Категорија: Дописна мрежа

1 638 639 640 641 642 665 6400 / 6645 НАПИСИ
ОД ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ ПОТРОШЕНИ 125.000 ЛИТРИ НАФТА ЗА ДЕНОТ НА ДРВОТО

ОД ДРЖАВНИТЕ РЕЗЕРВИ ПОТРОШЕНИ 125.000 ЛИТРИ НАФТА ЗА ДЕНОТ НА ДРВОТО

За „Ден на дрвото“, Јавното сообраќајно претпријатие - Скопје(ЈСП) доби посебна субвенција од Владата - 125.000 литри нафта од задолжителните резерви ...
ИМ ГИ ЗЕЛА ПАРИТЕ ДА ИМ ПОСРЕДУВА ЗА РАБОТА ВО ШВАЈЦАРИЈА, ПА ГИ ИЗЛАЖАЛА ДЕКА ЛЕТОТ Е ОДЛОЖЕН

ИМ ГИ ЗЕЛА ПАРИТЕ ДА ИМ ПОСРЕДУВА ЗА РАБОТА ВО ШВАЈЦАРИЈА, ПА ГИ ИЗЛАЖАЛА ДЕКА ЛЕТОТ Е ОДЛОЖЕН

Поголема група неготинци останаа без ветената работа во Швајцарија и без парите што ѝ ги дале на наводната посредничка, која откако им ги зела парите ...
БИТОЛЧАНИ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ КОН РЕК ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

БИТОЛЧАНИ ЌЕ ГО БЛОКИРААТ ПАТОТ КОН РЕК ПОРАДИ ЗАГАДУВАЊЕТО

Со слоганот „Битола се гуши, Битола умира“, битолчани од четврток до сабота ќе го блокираат патниот правец за РЕК „Битола“. Според објавата на здружен ...
ГО НАТЕРАЛА ДА СЕ СОБЛЕЧЕ ПРЕД КАМЕРА, А ПОТОА ГО УЦЕНУВАЛА

ГО НАТЕРАЛА ДА СЕ СОБЛЕЧЕ ПРЕД КАМЕРА, А ПОТОА ГО УЦЕНУВАЛА

Дваесет и шестгодишниот тетовец М.О. пријави во тетовската полиција дека бил уценуван од непозната девојка. Нецел час пред завчеравечер да пријави слу ...
ЛОВЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ СРНА КРАЈ СТРЕЖЕВСКОТО ЕЗЕРО

ЛОВЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ СРНА КРАЈ СТРЕЖЕВСКОТО ЕЗЕРО

Ловец застрелал срна во близина на Стрежевското Езеро во Битола, велат очевидци за САКАМДАКАЖАМ.МК. Спортски риболовци од Битола кои биле сведоци раск ...
НАСТАВНИЦИ ПРЕКУ ДЕЦАТА ВРШЕЛЕ ПРИТИСОК НА РОДИТЕЛИТЕ ЗА КОГО ДА ГЛАСААТ, ОБВИНИ „ЦИВИЛ“

НАСТАВНИЦИ ПРЕКУ ДЕЦАТА ВРШЕЛЕ ПРИТИСОК НА РОДИТЕЛИТЕ ЗА КОГО ДА ГЛАСААТ, ОБВИНИ „ЦИВИЛ“

Ученици во основни и средни училишта во земјава биле злоупотребувани во предизборниот процес, обвини невладината организација „Цивил“ денеска во Битол ...
СРЕДЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА, НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ИМ СЕ НУДИ ПОМОШ ЗА НЕИСПЛАТЕНИТЕ СУБВЕНЦИИ

СРЕДЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА, НА ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ИМ СЕ НУДИ ПОМОШ ЗА НЕИСПЛАТЕНИТЕ СУБВЕНЦИИ

Претставници од Агенцијата за финансиска поддршка на земјоделството нудат помош за решавање на проблемите на земјоделците за неисплатените субвенции с ...
ОТКАКО ГИ ПОТРОШИЈА ПАРИТЕ, КУМАНОВЦИ ПАК ЗАМИНУВААТ ЗА ИРАК И АВГАНИСТАН

ОТКАКО ГИ ПОТРОШИЈА ПАРИТЕ, КУМАНОВЦИ ПАК ЗАМИНУВААТ ЗА ИРАК И АВГАНИСТАН

По неколкугодишна пауза, работници од Куманово повторно масовно заминуваат во американските бази во Ирак и Авганистан. Според нашите информации, само ...
ПРЕДВРЕМЕН ОТКУП НА ТУТУНОТ ВО ПРИЛЕПСКИОТ ТУТУНСКИ КОМБИНАТ

ПРЕДВРЕМЕН ОТКУП НА ТУТУНОТ ВО ПРИЛЕПСКИОТ ТУТУНСКИ КОМБИНАТ

Прилепскиот Тутунски комбинат, како најголем откупувач во пелагонискиот регион, започна со предвремен откуп на тутунот од годинешната реколта, иако за ...
НЕ УМИРАЈТЕ ОД РАК, БИТОЛЧАНИ СО ПАРОДИЈА НА ПРЕПОРАКИТЕ ОД ОПШТИНАТА

НЕ УМИРАЈТЕ ОД РАК, БИТОЛЧАНИ СО ПАРОДИЈА НА ПРЕПОРАКИТЕ ОД ОПШТИНАТА

Општина Битола поради загадениот воздух излезе до препораки граѓаните да го користат јавниот превоз, возилата да не се користат без поголема потреба и ...
1 638 639 640 641 642 665 6400 / 6645 НАПИСИ