Категорија: Makедонија

1 778 779 780 781 782 829 7800 / 8283 НАПИСИ
ШАРЕНИТЕ ГИ СТАВИЈА ВО КАФЕЗ АБОЛИЦИРАНИТЕ

ШАРЕНИТЕ ГИ СТАВИЈА ВО КАФЕЗ АБОЛИЦИРАНИТЕ

Кафез во кој се затворени аболицираните ја предводи колоната демонстранти која се движи кон Владата. Пред да тргнат, демонстрантите ставија кукли со л ...
ШАРЕНИТЕ НА ВЛАШКИ ПОРАЧУВААТ „НЕ ЗА КРИМИНАЛОТ, НЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА“

ШАРЕНИТЕ НА ВЛАШКИ ПОРАЧУВААТ „НЕ ЗА КРИМИНАЛОТ, НЕ ЗА АБОЛИЦИЈАТА“

Вечерашната шарена револуција е посветена на Власите во Македонија по повод 23 мај, Денот на Власите. Централниот транспарент е на влашки и порачу ...
КАТИЦА НА КОМЕМОРАЦИЈА НА НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

КАТИЦА НА КОМЕМОРАЦИЈА НА НА СИЦИЛИЈАНСКИОТ ЛОВЕЦ НА МАФИЈАШИ ФАЛКОНЕ

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска во Палермо, Италија учествува на комеморацијата во чест на сицилијанскиот истражен судија Џовани ...
ПРОМЕТЕЈ И ОБЛЕЧЕН ГИ ЗАСРАМИ ЖЕНИТЕ

ПРОМЕТЕЈ И ОБЛЕЧЕН ГИ ЗАСРАМИ ЖЕНИТЕ

Група мајки на ученици од неколку скопски школи, организирани од учителките и директорите на школите, во петокот се обидоа да направат акција за чисте ...
ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

ГЕРМАНИЈА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ПОВЕЌЕ НЕ СМЕЕ ДА СЕ ИГРА СО ТРПЕНИЕТО НА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА

Германија е „екстремно загрижена за внатрешно-политичката состојба во Македонија“, порача денеска од Брисел германскиот државен министер за Европа, Ми ...
КАЛАЈЏИЕВ ЌЕ ПЛАТИ 50 ЕВРА КАЗНА ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА НА ПРОТЕСТ

КАЛАЈЏИЕВ ЌЕ ПЛАТИ 50 ЕВРА КАЗНА ЗА ФРЛАЊЕ БОЈА НА ПРОТЕСТ

Проф. Гордан Калајџиев, прeтседател на Хелсиншкиот комитет на Македонија и професор на Правниот факултет на УКИМ, е казнет со парична казна од 50 евра ...
ЧАВКОВ ИМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМЕНАТА НА ШЕФОТ НА АЛФИТЕ

ЧАВКОВ ИМА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА СМЕНАТА НА ШЕФОТ НА АЛФИТЕ

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков, со разрешувањето на Примислав Димовски од шеф на полициските “алфи“ го повредил членот 50 став 3 од Закон ...
ГОРДАН КАЛАЈЏИЕВ НА ИНФОРМАТИВЕН РАЗГОВОР ВО ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИ

ГОРДАН КАЛАЈЏИЕВ НА ИНФОРМАТИВЕН РАЗГОВОР ВО ПОЛИЦИЈА ПОРАДИ УЧЕСТВО НА ПРОТЕСТИ

Проф. Гордан Калајџиев, прeтседател на Хелсиншкиот Комитет на Македонија и професор на Правниот факултет на УКИМ, утрово во 9 часот е повикан на инфор ...
ВАРДАР ЈА ПОПЛАВИ, „ФАЛАНГА“ НЕ ПОКАЖА ХИДРОЛОШКА СОГЛАСНОСТ ЗА ГАЛИИТЕ

ВАРДАР ЈА ПОПЛАВИ, „ФАЛАНГА“ НЕ ПОКАЖА ХИДРОЛОШКА СОГЛАСНОСТ ЗА ГАЛИИТЕ

На кралскиот брод во Вардар „Ројал Македонија“ вчера му се случи она на што залудно поредупредуваа хидролозите - го поплави надојдениот Вардар. Уште к ...
КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

„Владејачките ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, со засилувањето на членот 11 кој не постои во Законот за помилување, преку вметнување на член 11-а во Законот за помил ...
1 778 779 780 781 782 829 7800 / 8283 НАПИСИ