Категорија: Makедонија

1 710 711 712 713 714 716 7120 / 7154 НАПИСИ
ФЕТАИ: КРИКОТ НА ПРАВДАТА ДА ГО СЛУШНАТ СИТЕ

ФЕТАИ: КРИКОТ НА ПРАВДАТА ДА ГО СЛУШНАТ СИТЕ

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ) - Обвинителката Фатиме Фетаи на денешната прес конференција на Специјалното обвинителство објавувајќи ја истражна ...
КАТИЦА НАЈАВИ ПРЕЗЕМАЊЕ И НА ПРЕДМЕТОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“

КАТИЦА НАЈАВИ ПРЕЗЕМАЊЕ И НА ПРЕДМЕТОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска најави дека оваа недела нејзиното обвинителство ќе ги преземе ...
СЈО СО ПРЕДМЕТ „ТОРТУРА“ ЗА АПСЕЊЕТО НА ЉУБЕ БОШКОВСКИ

СЈО СО ПРЕДМЕТ „ТОРТУРА“ ЗА АПСЕЊЕТО НА ЉУБЕ БОШКОВСКИ

Скопје 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) Специјалното обвинителство покрена истрага против седум лица поради основано сомнение дека сториле кривично дел ...
ОМБУДСМАНОТ СМЕТА МВР ГО ПЛАШИ НАСЕЛЕНИЕТО ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ

ОМБУДСМАНОТ СМЕТА МВР ГО ПЛАШИ НАСЕЛЕНИЕТО ОД ПОЛИТИЧКИ ПРИЧИНИ

Скопје, 27 март, 2016 (МЕТА) -Народниот правобранител, Иџет Мемети оцени дека петочната полициска акција во Арачиново и Липково имала за цел да го зап ...
ТАЈНА СЕДНИЦА ЗА КОНТРОЛА НА ТАЈНАТА ПОЛИЦИЈА

ТАЈНА СЕДНИЦА ЗА КОНТРОЛА НА ТАЈНАТА ПОЛИЦИЈА

Скопје, 27 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Собраниската комисија за надзор на работата на Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) и на Агенциј ...
НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

НЕМАЛО ПОЛИЦИСКАТА АКЦИЈА, ИМАЛО ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

Скопје, 26 март, 2016 (META) -Припадниците на полициските сили синоќа немаа никаква акција во регионот на Липково и Арачиново, туку дејствуваа превент ...
100 ЕВРА ДОНАЦИЈА ЗА ЦРКВА ИЛИ НЕМА ПОГРЕБ

100 ЕВРА ДОНАЦИЈА ЗА ЦРКВА ИЛИ НЕМА ПОГРЕБ

Скопје, 25 март,2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Жителите на скопската населба Илинден мора да плаќаат по 100 евра од куќа за изградба на црква. Оние што ќе о ...
СЈО ГО ПРЕЗЕМА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

СЈО ГО ПРЕЗЕМА СЛУЧАЈОТ „ШПИОН“

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Претставник од Специјалното јавно обвинителство, на денешното рочиште на Апелацискиот суд на кој се разгледуваше жалбат ...
ГАБЕР, ДАРЛИШТА, СТАРОВА И МУРАТИ: УКИНУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ Е ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНО

ГАБЕР, ДАРЛИШТА, СТАРОВА И МУРАТИ: УКИНУВАЊЕТО НА ЗАКОНОТ ЗА ПОМИЛУВАЊЕ Е ЦЕЛОСНО НЕОСНОВАНО

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Уставните судии Наташа Габер-Дамјановска, Исмаил Дарлишта, Гзиме Старова и Сали Мурати денеска излегоа со издвоено мисл ...
ИЗБОРИТЕ ГИ ОДЛОЖИЈА И ЕКСТЕРНОТО И РАСПУСТОТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

ИЗБОРИТЕ ГИ ОДЛОЖИЈА И ЕКСТЕРНОТО И РАСПУСТОТ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Скопје, 25 март, 2016 - (META) Екстерното тестирање на учениците годинава се поместува за неколку дена подоцна поради предвремените парламентарни избо ...
1 710 711 712 713 714 716 7120 / 7154 НАПИСИ