Категорија: Дописна мрежа

1 639 640 641 642 643 688 6410 / 6875 НАПИСИ
МОРСКИОТ ЛАВ УГИНАЛ ОТИ ГОЛТНАЛ КАМЕН 

МОРСКИОТ ЛАВ УГИНАЛ ОТИ ГОЛТНАЛ КАМЕН 

Морскот лав Аби од скопската Зоолошка градина голтнал камен кој му го затворил желудникот и го убил животното, кое почина на 8 февруари. Ова го покажа ...
НИКОЈ НЕ ПАМТИ КОЈ БЕШЕ ПРАТЕНИК ОД КУМАНОВО

НИКОЈ НЕ ПАМТИ КОЈ БЕШЕ ПРАТЕНИК ОД КУМАНОВО

Кои беа пратеници од Куманово во Собранието во овие 25 години, каков треба да е пратеникот и со што треба да се занимава, се темите во втората епизода ...
ДВАЈЦА НУРКАЧИ СЕ ПЛАЌАЛЕ ЗА ФОНТАНИТЕ НА СКОПЈЕ 2014, ОБВИНИ АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ

ДВАЈЦА НУРКАЧИ СЕ ПЛАЌАЛЕ ЗА ФОНТАНИТЕ НА СКОПЈЕ 2014, ОБВИНИ АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ

За чистење на фонтаните центарот на Скопје поранешното раководство на Општина Центар ангажирало и двајца нуркачи со комплетна опрема, откри градоначал ...
ПО БОМБАТА НА ЗАЕВ, УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНА

ПО БОМБАТА НА ЗАЕВ, УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДВЕ ГОДИНИ ЗАТВОРЕНА

Универзална сала во Скопје две години е затворена оти почна да се рони таванот. На вратата за влез кон бината стои графит „Сите ве слушам. З.З.“. Алуд ...
ВО ЦЕНТАРОТ НА КАВАДАРЦИ СЕ ТРУЈАТ КУЧИЊАТА, ОБВИНУВААТ ОД ЗДРУЖЕНИЕТО ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИ

ВО ЦЕНТАРОТ НА КАВАДАРЦИ СЕ ТРУЈАТ КУЧИЊАТА, ОБВИНУВААТ ОД ЗДРУЖЕНИЕТО ЗА ЗАШТИТА НА ЖИВОТНИ

Во центарот на Кавадарци е расфрлан отров, алармираат од Аними Реино, здружение за заштита на животните од овој град. Тие тврдат дека кучето на оваа ф ...
КУМАНОВЕЦОТ КОЈ ИСЧЕЗНА ПРЕД ДВА МЕСЕЦА ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО ПЧИЊА

КУМАНОВЕЦОТ КОЈ ИСЧЕЗНА ПРЕД ДВА МЕСЕЦА ПРОНАЈДЕН МРТОВ ВО ПЧИЊА

Драган Цветковски (59) Куманово, кој речиси два месеци се води како исчезнат, попладнево е пронајден мртов во водите на реката Пчиња во кумановското с ...
МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ШТО ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА СТАНА ЗГРАДА, ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА

МИСТЕРИОЗНАТА ДИВОГРАДБА ШТО ЦЕНТАР ЈА ЗАПРЕ ПРЕД ДВА МЕСЕЦА СТАНА ЗГРАДА, ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ЈА УРИВА

Дивоградбата на аголот на булеварот Никола Карев и улицата Самоилова, која Општина Центар пред два месеци ја стопираше, сега е веќе зграда. Инспектори ...
МРСНА ДАМКА ПЛИВА ПРЕД ХОТЕЛОТ „ПАЛАС“ ВО ОХРИД

МРСНА ДАМКА ПЛИВА ПРЕД ХОТЕЛОТ „ПАЛАС“ ВО ОХРИД

На делот од крајбрежјето, веднаш до помошното пристаниште пред хотелот „Палас“во Охрид денес во водата на Охридското езеро се појави мрсна дамка. Не с ...
ЛОЗАРИТЕ СИ ГИ БАРААТ ПАРИТЕ ЗА ГРОЗЈЕТО

ЛОЗАРИТЕ СИ ГИ БАРААТ ПАРИТЕ ЗА ГРОЗЈЕТО

Лозарите од Тиквешко реагираат дека сѐ уште им е платена втората рата за грозјето продадено минатата година, а рокот истекува во среда. Денеска во Ско ...
СО ЛОПАТИ И ЦАПАЊЕ СЕ КРПИ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ЗА ГРЦИЈА

СО ЛОПАТИ И ЦАПАЊЕ СЕ КРПИ МАГИСТРАЛНИОТ ПАТ ЗА ГРЦИЈА

Eкипа на „Македонија пат“ со лопати и со цапање (газење) ги крпи ударните дупки на магистралниот пат за грчката граница кај Меџитлија. Тројца работниц ...
1 639 640 641 642 643 688 6410 / 6875 НАПИСИ