Категорија: Македонија

1 1.185 1.186 1.187 1.188 1.189 1.195 11870 / 11946 НАПИСИ
ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, НА ОБВИНЕТИТЕ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

ОДЛОЖЕНО РОЧИШТЕТО ЗА „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“, НА ОБВИНЕТИТЕ ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ВО ОТСУСТВО

Денеска повторно се одложи рочиштето за случајот „Маѓар телеком“, во кој обвинети се тројцата поранешни директор на „Македонски телеком“, Атила Сендре ...
„МОСТ“: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА НИ ПОБАРА ДОКУМЕНТАЦИЈА

„МОСТ“: ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА НИ ПОБАРА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Граѓанската асоцијација „Мост“ во понеделникот добила најава за посета од Финансиската полиција, по што имале состанок на кој им биле побарани докумен ...
ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЌЕ БИДАТ ИЗБРИШАНИ ОКОЛУ 4.000 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

ОД ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК ЌЕ БИДАТ ИЗБРИШАНИ ОКОЛУ 4.000 ПОЧИНАТИ ЛИЦА

Теренската проверка на околу 90.000 спорни гласачи е завршена во 90 отсто од случаите, а за податоците и за бројките, Државната изборна комисија ќе из ...
СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСПУШТИ, А НЕ СИ ГИ ЗАВРШИ ОБВРСКИТЕ КОН КАТИЦА ЈАНЕВА

СОБРАНИЕТО ЌЕ СЕ РАСПУШТИ, А НЕ СИ ГИ ЗАВРШИ ОБВРСКИТЕ КОН КАТИЦА ЈАНЕВА

Денеска на полноќ, претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, треба да констатира дека законодавниот дом се распушта 60 дена пред избори, како што ...
ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА ДЕНЕСКА НА РАСПИТ ЗА „ТВРДИНА“

ГОРДАНА ЈАНКУЛОСКА ДЕНЕСКА НА РАСПИТ ЗА „ТВРДИНА“

Судија на претходна постапка на Основниот суд Скопје 1 денеска ќе ги сослушува и треба да донесе одлуки за мерките што ги побара Специјалното јавно об ...
ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ ИЗГЛАСАА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ ОД ДУИ

ПРАТЕНИЦИТЕ ГИ ИЗГЛАСАА НОВИТЕ МИНИСТРИ И ЗАМЕНИЦИ ОД ДУИ

Пратениците во Собранието ги изгласаа новите министри и заменици министри од Демократската унија за интеграција (ДУИ). За новите 11 функционери не гла ...
„МАКПЕТРОЛ“ ОСТАНА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА СКЛАДИРАЊЕ НАФТА

„МАКПЕТРОЛ“ ОСТАНА БЕЗ ЛИЦЕНЦА ЗА СКЛАДИРАЊЕ НАФТА

Скопје, 5 април, 2016 - (META) „Макпетрол АД“ – Скопје повеќе нема да складира сурова нафта, нафтени деривати, биогорива и горива за транспорт, затоа ...
СЈО: ОСОМНИЧЕНИОТ НАЧАЛНИК НА УБК ОД ДОМА МОЖЕ ДА ВЛИЈАЕ НА СВЕДОЦИ

СЈО: ОСОМНИЧЕНИОТ НАЧАЛНИК НА УБК ОД ДОМА МОЖЕ ДА ВЛИЈАЕ НА СВЕДОЦИ

Осомничениот началник во УБК Горан Грујевски може непречено да влијае на сведоците затоа што Кривичниот совет само му забранил да го напушта домот кад ...
ДИМИТРИЕВ НЕ ПОТПИШАЛ ЗА МАКСУТИ ЗА ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

ДИМИТРИЕВ НЕ ПОТПИШАЛ ЗА МАКСУТИ ЗА ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА

Кандитатот за заменик министер за одбрана, Беким Максути, кој е дел од списокот на ДУИ за нови кадри во Владата од оваа партија, го нема во предлогот ...
НБРМ ЌЕ ПОМАГА АКО ИМА ИСТРАГА ЗА МАКЕДОНСКИ ФИРМИ ВО ПАНАМА

НБРМ ЌЕ ПОМАГА АКО ИМА ИСТРАГА ЗА МАКЕДОНСКИ ФИРМИ ВО ПАНАМА

Народната банка на Македонија (НБРМ) нема надлежност да истражува дали има и македонски граѓани кои имале или користеле офшор компании за даночни зата ...
1 1.185 1.186 1.187 1.188 1.189 1.195 11870 / 11946 НАПИСИ