Категорија: Makедонија

1 763 764 765 766 767 812 7650 / 8119 НАПИСИ
ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ ЈА ЧУВА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ПРЕДМЕТ НА СЈО?

ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ ЈА ЧУВА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ПРЕДМЕТ НА СЈО?

Старо новиот минситер за внатрешни работи Митко Чавков веќе го сменил Примислав Димовски од командант на Алфите и на позицијата го вратил Ивица Анчевс ...
ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

Учеството на лицата кои се под истрага на Специјалното јавно обвинителство во привремената Влада или било која друга политичка функција не придонесува ...
ОД СЈО ПОТВРДУВААТ ДЕКА АДВОКАТИ БАРАЛЕ ЗАПИРАЊЕ НА ПОСТАПКИ ПРОТИВ ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

ОД СЈО ПОТВРДУВААТ ДЕКА АДВОКАТИ БАРАЛЕ ЗАПИРАЊЕ НА ПОСТАПКИ ПРОТИВ ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

Од Специјалното јавно обвинителство за агенцијата Мета попладнево потврдиле дека до нив стигнале барања од адвокати на осомничени лица за кои се водат ...
ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ доцна попладнево пристигна на плоштадот Магнолија во Битола и го отвори новиот стадион „Двојче“. Ова е новата герила акција н ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ ТРГНА ПЕРДИЊАТА ОД ПОРТА МАКЕДОНИЈА ЗА ДА ЈА ОБОИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ ТРГНА ПЕРДИЊАТА ОД ПОРТА МАКЕДОНИЈА ЗА ДА ЈА ОБОИ

Платното што денеска беше поставено по целата должина на Порта Македонија вечерва беше скинато од антивладините демонстранти и тие повторно ја обоија ...
НОВА БОЈА ВРЗ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

НОВА БОЈА ВРЗ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

Министерството за правда повторно е обоено од антивладините демонстранти. Вечерва тие се движат кон Собранието. На чело на маршот демонстрантите но ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ СТАВИ ВО ЗАТВОР ПОМИЛУВАНИТЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ СТАВИ ВО ЗАТВОР ПОМИЛУВАНИТЕ

Демонстрантите на Шарената револуција денеска носат кукли облечени во затворски облеки. На главите на куклите се ставени ликовите на политичарите кои ...
ТРИУМФАЛНАТА СО ПЕРДИЊА ГИ ЧЕКА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

ТРИУМФАЛНАТА СО ПЕРДИЊА ГИ ЧЕКА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Порта Македонија во центарот на Скопје од денеска во целата должина е покриена со бели проѕирни платна. Со покривањето почнуваат подготовки за чистење ...
ИВАНОВ ЕКСПРЕСНО ГИ ПОТПИШАЛ ЗАКОНИТЕ ЗА СЕЛЕКТИВНА АБОЛИЦИЈА

ИВАНОВ ЕКСПРЕСНО ГИ ПОТПИШАЛ ЗАКОНИТЕ ЗА СЕЛЕКТИВНА АБОЛИЦИЈА

Претседателот Ѓорге Иванов ги добил и веќе ги потпишал законите кои пратениците ги изгласаа на вчерашната седница на Собранието, јави агенцијата МЕТА. ...
КАТИЦА НА ПОМЕН НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

КАТИЦА НА ПОМЕН НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

Делегација на Специјалното обвинителство на чело со специјалната обвинителка Катица Јанева на 23 мај ќе присуствува на меморијалот за одбележувањето н ...
1 763 764 765 766 767 812 7650 / 8119 НАПИСИ