Категорија: Спортски приказни

1 126 127 128 129 130 146 1280 / 1456 НАПИСИ
ВАРДАР ПРОТИВ ЗЕНИТ, СОСИЕДАД И РОЗЕНБОРГ ВО ЛИГА ЕВРОПА

ВАРДАР ПРОТИВ ЗЕНИТ, СОСИЕДАД И РОЗЕНБОРГ ВО ЛИГА ЕВРОПА

Зенит, Реал Сосиедад и Розенборг ќе бидат противници на фудбалерите на Вардар во дебитантскиот настап во групната фаза од Лига Европа, беше одлучено н ...
ВАРДАР СО ИСТОРИСКИ ПЛАСМАН ВО ГРУПИТЕ ОД ЛИГА ЕВРОПА

ВАРДАР СО ИСТОРИСКИ ПЛАСМАН ВО ГРУПИТЕ ОД ЛИГА ЕВРОПА

Македонскиот фудбал за првпат ќе има претставник во групната фаза од едно европско клупско натпреварување, откако Вардар ја искористи својата историск ...
ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

ИБРАХИМОВИЌ СЕ ВРАТИ ВО МАНЧЕСТЕР, ЌЕ ЗАИГРА ВО ДЕКЕМВРИ

Златан Ибрахимовиќ повторно ќе го облече дресот на Манчестер јунајтед, откако потпиша едногодишен договор. Триесет и петгодишниот напаѓач стана слобо ...
МИЛАН БЕЗ МОНТОЛИВО НА РЕВАНШОТ СО ШКЕНДИЈА

МИЛАН БЕЗ МОНТОЛИВО НА РЕВАНШОТ СО ШКЕНДИЈА

Седумкратниот европски првак Милан пристигнува без искусниот италијански репрезентативец Рикардо Монтоливо во Скопје, каде што в четврток (20.45 ч.) г ...
БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА ГО ТУЖИ НЕЈМАР ЗА 8,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Откако го продаде на Пари Сен-Жермен за рекордни 222 милиони евра, Барселона покрена судска тужба против бразилскиот фудбалер Нејмар. Барселона го ту ...
ЗАСТРЕЛАН ФУДБАЛСКИОТ МЕНАЏЕР ЗДРАВКО МАМИЌ

ЗАСТРЕЛАН ФУДБАЛСКИОТ МЕНАЏЕР ЗДРАВКО МАМИЌ

Контроверзниот хрватски фудбалски функционер и менаџер Здравко Мамиќ бил застрелан со огнено оружје од непознат напаѓач во близина на гратчето Томисла ...
ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ИБРАХИМОВИЌ УШТЕ НЕДЕЛАВА ЌЕ ПОТПИШЕ ЗА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Златан Ибрахимовиќ би можел да биде најновото големо засилување за Манчестер јунајтед за оваа сезона и клубот најави дека договорот ќе биде потпишан у ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

Рафаел Надал се врати на првото место на АТП-листата по три години пауза, симнувајќи го од врвот Енди Мареј по 41 недела. Разликата помеѓу нив двајца ...
ГЕРМАНЕЦОТ СТУЏИНСКИ ПОБЕДИ НА ОХРИДСКИОТ МАРАТОН, ПОП АЦЕВ ВТОР

ГЕРМАНЕЦОТ СТУЏИНСКИ ПОБЕДИ НА ОХРИДСКИОТ МАРАТОН, ПОП АЦЕВ ВТОР

Германецот Александар Стуџиски победи на 31. издание на Охридскиот пливачки маратон. Тој ја исплива патеката „Климе Савин“ од Свети Наум до Охрид за 5 ...
ВАРДАР СО ДВА ГОЛА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШОТ ВО ИСТАНБУЛ

ВАРДАР СО ДВА ГОЛА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШОТ ВО ИСТАНБУЛ

Вардар со 2:0 го победи Фенербахче, во првиот натпревар од плејофот за пласман во групната фаза на Лига Европа. На арената „Филип Втори“ избраниците н ...
1 126 127 128 129 130 146 1280 / 1456 НАПИСИ