Категорија: Спортски приказни

1 127 128 129 130 131 136 1290 / 1351 НАПИСИ
СИМЈАНОВСКА ВО ФИНАЛЕТО ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

СИМЈАНОВСКА ВО ФИНАЛЕТО ВО ВЕЛЕСЛАЛОМ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО СЕНТ МОРИЦ

Македонската скијачка Лидија Симјановска се пласираше во финалната трка во велеслалом на Светското првенство во Сент Мориц, Швајцарија, со освоеното 4 ...
ЛАМ СТАВА КРАЈ НА ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА, НЕ САКА ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ВО БАЕРН

ЛАМ СТАВА КРАЈ НА ФУДБАЛСКАТА КАРИЕРА, НЕ САКА ДА БИДЕ ДИРЕКТОР ВО БАЕРН

Фудбалерот на Баерн Минхен Филип Лам соопшти дека ќе стави крај на неговата богатата кариера на крајот на сезоната, истовремено изјавувајќи дека засег ...
И ПАПАТА СЕ ВКЛУЧИ ВО СУПЕР БОУЛ ЛУДИЛОТО, СНИМИ ВИДЕОПОРАКА ЗА НАВИВАЧИТЕ ВО ХЈУСТОН

И ПАПАТА СЕ ВКЛУЧИ ВО СУПЕР БОУЛ ЛУДИЛОТО, СНИМИ ВИДЕОПОРАКА ЗА НАВИВАЧИТЕ ВО ХЈУСТОН

И папата Фрањо се приклучи на Супер боул лудилото и првпат сними видеопорака, којашто ќе им биде прикажана на десетиците илјади навивачи на стадионот ...
ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП СО КОНТРАБОЈКОТ ЗА „БАДВАЈЗЕР“ ПО РЕКЛАМАТА ЗА СУПЕР БОУЛ

ПРИВРЗАНИЦИТЕ НА ТРАМП СО КОНТРАБОЈКОТ ЗА „БАДВАЈЗЕР“ ПО РЕКЛАМАТА ЗА СУПЕР БОУЛ

Приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп ветуваат дека веќе нема да го пијат пивото „Бадвајзер“, откако производителот „Анхојзер-Буш“ ј ...
ФИФА ГО ЗАТВОРА ОДДЕЛОТ ЗА ОТКРИВАЊЕ НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА ГО ЗАТВОРА ОДДЕЛОТ ЗА ОТКРИВАЊЕ НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ

ФИФА ја затвора дивизијата за откривање наместени натпревари, одлучувајќи да ги предаде на друг истражувачките услуги за неправилности во обложувањето ...
ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ САСУОЛО ГО САКА СТРУМИЧКИОТ „БОМБАРДЕР“ ТАСЕВСКИ

ИТАЛИЈАНСКИОТ ПРВОЛИГАШ САСУОЛО ГО САКА СТРУМИЧКИОТ „БОМБАРДЕР“ ТАСЕВСКИ

Италијанскиот фудбалски прволигаш Сасуоло сака да го ангажира младиот струмичанец Ване Тасевски, кој повеќе од една деценија живее со своите родители ...
ДА ИМАШЕ НЕРЕШЕНО ВО ТЕНИСОТ, ЌЕ ГО ПОДЕЛЕВ ТРОФЕЈОТ СО РАФА, ПОРАЧА ФЕДЕРЕР ПО ТРИУМФОТ ВО АВСТРАЛИЈА

ДА ИМАШЕ НЕРЕШЕНО ВО ТЕНИСОТ, ЌЕ ГО ПОДЕЛЕВ ТРОФЕЈОТ СО РАФА, ПОРАЧА ФЕДЕРЕР ПО ТРИУМФОТ ВО АВСТРАЛИЈА

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја освои рекордната 18. гренд слем титула со победата над Рафаел Надал во денешното финале на Австралијан опен и по ...
НАДАЛ И ФЕДЕРЕР ЌЕ ИГРААТ ВО ГРЕНД СЛЕМ ФИНАЛЕ ПО 6 ГОДИНИ

НАДАЛ И ФЕДЕРЕР ЌЕ ИГРААТ ВО ГРЕНД СЛЕМ ФИНАЛЕ ПО 6 ГОДИНИ

Старите ривали Роџер Федерер и Рафаел Надал ќе играат во финалето на Австралијан опен в недела во Мелбурн, што ќе биде нивно прво финале на гренд слем ...
ХИРШЕР ЈА ИЗРАДУВА ДОМАШНАТА ПУБЛИКА НА СЛАЛОМОТ ВО КИЦБИЛ, РАЈДИНГ СО ИСТОРИСКИ РЕЗУЛТАТ ЗА БРИТАНИЈА

ХИРШЕР ЈА ИЗРАДУВА ДОМАШНАТА ПУБЛИКА НА СЛАЛОМОТ ВО КИЦБИЛ, РАЈДИНГ СО ИСТОРИСКИ РЕЗУЛТАТ ЗА БРИТАНИЈА

Скијачкиот викенд во Кицбил, Австрија, заврши денеска со машката слалом трка на легендарната патека „Ганшлерн“ и австриската публика ја израдува домаш ...
РЕЗУЛТАТОТ СО НОРВЕШКА НЕ ТРЕБА ДА ГО РАСИПЕ ВПЕЧАТОКОТ, ПОРАЧА СЕЛЕКТОРОТ ЧЕРВАР ПО ЕЛИМИНАЦИЈАТА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

РЕЗУЛТАТОТ СО НОРВЕШКА НЕ ТРЕБА ДА ГО РАСИПЕ ВПЕЧАТОКОТ, ПОРАЧА СЕЛЕКТОРОТ ЧЕРВАР ПО ЕЛИМИНАЦИЈАТА ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Лино Червар вели дека може да бидеме задоволни од настапот на Светското првенство во Франција по д ...
1 127 128 129 130 131 136 1290 / 1351 НАПИСИ