Категорија: Дописна мрежа

1 637 638 639 640 641 688 6390 / 6875 НАПИСИ
ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ЕМ ВО ЗАГУБИ, ЕМ ЌЕ ВРАБОТУВААТ, ОБВИНИ ОПОЗИЦИЈАТА ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ЕМ ВО ЗАГУБИ, ЕМ ЌЕ ВРАБОТУВААТ, ОБВИНИ ОПОЗИЦИЈАТА ВО БИТОЛСКИОТ СОВЕТ

Од каде јавните претпријатија ќе најдат пари за нови вработени кога дел се на работ на рентабилноста, а дел се во загуба, беше едно од прашањата што с ...
ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ЗАЕВ ЗА ОБЈАВЕНАТА БОМБА ВО КУМАНОВО

ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА ЗАЕВ ЗА ОБЈАВЕНАТА БОМБА ВО КУМАНОВО

Ослободителна пресуда донесе кривичниот совет во Кумановскиот суд, по приватна тужба на Виктор Цветковски од ГРОМ против лидерот на СДСМ Зоран Заев, С ...
ДА МУ СЕ ДАДЕ ВРЕМЕ И ПРОСТОР НА СЈО ДА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, ПОРАЧА АМБАСАДОРОТ НА ЕУ  ЖБОГАР

ДА МУ СЕ ДАДЕ ВРЕМЕ И ПРОСТОР НА СЈО ДА СИ ЈА ЗАВРШИ РАБОТАТА, ПОРАЧА АМБАСАДОРОТ НА ЕУ  ЖБОГАР

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар смета дека на Специјалното јавно обвинителство треба да му се даде време и простор за откривање на законската одговорнос ...
ВЛАСТА ЌЕ ВРАБОТИ 67 ЛИЦА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО БИТОЛА

ВЛАСТА ЌЕ ВРАБОТИ 67 ЛИЦА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО БИТОЛА

67 лица ќе се вработат во јавните претпријатија во Битола кои се под општинска капа. Годишните програми за вработување треба да бидат  разгледани и пр ...
ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ НЕ БАРААТ УСЛУГА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ, САМО ДА СИ ЈА ЗАРАБОТАТ ПЛАТАТА

ТЕКСТИЛНИТЕ РАБОТНИЧКИ НЕ БАРААТ УСЛУГА ОД ПРАТЕНИЦИТЕ, САМО ДА СИ ЈА ЗАРАБОТАТ ПЛАТАТА

Работничките и човековите права на работниците во текстилната и кожарската индустрија во Штип и со што треба да се занимаваат новите пратеници се теми ...
ЛОВЏИЈА СЕ СТАНУВА САМО ВО СКОПЈE И СЕ ЧЕКА СО ГОДИНИ

ЛОВЏИЈА СЕ СТАНУВА САМО ВО СКОПЈE И СЕ ЧЕКА СО ГОДИНИ

Да се стане ловџија во Македонија  е вистинска голгота, тврдат љубителите на ловот од струмичко и велат дека со  години чекаат Министерството за земјо ...
СЕ РАСПАЃА ЦРКВАТА ВО ГОПЕШ СТАРА 145 ГОДИНИ

СЕ РАСПАЃА ЦРКВАТА ВО ГОПЕШ СТАРА 145 ГОДИНИ

Накривување на јужниот ѕид, оштетувања на куполите, како и одвојување на фрескоживописот од полукружниот свод , се нарушувања на градбата се евидентир ...
КОСТАДИН КОСТАДИНОВ ИЗБРАН ЗА В.Д. ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА 

КОСТАДИН КОСТАДИНОВ ИЗБРАН ЗА В.Д. ГРАДОНАЧАЛНИК НА СТРУМИЦА 

Советникот Костадин Костадинов ќе ја извршува градоначалничката функција на Oпштина Струмица до следните локални избори кои треба да се одржат во прва ...
В ПОНЕДЕЛНИК ПРЕСУДА ЗА ТУЖБАТА ПРОТИВ ЗАЕВ ЗА ОБЈАВЕНАТА БОМБА ВО КУМАНОВО

В ПОНЕДЕЛНИК ПРЕСУДА ЗА ТУЖБАТА ПРОТИВ ЗАЕВ ЗА ОБЈАВЕНАТА БОМБА ВО КУМАНОВО

В понеделник ќе биде позната пресудата за лидерот на СДСМ Зоран Заев по приватна тужба на Виктор Цветковски, генерален секретар на ГРОМ, за објавување ...
ЛОЗАРИТЕ СО БЛОКАДА НА КАПИИТЕ НА „ПОВАРДАРИЕ“ СИ ГИ БАРААТ ПАРИТЕ ЗА ОТКУПЕНОТО ГРОЗЈЕ

ЛОЗАРИТЕ СО БЛОКАДА НА КАПИИТЕ НА „ПОВАРДАРИЕ“ СИ ГИ БАРААТ ПАРИТЕ ЗА ОТКУПЕНОТО ГРОЗЈЕ

Лозари синоќа ги блокираа двата влеза на винарската визба „Повардарие“ од Неготино и си ги бараат парите за предаденото грозје во 2014, 2015 и неиспла ...
1 637 638 639 640 641 688 6390 / 6875 НАПИСИ