ОДЗЕМЕНИ ЛИЦЕНЦИТЕ 

На винариите неплаќачи ќе им бидат одземени лиценците, ако не го почитуваат законот. Ним ќе им се даде можност во рок од два месеца да извезуваат вино ...
ГРУЕВСКИ ЗНАЕ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СОСТАВИ ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БИТОЛА

ГРУЕВСКИ ЗНАЕ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА СОСТАВИ ВЛАДА, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БИТОЛА

„Знам јас, знае и Груевски дека без разлика какви ќе бидат одлуките на Државната изборна комисија и евентуално на Управниот суд, тоа не ги менува рабо ...
БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ СЕ СОБРАА ПРЕД ПАРТИЈА ЧЕКАЈЌИ ГО ДИК

БИТОЛСКИТЕ ВМРОВЦИ СЕ СОБРАА ПРЕД ПАРТИЈА ЧЕКАЈЌИ ГО ДИК

Битолските ВМРО-вци попладнево се собраа пред Комитетот на ВМРО ДПМНЕ во Битола во исчекување Државната изборна комисија (ДИК) да ги соопшти конечните ...
ТАЛЕСКИ НАПИША ДРАМА, МИЛЕНКОВСКИ ЌЕ ЈА РЕЖИРА ВО БИТОЛСКИ ТЕАТАР

ТАЛЕСКИ НАПИША ДРАМА, МИЛЕНКОВСКИ ЌЕ ЈА РЕЖИРА ВО БИТОЛСКИ ТЕАТАР

Претстава по текст на битолскиот градоначалник Владимир Талески најверојатно ќе биде поставена в година на сцената на Битолскиот народен театар. Стану ...
СУДСКАТА НАРЕДБА БЕШЕ ЗА ПРЕТРЕС, НЕ И ЗА ПРИВЕДУВАЊЕ НА КУМАНОВСКИОТ НАЧАЛНИК, ТВРДАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

СУДСКАТА НАРЕДБА БЕШЕ ЗА ПРЕТРЕС, НЕ И ЗА ПРИВЕДУВАЊЕ НА КУМАНОВСКИОТ НАЧАЛНИК, ТВРДАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ

Судија на претходна постапка од Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 издал наредба за претрес на домот на началн ...
1 577 578 579 580 581 608 5790 / 6074 НАПИСИ