Категорија: Спортски приказни

1 125 126 127 128 129 136 1270 / 1354 НАПИСИ
ЕКСПЛОЗИИТЕ БЕА НАЈТЕШКИТЕ 15 МИНУТИ ВО МОЈОТ ЖИВОТ, ВЕЛИ ФУДБАЛЕРОТ НА БОРУСИЈА БАРТРА

ЕКСПЛОЗИИТЕ БЕА НАЈТЕШКИТЕ 15 МИНУТИ ВО МОЈОТ ЖИВОТ, ВЕЛИ ФУДБАЛЕРОТ НА БОРУСИЈА БАРТРА

Марк Бартра, кој беше повреден во нападот на автобусот на германскиот фудбалски клуб Борусија Дортмунд, вели дека искуството било „најтешките 15 минут ...
УАПСЕНИОТ НЕ  Е ПОВРЗАН СО БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ

УАПСЕНИОТ НЕ Е ПОВРЗАН СО БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ

Едно лице е уапсено од германската полиција за членство во Исламска држава, но не се откриени никакви врски со нападот на автобусот на фудбалскиот тим ...
ЕКСПЛОЗИЈА БЛИЗУ АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД, ЕДЕН ФУДБАЛЕР Е ПОВРЕДЕН

ЕКСПЛОЗИЈА БЛИЗУ АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД, ЕДЕН ФУДБАЛЕР Е ПОВРЕДЕН

Германскиот фудбалски клуб Борусија Дортмунд соопшти дека еден од играчите е повреден по експлозија близу клупскиот автобус на патот до стадионот „Вес ...
ЗИДАН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МЕНТОРОТ АНЧЕЛОТИ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

ЗИДАН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МЕНТОРОТ АНЧЕЛОТИ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Како да не беа доволни вкупно 16 титули во Лигата на шампиони, четврт-финалниот дуел помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен ќе претставува и еден интригант ...
АЛИОСКИ ПОСТИГНА ТРИ ГОЛА ЗА САМО ОСУМ МИНУТИ ВО ШВАЈЦАРСКИОТ ШАМПИОНАТ

АЛИОСКИ ПОСТИГНА ТРИ ГОЛА ЗА САМО ОСУМ МИНУТИ ВО ШВАЈЦАРСКИОТ ШАМПИОНАТ

Лугано го победи Сион со 4:2 во швајцарскиот фудбалски шампионат, а најдобар играч на денешниот натпревар беше македонскиот репрезентативец Езџан Алио ...
ЛАКТОТ МУ ЗАЗДРАВЕ, ЃОКОВИЌ ЌЕ ЈА ПРЕДВОДИ СРБИЈА ПРОТИВ ШПАНИЈА ВО ДЕЈВИС КУПОТ

ЛАКТОТ МУ ЗАЗДРАВЕ, ЃОКОВИЌ ЌЕ ЈА ПРЕДВОДИ СРБИЈА ПРОТИВ ШПАНИЈА ВО ДЕЈВИС КУПОТ

Новак Ѓоковиќ ќе ја предводи Србија во обидот за првпат од 2013 година да се пласира во полуфиналето на Дејвис купот, надевајќи се дека ќе си ја реста ...
ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

Ѕвездата на велосипедизмот Марк Бомонт, најпознат по обиколувањето на светот за 194 дена во 2008 година, ќе се обиде да го надмине својот праг на издр ...
ПАНДЕВ ЌЕ ГИ СЛЕДИ СВОИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО САТЕЛИТСКИ УРЕДИ

ПАНДЕВ ЌЕ ГИ СЛЕДИ СВОИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО САТЕЛИТСКИ УРЕДИ

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација и сопственик на второлигашот „ Академија Пандев“ набави 24 парчиња ГПС систем-уреди со кои ќе ја сл ...
ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА МУ ЗАБРАНИ НА МЕСИ ДА ИГРА НА СЛЕДНИТЕ ЧЕТИРИ НАТПРЕВАРИ

Лионел Меси нема да може да настапи на следните четири квалификациски натпревари на Аргентина за Светското првенство во Русија, почнувајќи со денешнио ...
БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

БОЈАН СЕ ВРАТИ СО ДВЕ СРЕБРА ОД СПЕЦИЈАЛНАТА ОЛИМПИЈАДА ОД АВСТРИЈА

Освојувачот на две сребрени медали од Зимската специјална олимпијада во Австрија Бојан Трајковски денеска се врати во Скопје. Трајковски, кој во Австр ...
1 125 126 127 128 129 136 1270 / 1354 НАПИСИ