Категорија: Дописна мрежа

1 642 643 644 645 646 665 6440 / 6645 НАПИСИ
СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО БИТОЛА, БОРОВИ ПАЃАА ВО КАСАРНАТА

СИЛНО НЕВРЕМЕ ВО БИТОЛА, БОРОВИ ПАЃАА ВО КАСАРНАТА

Борови високи по неколку метри паднаа во битолската касарна од силниот ветер кој од синоќа дува во Битолско. Од Управата за хидрометеоролошки работи и ...
БИТОЛЧАНИТЕ БОЛНИ ОД РАК УШТЕ ЕДНА ГОДИНА ЌЕ ЧЕКААТ ЗА ЗРАЧНА ТЕРАПИЈА

БИТОЛЧАНИТЕ БОЛНИ ОД РАК УШТЕ ЕДНА ГОДИНА ЌЕ ЧЕКААТ ЗА ЗРАЧНА ТЕРАПИЈА

Најмалку уште една година болните од рак во Битола нема да можат да добијат зрачна терапија. Министерот за здравство Никола Тодоров пред три и пол год ...
НАЈЧЕСТА ОДБРАНА НА ОБВИНЕТИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ Е ДЕКА ГИ МЕСТАТ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ГИБСОН

НАЈЧЕСТА ОДБРАНА НА ОБВИНЕТИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ Е ДЕКА ГИ МЕСТАТ, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКИОТ ОБВИНИТЕЛ ГИБСОН

Американскиот федерален обвинител Ерик Гибсон вели дека и во САД кога јавните функционери ги гонат за кривични дела, нивна најчеста одбрана им е дека ...
ЖЕНИТЕ ОД ШУТКА СО ГЕРИЛА АКЦИИ БАРААТ ГИНЕКОЛОГ

ЖЕНИТЕ ОД ШУТКА СО ГЕРИЛА АКЦИИ БАРААТ ГИНЕКОЛОГ

На влезот во општина Шуто Оризари од утрово е поставена табла на која пишува „Добредојдовте во општина Шуто Оризари, општината без матичен гинеколог“. ...
МЕСТО ВОЗОВИ, ФРЧАТ ТУЖБИ ЗА ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА, ОД 17 КИЛОМЕТРИ ИЗГРАДЕН САМО ЕДЕН

МЕСТО ВОЗОВИ, ФРЧАТ ТУЖБИ ЗА ПРУГАТА КОН ГРЦИЈА, ОД 17 КИЛОМЕТРИ ИЗГРАДЕН САМО ЕДЕН

Повеќето од домашните фирми подизведувачи го тужат бугарскиот конзорциум за неисплатените плати кои им ги должи за градежните работи на пругата од Бит ...
ВОЛОНТЕРИ ПРАВАТ ПОПИС НА ДРВОРЕДИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

ВОЛОНТЕРИ ПРАВАТ ПОПИС НА ДРВОРЕДИТЕ ВО ДЕБАР МААЛО

Граѓанската иницијатива „Во одбрана на Дебар Маало“ ги попишува дрворедите во Дебар Маало во строгиот центар на Скопје. Активисти од иницијативата, на ...
СКРАТЕНИТЕ РОКОВИ ГИ ЗГАЗИЈА НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, ОБВИНИ АДВОКАТКАТА ДОЦЕВСКА

СКРАТЕНИТЕ РОКОВИ ГИ ЗГАЗИЈА НЕЗАВИСНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, ОБВИНИ АДВОКАТКАТА ДОЦЕВСКА

Адвокатката Оливера Доцевска од Куманово, која започна постапка за собирање на потписи за независна листа пратеници во втората изборна единица за избо ...
СИЛНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГО БРАНИ ТАЛЕСКИ ОД ГЕРИЛЦИ НА НАГРАДИТЕ „4 НОЕМВРИ“

СИЛНО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГО БРАНИ ТАЛЕСКИ ОД ГЕРИЛЦИ НА НАГРАДИТЕ „4 НОЕМВРИ“

Битолчани вечерва се изненадени од поголемиот број на обезбедувачи на прославата по повод 4 ноември, Денот на ослободувањето на градот. Обезбедување и ...
ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЧКО ЗА ВЕТЕН, А НЕИЗГРАДЕН ТРОТОАР ОД 300 МЕТРИ

ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЧКО ЗА ВЕТЕН, А НЕИЗГРАДЕН ТРОТОАР ОД 300 МЕТРИ

Жителите од струмичко Петралинци се заканија дека ќе го блокираат патниот правец кон Берово, доколку општина Босилово не изгради тротоари вдолж целото ...
ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ТЕРОРИЗАМ ВО „ДИВО НАСЕЉЕ“ ПРЕФРЛЕН ВО МАЛОЛЕТНИЧКИОТ ЗАТВОР ВО ОХРИД

Вооружени до заби, со полициски хеликоптер, кој вчера попладне слета на охридскиот аеродром ,беа донесени четворица од осомничените кои за случајот ,, ...
1 642 643 644 645 646 665 6440 / 6645 НАПИСИ