Категорија: Македонија

1 1.476 1.477 1.478 1.479 1.480 1.501 14780 / 15004 НАПИСИ
ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

Крај на деструктивното сценарио, стоп за хулиганството и уништувањето на спомениците и избри на петти јуни беа главните пораки кои ги упатија демностр ...
БОЈА И ВРЗ ВЛАДАТА

БОЈА И ВРЗ ВЛАДАТА

Антивладините демонстранти стигнаа пред Владата. Се скандира „Оставка, оставка“ и „Нема правда нема мир“, се пишуваат графити на асфалтот, а со црвена ...
ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ СРЕТНАА НА ПАРТИЗАНСКА, ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ

ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ СРЕТНАА НА ПАРТИЗАНСКА, ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ

Антивладините демонстрани тргнаа кон Владата. На булеварот Партизански одреди беа накратко сопрени од полицијата оти кон нив се движеше група контрапр ...
ОБИД ДА СЕ ТРГНЕ КОН ВОДНО

ОБИД ДА СЕ ТРГНЕ КОН ВОДНО

Демонстраните пред седиштето на ЕУ Инфо центарот се обидоа да го пробијат полицискиот кордон за да тргнат кон резиденцијата на Претседателот на Водно. ...
ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ЕУ СЕ ПЕЕ „ВО БОРБА МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ“

ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ЕУ СЕ ПЕЕ „ВО БОРБА МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ“

Пред седиштето на ЕУ на булеварот Св. Климент Охридски се пее „Во борба македонски народе“. Демонстрантите стојат пред полицијата и сканидраат „пуштет ...
АНТИВЛАДИНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ БЛОКИРАНИ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СЈО

АНТИВЛАДИНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ БЛОКИРАНИ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СЈО

Антивладините демонстранти што се собраа пред седиштето на СЈО се блокирани. Не можат да тргнат кон Собранието оти таму е протестот организиран од ГДО ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Почна протестот на граѓаните кои протестираат против аболицијата од Претседателот Ѓорѓе Иванов и за одложување на изборите на 5 јуни. Тие традиционалн ...
ЕУ СО САНКЦИИ ПРОТИВ МАКЕДОНСКИ ПОЛИТИЧАРИ И ОДЗЕМАЊЕ НА ПРЕПОРАКАТА

ЕУ СО САНКЦИИ ПРОТИВ МАКЕДОНСКИ ПОЛИТИЧАРИ И ОДЗЕМАЊЕ НА ПРЕПОРАКАТА

Во Брисел сериозно се размислува за воведување санкции против водечки македонски политичари, објавува Дојче Веле повикувајќи се на извори во Европскат ...
ОД БРИСЕЛ НАЈАВУВААТ СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДИЦИ И ДАВААТ ПОДДРШКА ЗА МИРНИТЕ ПРОТЕСТИ И ЗА НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

ОД БРИСЕЛ НАЈАВУВААТ СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДИЦИ И ДАВААТ ПОДДРШКА ЗА МИРНИТЕ ПРОТЕСТИ И ЗА НЕВЛАДИНИТЕ ОРГАНИЗАЦИИ

Еврокомесарот за проширување и за соседска политика, Јоханес Хан, и европратениците Ричард Ховит, Едвард Кукан и Иво Вајгл денеска изразија жалење што ...
КОЦИЈАНЧИЧ: РЕТРОГРАДНИТЕ ЧЕКОРИ ГИ МИНИРАА ПРЖИНО И ВИЕНА

КОЦИЈАНЧИЧ: РЕТРОГРАДНИТЕ ЧЕКОРИ ГИ МИНИРАА ПРЖИНО И ВИЕНА

Европската комисија денеска изрази жалење што нема да се одржи утрешна лидерската средба во Виена, соопшти денеска за „Мета“ портпаролката на Европска ...
1 1.476 1.477 1.478 1.479 1.480 1.501 14780 / 15004 НАПИСИ