Категорија: Makедонија

1 865 866 867 868 869 915 8670 / 9143 НАПИСИ
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ДУБАИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ДУБАИ

Македонците кои живеат во Дубаи денеска организираа протестна акција во знак на поддршка за Шарената револуција и на граѓанското движење Протестирам. ...
И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

Антивладините демонстранти пред Собрание во хор пееја „Затвор не ти бега Никола“, слоган со кој го завршија вечерашниот протест. „Соборци, се гледа ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОЧНА СО ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ОД 4,8 СТЕПЕНИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОЧНА СО ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ОД 4,8 СТЕПЕНИ

Протестот во Скопје почна со два земјотреси од 4,8 степаени по Рихтер. Според глобалната мапа на земјотреси во светот, епицентарот бил околу Охрид, но ...
ВОЈНИЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ

ВОЈНИЦИТЕ ПРОТЕСТИРАА ЗА ПОВИСОКИ ПЛАТИ

Припадници на Армијата на Република Македонија(АРМ) и на Министерството за одбрана денеска излегоа на протест пред Владата, на кој побараа изедначувањ ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ ЈА ЧУВА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ПРЕДМЕТ НА СЈО?

ФАТИМЕ ФЕТАИ ЌЕ ЈА ЧУВА ЕДЕН ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО ПРЕДМЕТ НА СЈО?

Старо новиот минситер за внатрешни работи Митко Чавков веќе го сменил Примислав Димовски од командант на Алфите и на позицијата го вратил Ивица Анчевс ...
ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

ПОМИЛУВАНИТЕ ИЛИ ПОД ИСТРАГА НА СЈО НЕ СЕ ПОЖЕЛНИ ВО ПРИВРЕМЕНАТА ВЛАДА

Учеството на лицата кои се под истрага на Специјалното јавно обвинителство во привремената Влада или било која друга политичка функција не придонесува ...
ОД СЈО ПОТВРДУВААТ ДЕКА АДВОКАТИ БАРАЛЕ ЗАПИРАЊЕ НА ПОСТАПКИ ПРОТИВ ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

ОД СЈО ПОТВРДУВААТ ДЕКА АДВОКАТИ БАРАЛЕ ЗАПИРАЊЕ НА ПОСТАПКИ ПРОТИВ ОСОМНИЧЕНИ ФУНКЦИОНЕРИ

Од Специјалното јавно обвинителство за агенцијата Мета попладнево потврдиле дека до нив стигнале барања од адвокати на осомничени лица за кои се водат ...
ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

ГРУЕВСКИ СО МЕРЦЕДЕС ВО БИТОЛА ГО ОТВОРИ СТАДИОНОТ НА ТАЛЕСКИ „ДВОЈЧЕ“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ доцна попладнево пристигна на плоштадот Магнолија во Битола и го отвори новиот стадион „Двојче“. Ова е новата герила акција н ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ ТРГНА ПЕРДИЊАТА ОД ПОРТА МАКЕДОНИЈА ЗА ДА ЈА ОБОИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ГИ ТРГНА ПЕРДИЊАТА ОД ПОРТА МАКЕДОНИЈА ЗА ДА ЈА ОБОИ

Платното што денеска беше поставено по целата должина на Порта Македонија вечерва беше скинато од антивладините демонстранти и тие повторно ја обоија ...
НОВА БОЈА ВРЗ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

НОВА БОЈА ВРЗ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА

Министерството за правда повторно е обоено од антивладините демонстранти. Вечерва тие се движат кон Собранието. На чело на маршот демонстрантите но ...
1 865 866 867 868 869 915 8670 / 9143 НАПИСИ