Категорија: Македонија

1 1.286 1.287 1.288 1.289 1.290 1.306 12880 / 13054 НАПИСИ
КАМБОВСКИ ГО УЧИ ИВАНОВ: ЕВРОПСКАТА КОНВЕНЦИЈА Е ПОСИЛНА ОД ТВОЈАТА АБОЛИЦИЈА

КАМБОВСКИ ГО УЧИ ИВАНОВ: ЕВРОПСКАТА КОНВЕНЦИЈА Е ПОСИЛНА ОД ТВОЈАТА АБОЛИЦИЈА

Академик Владо Камбовски го повикува претседателот Иванов да ја прочита Европската конвенција за човекови права и слободи и да престане да тврди дека ...
ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

Неколку граѓански организации најавија дека од вечерва покрај во Скопје, ќе се протестира и во Штип и во Куманово. Граѓанското здружение „Протестир ...
ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ДЕМОНСТРАНТИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА

ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ДЕМОНСТРАНТИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
ПРОТЕСТ И ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО ВАШИНГТОН

ПРОТЕСТ И ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО ВАШИНГТОН

Триесетина Македонци кои живеат во Вашингтон денеска протестираа пред  амбасадата на Република Македонија во САД против одлуката на претседателот Ѓорг ...
ДЕНЕС ПРОТЕСТ ВО ВЕЛЕС

ДЕНЕС ПРОТЕСТ ВО ВЕЛЕС

За денеска во Велес е најавен протест на граѓанската иницијатива Протестирам. Протестот ќе почне во 18.30 часот кај кружниот тек Авона. Според наја ...
И ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ИМ СЕ ПРИДРУЖИ НА ПРОТЕСТИТЕ!

И ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ИМ СЕ ПРИДРУЖИ НА ПРОТЕСТИТЕ!

Споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во Скопје денеска е украсен со знаме на кое пишува „Смрт на фашизмот, слобода на народот“. Поради убавото ...
БИТОЛА МУ ПЕЕ НА ТАЛЕВСКИ „ПОМОГНЕТЕ ДОБАР СУДИЈА“

БИТОЛА МУ ПЕЕ НА ТАЛЕВСКИ „ПОМОГНЕТЕ ДОБАР СУДИЈА“

Детската песна  „Судски процес“ од популарната серија „Здраво Генијалци“ во која ликот на Двојче го играше актуелниот градоначалник Владимир Талевски ...
ДЕНЕС НЕМА ПРОТЕСТИ, ДЕМОНСТРАЦИИ УТРЕ

ДЕНЕС НЕМА ПРОТЕСТИ, ДЕМОНСТРАЦИИ УТРЕ

Денеска нема протести во Скопје, демонстрациите ќе продолжат утре во 18 часот пред СЈО, објави утринава организаторот, граѓанската иницијатива Протест ...
РЕЖИСЕРОТ ИВАН ПОПОВСКИ СО НАЈДОБРА ПРЕТСТАВА ВО РУСИЈА

РЕЖИСЕРОТ ИВАН ПОПОВСКИ СО НАЈДОБРА ПРЕТСТАВА ВО РУСИЈА

Претставата на македонскиот режисер Иван Поповски, „Сон на летната ноќ“ ја освои највисоката руска театарска награда Златна маска, за најдобра претста ...
1 1.286 1.287 1.288 1.289 1.290 1.306 12880 / 13054 НАПИСИ