Категорија: Makедонија

1 808 809 810 811 812 882 8100 / 8816 НАПИСИ
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВИКА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ, ГРУЕВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ГРАЃАНСКИ СУДИР

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОВИКА НА МАСОВЕН ПРОТЕСТ, ГРУЕВСКИ ИМ СЕ ЗАКАНИ СО ГРАЃАНСКИ СУДИР

Активистите на Шарената револуција повикуваат на масовен протест денеска попладне пред седиштето на Специјалното јавно обвинителство, а лидерот на ВМР ...
ГРУЕВСКИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА НАРОДОТ ВРИЕ, А ТОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА

ГРУЕВСКИ СЕ ЗАКАНИ ДЕКА НАРОДОТ ВРИЕ, А ТОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО ДРЖИ ПОД КОНТРОЛА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва изјави дека е под притисок на илјадници граѓани кои бараат поддршка од него за „поодлучна народна акција ...
БОГОЕВСКИ: АПСАТ ЛУЃЕ ЗА СПУШТАЊЕ ПЛАТНО, А ИЗВРШИТЕЛИ НА СЕРИОЗНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА СЕДАТ НА СЛОБОДА

БОГОЕВСКИ: АПСАТ ЛУЃЕ ЗА СПУШТАЊЕ ПЛАТНО, А ИЗВРШИТЕЛИ НА СЕРИОЗНИ КРИВИЧНИ ДЕЛА СЕДАТ НА СЛОБОДА

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција, кого вечерва полиција го уапси додека се обидуваше да постави платно на кејот на Вардар со пораки ...
ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД ПОЛИЦИЈА СО ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА

ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ ИЗЛЕЗЕ ОД ПОЛИЦИЈА СО ПРЕКРШОЧНА ПРИЈАВА

Павле Богоевски, активистот на Шарената револуција кој вечерва беше уапсен на кејот на Вардар, излезе од полициската станица „Пролет“ со прекршочна пр ...
ДОЈДЕТЕ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПРОЛЕТ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОБАРА ПОДДРШКА

ДОЈДЕТЕ НАЈБРЗО ШТО МОЖЕТЕ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ПРОЛЕТ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОБАРА ПОДДРШКА

Шарената рволуција повикува на протест за поддршка на приведениот активист Павле Богоевски. Него полицијата го приведе од кејот на Вардар спроти Музеј ...
ДОДЕКА ВМРО СЛАВИ ПОЛИЦИЈАТА АПСИ АКТИВИСТИ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

ДОДЕКА ВМРО СЛАВИ ПОЛИЦИЈАТА АПСИ АКТИВИСТИ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

Полицијата апси активисти од десната страна на кејот на Вардар додека од другата страна на реката, на иста линија на терсата на Музејот на македонска ...
КАМЕН МОСТ ЗАТВОРЕН ЗА ПЕШАЦИ ВО НАСОКА КОН МУЗЕЈОТ, ПОЧНА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

КАМЕН МОСТ ЗАТВОРЕН ЗА ПЕШАЦИ ВО НАСОКА КОН МУЗЕЈОТ, ПОЧНА ПРОСЛАВАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

Група граѓани го слушаат говорот на поранештниот премиер Никола Груевски, по подвод 26 годишнината на ВМРО-ДПМНЕ, од плоштад иако приемот е од другат ...
ТАЛЕВСКИ УШТЕ НЕ Е ПРИТВОРЕН, СОПАРТИЈЦИТЕ БАРААТ ДА СЕ ОСЛОБОДИ

ТАЛЕВСКИ УШТЕ НЕ Е ПРИТВОРЕН, СОПАРТИЈЦИТЕ БАРААТ ДА СЕ ОСЛОБОДИ

Битолскиот градоначалник Владимир Талевски најверојатно се уште не е притворен, иако сопартијците од ВМРО ДПМНЕ  протестираат за негово ослободување. ...
ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

ТАЛЕСКИ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ЗА КУЌЕН ПРИТВОР

Судот успеа да го најде битолскиот градоначалник Владимир Талески и официјално му го врачи решението за куќен притвор. Ваквата вест официјално за „ ...
ЗНМ ГО ОСУДИ НАПАДОТ ВРЗ НОВИНАР ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ

ЗНМ ГО ОСУДИ НАПАДОТ ВРЗ НОВИНАР ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ

Здружението на новинарите на Македонија денеска најостро го осуди вчерашниот инцидент во ТВ21, кога лица од обезбедувањето на поранешниот премиер Груе ...
1 808 809 810 811 812 882 8100 / 8816 НАПИСИ