Категорија: Спортски приказни

1 129 130 131 132 133 136 1310 / 1353 НАПИСИ
ФЕДЕРЕР СЕ ВРАТИ СО ПОБЕДА ПО ШЕСТМЕСЕЧНАТА ПАУЗА

ФЕДЕРЕР СЕ ВРАТИ СО ПОБЕДА ПО ШЕСТМЕСЕЧНАТА ПАУЗА

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер се врати по шестмесечната пауза поради повреда на коленото и го победи Ден Еванс со 6:3, 6:4 за водство на Швајцари ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ СВРШИ СО ОСНОВАЧОТ НА РЕДИТ

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС СЕ СВРШИ СО ОСНОВАЧОТ НА РЕДИТ

Најдобрата тенисерка на светот Серена Вилијамс се сврши со Алексис Оханијан, 33-годишниот Интернет бизнисмен и коосновач на Редит. 35-годишната тенисе ...
СЕ ПОВЛЕЧЕ АНА ИВАНОВИЌ, ПОРАНЕШНАТА НАЈДОБРА СВЕТСКА ТЕНИСЕРКА

СЕ ПОВЛЕЧЕ АНА ИВАНОВИЌ, ПОРАНЕШНАТА НАЈДОБРА СВЕТСКА ТЕНИСЕРКА

Поранешниот светски рекет број еден Ана Ивановиќ соопшти дека се повлекува од тенисот. 29-годишната Србинка денеска на нејзиниот официјален профил на ...
ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛСКИ КЛУБОВИ ЈА ИЗБЕГНУВААТ ТУРЦИЈА ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ

ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛСКИ КЛУБОВИ ЈА ИЗБЕГНУВААТ ТУРЦИЈА ПОРАДИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ

Германските фудбалски клубови од Бундеслигата ја избегнуваат Турција како дестинација за нивните тренинг кампови за време на зимската пауза сезонава в ...
ХИРШЕР ИЗРАМНИ РЕКОРД НА ТОМБА СО ЧЕТВРТАТА ПОБЕДА ВО АЛТА БАДИЈА

ХИРШЕР ИЗРАМНИ РЕКОРД НА ТОМБА СО ЧЕТВРТАТА ПОБЕДА ВО АЛТА БАДИЈА

Австрискиот скијач Марсел Хиршер се израмни со Алберто Томба со рекордната четврта победа во велеслалом во Алта Бадија, Италија. Лидерот во генералнио ...
ШТУХЕЦ СО ПРВА ПОБЕДА ВО АЛПСКА КОМБИНАЦИЈА ВО КАРИЕРАТА

ШТУХЕЦ СО ПРВА ПОБЕДА ВО АЛПСКА КОМБИНАЦИЈА ВО КАРИЕРАТА

Словенката Илка Штухец ја забележа третата победа во Светскиот куп во алпско скијање во последните две недели со триумфот во Вал д’Изер, Франција. Тоа ...
СОЧИ НЕМА ДА БИДЕ ДОМАЌИН НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БОБ САНКАЊЕ ПОРАДИ ДОПИНГОТ ВО РУСИЈА

СОЧИ НЕМА ДА БИДЕ ДОМАЌИН НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО БОБ САНКАЊЕ ПОРАДИ ДОПИНГОТ ВО РУСИЈА

Светското првенство во боб санкање и скелетон ќе биде преместено од Сочи, Русија поради најавите за бојкот на настанот. Летонија веќе се повлече од пр ...
ПРЕВЦ ПРОДОЛЖИ ДА ДОМИНИРА ВО СВЕТСКИОТ СКУП ВО СКИ СКОКОВИ СО ПОБЕДАТА ВО ЛИЛЕХАМЕР

ПРЕВЦ ПРОДОЛЖИ ДА ДОМИНИРА ВО СВЕТСКИОТ СКУП ВО СКИ СКОКОВИ СО ПОБЕДАТА ВО ЛИЛЕХАМЕР

Словенецот Домен Превц го зголеми водството во Светскиот куп во ски скокови по неговата трета победа сезонава во Лилехамер, Норвешка. 17-годишникот го ...
ТУПУРКОВСКИ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МОК ПО СЕДМИ ПАТ

ТУПУРКОВСКИ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МОК ПО СЕДМИ ПАТ

Васил Тупурковски и во наредните четири години ќе биде претседател на Македонскиот олимписки комитет откако на денешното собрание на МОК со акламација ...
ЃОКОВИЌ СЕ РАЗДЕЛИ ОД ТРЕНЕРОТ БЕКЕР ПО ТРИ ГОДИНИ

ЃОКОВИЌ СЕ РАЗДЕЛИ ОД ТРЕНЕРОТ БЕКЕР ПО ТРИ ГОДИНИ

Новак Ѓоковиќ се раздели од тренерот Борис Бекер со кого соработуваше три години. Српскиот тенисер работеше со поранешниот победник на Вимблдон од кра ...
1 129 130 131 132 133 136 1310 / 1353 НАПИСИ