Категорија: Makедонија

1 864 865 866 867 868 884 8660 / 8840 НАПИСИ
ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

ВО БИТОЛА ОПОЗИЦИСКИОТ ПЛЕНУМ ГИ ИЗБРКА НОВИНАРИТЕ, ПРОТЕСТ НА ГДОМ

Граѓаните што изминативе денови протестираа против аболицијата на претседателот Иванов и кои бараа оставка на градоначалникот Владимир Талевски денес ...
ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ НАЈМАСОВЕН ДОСЕГА

ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ НАЈМАСОВЕН ДОСЕГА

Протестот во Скопје против претседателската аболиција на политичари осомничени за криминал кој произлегува од прислушуваните разговори е најмасовен до ...
ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ ОД СЈО ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ПСИХОЛОШКО ПОМАГАЊЕ ВО КРИМИНАЛ

ОБВИНИТЕЛОТ БУБЕВСКИ ОД СЈО ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ПСИХОЛОШКО ПОМАГАЊЕ ВО КРИМИНАЛ

Претседателот Ѓорге Иванов со одлуката за помилување на политичарите кои се осомничени од Специјалното обвинителство за кривични дела што произлегуваа ...
ЕУ РАБОТИ НА НОВА ЛИДЕРСКА

ЕУ РАБОТИ НА НОВА ЛИДЕРСКА

Европската комисија засега не потврдува дали политичките лидери в петок во Виена ќе имаат средба со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Р ...
НО ПАСАРАН, МУ ПОРАЧУВА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ

НО ПАСАРАН, МУ ПОРАЧУВА ФАТИМЕ ФЕТАИ НА ЃОРГЕ ИВАНОВ

Специјалните обвинители Лиле Стефанова, Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски испратија одвоени писма до претседателот Ѓорге Иванов да донесе одлука со која ...
ИВАНОВ ВО БРЗАЊЕ ПОМИЛУВАЛ НЕКОЈА ДРУГА ФАТИМЕ ФЕТАИ

ИВАНОВ ВО БРЗАЊЕ ПОМИЛУВАЛ НЕКОЈА ДРУГА ФАТИМЕ ФЕТАИ

Претседателот Ѓорге Иванов во брзањето да помилува што повеќе луѓе, помилувал извесна Фатиме Фетаи од Гостивар, а не специјалната обвинителка Фатиме Ф ...
КАМБОВСКИ ГО УЧИ ИВАНОВ: ЕВРОПСКАТА КОНВЕНЦИЈА Е ПОСИЛНА ОД ТВОЈАТА АБОЛИЦИЈА

КАМБОВСКИ ГО УЧИ ИВАНОВ: ЕВРОПСКАТА КОНВЕНЦИЈА Е ПОСИЛНА ОД ТВОЈАТА АБОЛИЦИЈА

Академик Владо Камбовски го повикува претседателот Иванов да ја прочита Европската конвенција за човекови права и слободи и да престане да тврди дека ...
ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

Неколку граѓански организации најавија дека од вечерва покрај во Скопје, ќе се протестира и во Штип и во Куманово. Граѓанското здружение „Протестир ...
ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ДЕМОНСТРАНТИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА

ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ДЕМОНСТРАНТИ И ПОЛИЦАЈЦИ НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

НА ПРОТЕСТОТ ВО БИТОЛА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНИ ПОЛИЦАЈЦИ И ДЕМОНСТРАНТИ

Десетмина демонстранти и четворица полицајци беа полесно повредени за време на вечерашните протести пред општина Битола, дознаваме неофицијално. До ...
1 864 865 866 867 868 884 8660 / 8840 НАПИСИ