Категорија: Спортски приказни

1 123 124 125 126 127 136 1250 / 1353 НАПИСИ
РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Реал Мадрид ќе се обиде да стане првиот тим што освоил две титули по ред во Лигата на шампиони кога вечерва (20.45ч.) ќе се сретне со Јувентус во фина ...
БЕСПЛАТНА ПЛИВАЧКА ШКОЛА ЗА 120 ДЕЦА СО НАТАША МЕШКОВСКА И ЕУРОЛИНК

БЕСПЛАТНА ПЛИВАЧКА ШКОЛА ЗА 120 ДЕЦА СО НАТАША МЕШКОВСКА И ЕУРОЛИНК

Еуролинк осигурување втора година по ред организира бесплатната пливачка школа за 120 деца на возраст од 7 до 12 години, повторно под раководство на п ...
ПАНДЕВ ВОВЕДЕ ЕВРОПСКИ ТЕРК НА РАБОТА ВО НЕГОВАТА АКАДЕМИЈА, ОД ОПШТИНСКА ДО ПРВА ЛИГА СТИГНА ЗА ТРИ ГОДИНИ

ПАНДЕВ ВОВЕДЕ ЕВРОПСКИ ТЕРК НА РАБОТА ВО НЕГОВАТА АКАДЕМИЈА, ОД ОПШТИНСКА ДО ПРВА ЛИГА СТИГНА ЗА ТРИ ГОДИНИ

За само три години, сениорскиот состав на Академијата на Горан Пандев стигна до Првата фудбалска лига. Секоја година беа шампиони. Прво во општинската ...
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ПРВ УЧЕСНИК НА ЕВРОПСКИОТ СУПЕРКУП ВО СКОПЈЕ

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ПРВ УЧЕСНИК НА ЕВРОПСКИОТ СУПЕРКУП ВО СКОПЈЕ

Манчестер Јунајтед е првиот учесник на европскиот Суперкуп во Скопје на 8 август, откако вечерва во финалето на Лига Европа го победи Ајакс со 2:0. ...
ШЕКУЛАРАЦ ЌЕ ДОБИЕ СПОМЕНИК ВО ШТИП НА МЕСТОТО КАДЕ ШТО КАКО ДЕТЕ ИГРАЛ ФУДБАЛ

ШЕКУЛАРАЦ ЌЕ ДОБИЕ СПОМЕНИК ВО ШТИП НА МЕСТОТО КАДЕ ШТО КАКО ДЕТЕ ИГРАЛ ФУДБАЛ

Во Штип се поставува споменик на jугословенската фудбалска легенда Драгослав Шекуларац-Шеки. Спомен обележјето се наоѓа во паркот кај Домот на култура ...
ОГРАБЕНА РАКОМЕТАРКАТА НА ВАРДАР АНДРЕА ЛЕКИЌ

ОГРАБЕНА РАКОМЕТАРКАТА НА ВАРДАР АНДРЕА ЛЕКИЌ

Српската ракометарка на ЖРК Вардар Андреа Лекиќ пријавила во полиција дека синоќа бил ограбен нејзиниот дом во Скопје, потврди МВР. Според пријават ...
ЃОКОВИЌ ГО НАЈМИ АГАСИ ЗА ТРЕНЕР ПО ПОРАЗОТ ОД ЗВЕРЕВ ВО РИМ

ЃОКОВИЌ ГО НАЈМИ АГАСИ ЗА ТРЕНЕР ПО ПОРАЗОТ ОД ЗВЕРЕВ ВО РИМ

Новак Ѓоковиќ потврди дека Андре Агаси ќе му биде нов тренер откако српскиот тенисер загуби во финалето на Мастерсот во Рим од Александер Зверев. 1 ...
ШАРАПОВА НЕ ДОБИ ВАЈЛД КАРТА ЗА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ СУСПЕНЗИЈАТА ЗА ДОПИНГ

ШАРАПОВА НЕ ДОБИ ВАЈЛД КАРТА ЗА РОЛАН ГАРОС ПОРАДИ СУСПЕНЗИЈАТА ЗА ДОПИНГ

Двократната шампионка Марија Шарапова не доби вајлд карта за да учествува на Отвореното првенство на Франција поради суспензијата за допинг. Соопштува ...
ФЕДЕРЕР ЌЕ ГО ПРЕСКОКНЕ РОЛАН ГАРОС, ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ТРЕВА

ФЕДЕРЕР ЌЕ ГО ПРЕСКОКНЕ РОЛАН ГАРОС, ЌЕ СЕ ВРАТИ НА ТРЕВА

18-кратниот гренд слем победник Роџер Федерер ќе го прескокне Ролан Гарос и остатокот од турнирите на земја годинава. 35-годишникот, петти тенисер во ...
ДВОЈНИК НА МЕСИ ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ИРАН ОТИ ПРЕМНОГУ ЛИЧИ НА ЅВЕЗДАТА НА БАРСЕЛОНА

ДВОЈНИК НА МЕСИ ЗАВРШИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА ВО ИРАН ОТИ ПРЕМНОГУ ЛИЧИ НА ЅВЕЗДАТА НА БАРСЕЛОНА

Двојник на Лионел Меси беше приведен од иранската полиција откако стана премногу популарен меѓу фудбалските навивачи, кои сакаа да прават селфија со н ...
1 123 124 125 126 127 136 1250 / 1353 НАПИСИ