Категорија: Македонија

1 1.478 1.479 1.480 1.481 1.482 1.503 14800 / 15027 НАПИСИ
НА ПРОТЕСТОТ ВЛАДАТА ОБОЕНА, НА КОНТРАПРОТЕСТОТ ПОРТАТА ИЗЛЕПЕНА

НА ПРОТЕСТОТ ВЛАДАТА ОБОЕНА, НА КОНТРАПРОТЕСТОТ ПОРТАТА ИЗЛЕПЕНА

Со боја врз Владата и оро пред Собранието на Република Македонија завршија двата вечерашни протести во Скопје. Едниот беше организиран од граѓанската ...
РАСПОПЕН ПОП ПОВРЕДИ НОВИНАР ВО БИТОЛА

РАСПОПЕН ПОП ПОВРЕДИ НОВИНАР ВО БИТОЛА

Новинар од Битола беше повреден за време на вечерашните протести, јавуваат репортерите на САКАМДАКАЖАМ.МК. Новинарот ни изјави дека бил нападнат додек ...
БИТОЛА НЕ Е НА ПРОДАЖБА, ПОВТОРНО ИШАРАНА ОПШТИНАТА

БИТОЛА НЕ Е НА ПРОДАЖБА, ПОВТОРНО ИШАРАНА ОПШТИНАТА

„Битола не е на продажба“ извикуваа неколку стотици битолчани и бараа оставка од градоначалникот Владимир Талески. Вечерва „Шарената револуција“ се пр ...
ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

Крај на деструктивното сценарио, стоп за хулиганството и уништувањето на спомениците и избри на петти јуни беа главните пораки кои ги упатија демностр ...
БОЈА И ВРЗ ВЛАДАТА

БОЈА И ВРЗ ВЛАДАТА

Антивладините демонстранти стигнаа пред Владата. Се скандира „Оставка, оставка“ и „Нема правда нема мир“, се пишуваат графити на асфалтот, а со црвена ...
ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ СРЕТНАА НА ПАРТИЗАНСКА, ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ

ПРОТЕСТАНТИТЕ И КОНТРАПРОТЕСТАНТИТЕ СЕ СРЕТНАА НА ПАРТИЗАНСКА, ИЗБЕГНАТ ИНЦИДЕНТ

Антивладините демонстрани тргнаа кон Владата. На булеварот Партизански одреди беа накратко сопрени од полицијата оти кон нив се движеше група контрапр ...
ОБИД ДА СЕ ТРГНЕ КОН ВОДНО

ОБИД ДА СЕ ТРГНЕ КОН ВОДНО

Демонстраните пред седиштето на ЕУ Инфо центарот се обидоа да го пробијат полицискиот кордон за да тргнат кон резиденцијата на Претседателот на Водно. ...
ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ЕУ СЕ ПЕЕ „ВО БОРБА МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ“

ПРЕД СЕДИШТЕТО НА ЕУ СЕ ПЕЕ „ВО БОРБА МАКЕДОНСКИ НАРОДЕ“

Пред седиштето на ЕУ на булеварот Св. Климент Охридски се пее „Во борба македонски народе“. Демонстрантите стојат пред полицијата и сканидраат „пуштет ...
АНТИВЛАДИНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ БЛОКИРАНИ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СЈО

АНТИВЛАДИНИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ БЛОКИРАНИ ОД ПОЛИЦИЈАТА ПРЕД СЈО

Антивладините демонстранти што се собраа пред седиштето на СЈО се блокирани. Не можат да тргнат кон Собранието оти таму е протестот организиран од ГДО ...
ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

ПОЧНА ПРОТЕСТОТ ПРЕД СЈО, ЗА КОНТРАПРОТЕСТОТ СЕ СОБИРААТ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Почна протестот на граѓаните кои протестираат против аболицијата од Претседателот Ѓорѓе Иванов и за одложување на изборите на 5 јуни. Тие традиционалн ...
1 1.478 1.479 1.480 1.481 1.482 1.503 14800 / 15027 НАПИСИ