Категорија: Дописна мрежа

1 618 619 620 621 622 642 6200 / 6412 НАПИСИ
ПО БОЈАТА, ЈАЈЦАТА И ТУШИРАЊЕТО, ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НАСТРАДА И ОД ВЕТЕР

ПО БОЈАТА, ЈАЈЦАТА И ТУШИРАЊЕТО, ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА НАСТРАДА И ОД ВЕТЕР

Го гаѓаа со јајца, Шарените револуционери го боеја, од Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ го капеа, вандали на него исцртаа полови органи, за на крај и ветер ...
ОШТЕТЕН СПОМЕНИКОТ НА ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

ОШТЕТЕН СПОМЕНИКОТ НА ФИЛИП ВТОРИ ВО БИТОЛА

Споменикот на Филип Втори утрово осамна со оштетен мермерен постамент. Парчињата мермер се расфрлани околу споменикот на плоштадот Магнолија. Засег ...
ВО КУМАНОВО ПОЛЕСНО Е ДА ЗАПИШЕТЕ ДЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ ОТКОЛКУ ВО ГРАДИНКА

ВО КУМАНОВО ПОЛЕСНО Е ДА ЗАПИШЕТЕ ДЕТЕ НА ФАКУЛТЕТ ОТКОЛКУ ВО ГРАДИНКА

Во Куманово побрзо ќе запишеш дете на факултет отколку во градинка, сметаат советници во Советот на општината Куманово. Иако владата постојано се фали ...
БОРЦИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ОД БИТОЛА СО НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

БОРЦИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ОД БИТОЛА СО НЕЗАВИСНИ ЛИСТИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Борците за чист воздух од Битола, членови на здружението „За нас се работи“ на идните локални избори ќе учествуваат со свои независни граѓански листи ...
УЧЕНИЦИ ФРЛАА СО ЈАЈЦА ПО ОПШТИНАТА ВО ТЕТОВО ОТИ ИМ ПРОТЕКУВА ПОКРИВОТ ОД УЧИЛИШТЕТО

УЧЕНИЦИ ФРЛАА СО ЈАЈЦА ПО ОПШТИНАТА ВО ТЕТОВО ОТИ ИМ ПРОТЕКУВА ПОКРИВОТ ОД УЧИЛИШТЕТО

Учениците од вишите одделенија на основното училиште „Лирија“ од Тетово изутринава протестираа пред зградата на општина Тетово. Тие бараа од градонача ...
НЀ БРКААТ ОД РАБОТА ЗА ДА ГО ЗАДУШАТ ШТРАЈКОТ, ОБВИНУВААТ РАБОТНИЦИТЕ ОД КУМАНОВСКИ „СТИЛ КОН“

НЀ БРКААТ ОД РАБОТА ЗА ДА ГО ЗАДУШАТ ШТРАЈКОТ, ОБВИНУВААТ РАБОТНИЦИТЕ ОД КУМАНОВСКИ „СТИЛ КОН“

Со закани и бркање од работа, раководството на фабриката за челични конструкции „Стил Кон“ во Куманово ги тера вработените да го прекинат штрајкот што ...
НЕГОТИНО ГО СЛАВИ ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО, СПОМЕНИКОТ НА ПРВОБОРЕЦОТ НИКОЛА ПЕТРОВ ГО НЕМА

НЕГОТИНО ГО СЛАВИ ДЕНОТ НА ОСЛОБОДУВАЊЕТО, СПОМЕНИКОТ НА ПРВОБОРЕЦОТ НИКОЛА ПЕТРОВ ГО НЕМА

Споменикот на првоборецот од НОБ Никола Петров во Неготино, кој беше во натприродна големина во Гоцевата шума, близу конзервната фабрика и автопатот С ...
СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО БИТОЛА, БОРОВИ ПАЃАА ВО КАСАРНАТА

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО БИТОЛА, БОРОВИ ПАЃАА ВО КАСАРНАТА

Борови високи по неколку метри паднаа во битолската касарна од силниот ветер кој од синоќа дува во Битолско. Од Управата за хидрометеоролошки работи и ...
БИТОЛЧАНИТЕ БОЛНИ ОД РАК УШТЕ ЕДНА ГОДИНА ЌЕ ЧЕКААТ ЗА ЗРАЧНА ТЕРАПИЈА

БИТОЛЧАНИТЕ БОЛНИ ОД РАК УШТЕ ЕДНА ГОДИНА ЌЕ ЧЕКААТ ЗА ЗРАЧНА ТЕРАПИЈА

Најмалку уште една година болните од рак во Битола нема да можат да добијат зрачна терапија. Министерот за здравство Никола Тодоров пред три и пол год ...
НАЈЧЕСТА ОДБРАНА НА ОБВИНЕТИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ Е ДЕКА ГИ МЕСТАТ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ГИБСОН

НАЈЧЕСТА ОДБРАНА НА ОБВИНЕТИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ Е ДЕКА ГИ МЕСТАТ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ГИБСОН

Американскиот федерален обвинител Ерик Гибсон вели дека и во САД кога јавните функционери ги гонат за кривични дела, нивна најчеста одбрана им е дека ...
1 618 619 620 621 622 642 6200 / 6412 НАПИСИ