Категорија: Македонија

1 1.480 1.481 1.482 1.483 1.484 1.501 14820 / 15004 НАПИСИ
ВО БИТОЛА ОКУПИРАНА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

ВО БИТОЛА ОКУПИРАНА ЗГРАДАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕВСКИ

Демонстрантите ја окупираа зградата каде што живее градоначалникот на Битола Владимир Талевски и протестираат со извиците „Врати ги парите!“ и „Оставк ...
БИТОЛСКИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ ТРГНАА КОН ДОМОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

БИТОЛСКИТЕ ДЕМОНСТРАНТИ ТРГНАА КОН ДОМОТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ

Граѓаните што изминативе денови протестираа против аболицијата на претседателот Иванов и кои бараа оставка на градоначалникот Владимир Талевски вечерв ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ФРЛИЈА ДЕТЕРГЕНТ ВО ФОНТАНАТА ЗА ДА СЕ ИСПЕРЕ КРИМИНАЛОТ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ФРЛИЈА ДЕТЕРГЕНТ ВО ФОНТАНАТА ЗА ДА СЕ ИСПЕРЕ КРИМИНАЛОТ

Демонстрантите во Скопје се упатија на протест пред Министерството за култура затоа што преку него се потрошија најмногу пари за проектот „Скопје 2014 ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ НЕ ПРИФАЌААТ ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА БЕЗ НИВ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ НЕ ПРИФАЌААТ ПРЕГОВОРИ ВО ВИЕНА БЕЗ НИВ

Демонстрантите пред Собранието што протестираат против одлуката на Иванов за аболиција на политичари и против изборите закажани за 5 јуни не ја прифаќ ...
ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

Граѓаните што изминативе денови протестираа против аболицијата на претседателот Иванов и кои бараа оставка на градоначалникот Владимир Талевски денес ...
ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ НАЈМАСОВЕН ДОСЕГА

ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ НАЈМАСОВЕН ДОСЕГА

Протестот во Скопје против претседателската аболиција на политичари осомничени за криминал кој произлегува од прислушуваните разговори е најмасовен до ...
ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ ОД СЈО ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ПСИХОЛОШКО ПОМАГАЊЕ ВО КРИМИНАЛ

ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ ОД СЈО ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ПСИХОЛОШКО ПОМАГАЊЕ ВО КРИМИНАЛ

Претседателот Ѓорге Иванов со одлуката за помилување на политичарите кои се осомничени од Специјалното обвинителство за кривични дела што произлегуваа ...
ЕУ РАБОТИ НА НОВА ЛИДЕРСКА

ЕУ РАБОТИ НА НОВА ЛИДЕРСКА

Европската комисија засега не потврдува дали политичките лидери в петок во Виена ќе имаат средба со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Р ...
НО ПАСАРАН, МУ ПОРАЧУВА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ

НО ПАСАРАН, МУ ПОРАЧУВА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ

Специјалните обвинители Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски испратија одвоени писма до претседателот Ѓорге Иванов да донесе одлука со која ...
ИВАНОВ ВО БРЗАЊЕ ПОМИЛУВАЛ НЕКОЈА ДРУГА ФАТИМЕ ФЕТАИ

ИВАНОВ ВО БРЗАЊЕ ПОМИЛУВАЛ НЕКОЈА ДРУГА ФАТИМЕ ФЕТАИ

Претседателот Ѓорге Иванов во брзањето да помилува што повеќе луѓе, помилувал извесна Фатиме Фетаи од Гостивар, а не специјалната обвинителка Фатиме Ф ...
1 1.480 1.481 1.482 1.483 1.484 1.501 14820 / 15004 НАПИСИ