Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 132 133 134 135 136 146 1340 / 1458 НАПИСИ
ГЛЕДАЈТЕ ВЕСТИ, ПОСМЕШНИ СЕ И ОД НАЈДОБРИТЕ КОМЕДИИ, КАЖА МОНТИПАЈТОНОВЕЦОТ ЏОН КЛИЗ ВО САРАЕВО

ГЛЕДАЈТЕ ВЕСТИ, ПОСМЕШНИ СЕ И ОД НАЈДОБРИТЕ КОМЕДИИ, КАЖА МОНТИПАЈТОНОВЕЦОТ ЏОН КЛИЗ ВО САРАЕВО

Светски познатиот комичар Џон Клиз, вчера со свирежи во знак на поддршка, со огромен аплауз од 3-илјадната публика на Сараевскиот филмски фестивал ја ...
ДАНИЕЛ КРЕГ ЌЕ ГО ИГРА ЏЕЈМС БОНД УШТЕ ЕДНАШ

ДАНИЕЛ КРЕГ ЌЕ ГО ИГРА ЏЕЈМС БОНД УШТЕ ЕДНАШ

Актерот Даниел Крег, кој досега го глумел Џејмс Бонд во последните четири филмови  за тајниот агент 007, долго време одбиваше да каже дали ќе продолжи ...
ЗАБРЗА ОТСТРАНУВАЊЕТО НА КОНФЕДЕРАЦИСКИТЕ СПОМЕНИЦИ ВО САД ПО НАСИЛСТВОТО ВО ШАРЛОТСВИЛ

ЗАБРЗА ОТСТРАНУВАЊЕТО НА КОНФЕДЕРАЦИСКИТЕ СПОМЕНИЦИ ВО САД ПО НАСИЛСТВОТО ВО ШАРЛОТСВИЛ

Заплашени од насилството околу планираното отстранување на конфедерациската статуа во Шарлотсвил, Вирџинија, градоначалниците на неколку американски г ...
НАЈСТАРИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ КОЈ ГО ПРЕЖИВЕАЛ И АУШВИЦ УМРЕ НА 113 ГОДИНИ

НАЈСТАРИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ КОЈ ГО ПРЕЖИВЕАЛ И АУШВИЦ УМРЕ НА 113 ГОДИНИ

Израелските медиуми јавија дека најстариот човек на земјата кој ги преживеал двете светски Војни и холокаустот, Израел Кристал, умре еден месец пред д ...
МЕТЕОРСКИОТ ДОЖД ПЕРСЕИДИ СНИМЕН ОД СЕЛОТО КУКЛИЦА, КРАТОВСКО (ФОТО)

МЕТЕОРСКИОТ ДОЖД ПЕРСЕИДИ СНИМЕН ОД СЕЛОТО КУКЛИЦА, КРАТОВСКО (ФОТО)

Метеорскиот дожд Персеиди кој се појавува секоја година на лето во северната хемисфера, можеше да се види ноќта помеѓу петокот и саботата. Станува ...
И ГОСТИВАР ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

И ГОСТИВАР ДОБИ АКТИВНА ЗОНА ОД КОКА-КОЛА И ПИВАРА СКОПЈЕ

Во Гостивар вчера беше отворена осмата „Кока-кола активна зона“, како продолжение на долгорочниот проект на Пивара Скопје и Кока-Кола, соопшти компани ...
КАКО МОЖЕШЕ ДА СЕ СЛУЧИ ХИТЛЕР? – ИЗЛОЖБА ВО БЕРЛИН

КАКО МОЖЕШЕ ДА СЕ СЛУЧИ ХИТЛЕР? – ИЗЛОЖБА ВО БЕРЛИН

По повеќе од 70 години откако Адолф Хитлер се самоуби во својот бункер во Берлин на последните денови од Втората Светска Војна, една изложба во главни ...
ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

ЕМ ГО ВИДОВ РЕАЛ, ЕМ ЗЕМЈАТА НА ДРУГАР МИ АКИ, ВЕЛИ ОПЕРСКАТА ЛЕГЕНДА ПЛАСИДО ДОМИНГО

Легендарниот шпански тенор и диригент Пласидо Доминго вели дека е пресреќен што за неполни 24 часа имал можност за две лични задоволства, да го гледа ...
ТРЕПЕРЕТЕ СО РАЦЕТЕ ЗА ДА ГО ЧУЈАТ АПЛАУЗОТ ГЛУВИТЕ ДЕЦА КОИ ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ

ТРЕПЕРЕТЕ СО РАЦЕТЕ ЗА ДА ГО ЧУЈАТ АПЛАУЗОТ ГЛУВИТЕ ДЕЦА КОИ ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ

Петнаесет средношколци од единственото државно училиште за ученици со оштетен слух „Партение Зографски“ од Скопје, на 8 август ги очекуваат највозбудл ...
БИТОЛЧАНИ ИГРАЛЕ ЛОТАРИЈА ПРЕД СТО ГОДИНИ

БИТОЛЧАНИ ИГРАЛЕ ЛОТАРИЈА ПРЕД СТО ГОДИНИ

Дали битолчани за време на најкрвавите борби и разурнувања во Првата светска војна, бегство на моменти од суровата реалност гледале во игрите на среќа ...
1 132 133 134 135 136 146 1340 / 1458 НАПИСИ