Категорија: Спортски приказни

1 64 65 66 67 68 75 660 / 747 НАПИСИ
БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА БИЛ ДА СЕ УРНЕ ЦЕНАТА НА АКЦИИТЕ НА КЛУБОТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА БИЛ ДА СЕ УРНЕ ЦЕНАТА НА АКЦИИТЕ НА КЛУБОТ, ВЕЛИ ГЕРМАНСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Германската полиција уапси 28-годишен маж утринава во врска со минатонеделниот напад на автобусот на фудбалскиот клуб Борусија Дортмунд, соопшти Федер ...
МАДРИД ГО СЛАВИ РОНАЛДО, АНЧЕЛОТИ БАРА ВОВЕДУВАЊЕ ВИДЕО СУДИИ

МАДРИД ГО СЛАВИ РОНАЛДО, АНЧЕЛОТИ БАРА ВОВЕДУВАЊЕ ВИДЕО СУДИИ

Навивачите на Реал Мадрид се радуваа на уште една неверојатна вечер во Лигата на шампиони на нивниот најдобар голгетер на сите времиња Кристијано Рона ...
ПРВАТА ЖЕНА УЧЕСНИК НА БОСТОНСКИОТ МАРАТОН ГО ИСТРЧА ПОВТОРНО, 50 ГОДИНИ ПОДОЦНА

ПРВАТА ЖЕНА УЧЕСНИК НА БОСТОНСКИОТ МАРАТОН ГО ИСТРЧА ПОВТОРНО, 50 ГОДИНИ ПОДОЦНА

Првата жена која го истрча Бостонскиот маратон, вчера го повтори истото по 50 години. Кетрин Швицер стана херој на движењето за правата на жените во 1 ...
ЕКСПЛОЗИИТЕ БЕА НАЈТЕШКИТЕ 15 МИНУТИ ВО МОЈОТ ЖИВОТ, ВЕЛИ ФУДБАЛЕРОТ НА БОРУСИЈА БАРТРА

ЕКСПЛОЗИИТЕ БЕА НАЈТЕШКИТЕ 15 МИНУТИ ВО МОЈОТ ЖИВОТ, ВЕЛИ ФУДБАЛЕРОТ НА БОРУСИЈА БАРТРА

Марк Бартра, кој беше повреден во нападот на автобусот на германскиот фудбалски клуб Борусија Дортмунд, вели дека искуството било „најтешките 15 минут ...
УАПСЕНИОТ НЕ  Е ПОВРЗАН СО БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ

УАПСЕНИОТ НЕ Е ПОВРЗАН СО БОМБАШКИОТ НАПАД НА АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ ВЛАСТИ

Едно лице е уапсено од германската полиција за членство во Исламска држава, но не се откриени никакви врски со нападот на автобусот на фудбалскиот тим ...
ЕКСПЛОЗИЈА БЛИЗУ АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД, ЕДЕН ФУДБАЛЕР Е ПОВРЕДЕН

ЕКСПЛОЗИЈА БЛИЗУ АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД, ЕДЕН ФУДБАЛЕР Е ПОВРЕДЕН

Германскиот фудбалски клуб Борусија Дортмунд соопшти дека еден од играчите е повреден по експлозија близу клупскиот автобус на патот до стадионот „Вес ...
ЗИДАН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МЕНТОРОТ АНЧЕЛОТИ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

ЗИДАН ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО МЕНТОРОТ АНЧЕЛОТИ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Како да не беа доволни вкупно 16 титули во Лигата на шампиони, четврт-финалниот дуел помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен ќе претставува и еден интригант ...
АЛИОСКИ ПОСТИГНА ТРИ ГОЛА ЗА САМО ОСУМ МИНУТИ ВО ШВАЈЦАРСКИОТ ШАМПИОНАТ

АЛИОСКИ ПОСТИГНА ТРИ ГОЛА ЗА САМО ОСУМ МИНУТИ ВО ШВАЈЦАРСКИОТ ШАМПИОНАТ

Лугано го победи Сион со 4:2 во швајцарскиот фудбалски шампионат, а најдобар играч на денешниот натпревар беше македонскиот репрезентативец Езџан Алио ...
ЛАКТОТ МУ ЗАЗДРАВЕ, ЃОКОВИЌ ЌЕ ЈА ПРЕДВОДИ СРБИЈА ПРОТИВ ШПАНИЈА ВО ДЕЈВИС КУПОТ

ЛАКТОТ МУ ЗАЗДРАВЕ, ЃОКОВИЌ ЌЕ ЈА ПРЕДВОДИ СРБИЈА ПРОТИВ ШПАНИЈА ВО ДЕЈВИС КУПОТ

Новак Ѓоковиќ ќе ја предводи Србија во обидот за првпат од 2013 година да се пласира во полуфиналето на Дејвис купот, надевајќи се дека ќе си ја реста ...
ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

ВЕЛОСИПЕДИСТОТ МАРК БОМОНТ ЌЕ СЕ ОБИДЕ ДА ГО ОБИКОЛИ СВЕТОТ ЗА РЕКОРДНИ 80 ДЕНА

Ѕвездата на велосипедизмот Марк Бомонт, најпознат по обиколувањето на светот за 194 дена во 2008 година, ќе се обиде да го надмине својот праг на издр ...
1 64 65 66 67 68 75 660 / 747 НАПИСИ