Категорија: Македонија

1 1.477 1.478 1.479 1.480 14790 / 14799 НАПИСИ
ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

ЈАНЕВА ПАК ПОВОД ЗА КАВГА МЕЃУ ВМРО-ДПМНЕ И СДСМ

Скопје, 21 март, 2016 (МЕТА) - Ова е прв случај во овие 25 години од независна Македонија, едно избрано или именувано лице да не се појави и да не обр ...
ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

ГЕРИЛСКА АКЦИЈА ЗА ЗАШТИТА НА ЗЕЛЕНИЛОТО ВО СКОПСКИ АЕРОДРОМ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - По очите на дрвјата во Дебар Маало и ајкулите во Вардар, на неколку локации во општина Аеродром беа поставен ...
ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ СЕ ПРЕМИСЛИ, ЌЕ СЕ ВИДИ СО ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016, (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Државниот јавен обвинител Марко Зврлевски сепак ќе присуствува на утрешната конференцијата за антикорупција ...
КАНАЃАНКАТА МАРГАРЕТ ЕТВУД Е ДОБИТНИК НА “„ЗЛАТНИОТ ВЕНЕЦ“

КАНАЃАНКАТА МАРГАРЕТ ЕТВУД Е ДОБИТНИК НА “„ЗЛАТНИОТ ВЕНЕЦ“

Скопје, 21 март,2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) Канаѓанката Маргарет Етвуд е добитник на “Златниот венец“ на Струшките вечери на поезијата за оваа година, сооп ...
ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

ЗВРЛЕВСКИ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ

Скопје, 21 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) – Јавниот обвинител Марко Зврлевски ќе ја избегне средбата со романската главна обвинителка во Националниот ди ...
СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА РАСПРАВА ПО ИЗВЕШТАЈОТ

СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЈАНЕВА ЗА ДА РАСПРАВА ПО ИЗВЕШТАЈОТ

Скопје, 21 март, 2016 - (META) Почна и речиси во исто време заврши седницата во салата 4 во Собранието на Република Македонија, каде Комисијата за пол ...
ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ ЌЕ ГИ СПОЈУВА КАТИЦА И МАРКО

ОБВИНИТЕЛКАТА ШТО АПСИ ПРЕМИЕРИ ЌЕ ГИ СПОЈУВА КАТИЦА И МАРКО

Скопје, 20 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Романската главна обвинителка во Националниот директорат за антикорупција (ДНА) Лаура Кодрута Ковеси, во вто ...
ЈАНА СНАГАТА СО ПЕСНА ГО ИСПРАТИ ДЕДО СИ АЦО

ЈАНА СНАГАТА СО ПЕСНА ГО ИСПРАТИ ДЕДО СИ АЦО

Скопје, 20 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Младата актерка Јана Стојановска, внука на глумецот Ацо Јовановски – Снагата, кој на 86 годишна возраст почи ...
ТЕРЕНСКА ПРОВЕРКА ЗА 110.440 СПОРНИ ГЛАСАЧИ

ТЕРЕНСКА ПРОВЕРКА ЗА 110.440 СПОРНИ ГЛАСАЧИ

Скопје, 20 март, 2016, (MEТA) -Државната изборна комисија (ДИК) синоќа одлучи да се изврши теренска проверка за 110.440 спорни гласачи. Дополнителн ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

ПОЧИНА АКТЕРОТ АЦО СНАГАТА

Скопје, 19 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Една од последните икони на македонското глумиште, Ацо Јовановски почина на 18 март во Скопје, на 86 год ...
1 1.477 1.478 1.479 1.480 14790 / 14799 НАПИСИ