Категорија: Спортски приказни

1 62 63 64 65 66 85 640 / 841 НАПИСИ
МЕСИ КОНЕЧНО ГО СОВЛАДА БУФОН

МЕСИ КОНЕЧНО ГО СОВЛАДА БУФОН

Лео Меси, конечно, успеа да му даде гол на Џанлуиџи Буфон, откако Барселона го совлада Јувентус со 3:0 на стартот на новата сезона во Лигата на шампио ...
ПЕРО АНТИЌ СЕ ВРАТИ ВО ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ

ПЕРО АНТИЌ СЕ ВРАТИ ВО ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПО ДЕСЕТ ГОДИНИ

Најдобриот македонски кошаркар Перо Антиќ се врати во редовите на Црвена звезда, во којашто доаѓа како актуелен европски првак. Поранешниот македонск ...
ОВА БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ СЕЗОНИ ВО МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА НАДАЛ ПО ТРИУМФОТ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ОВА БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ СЕЗОНИ ВО МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА НАДАЛ ПО ТРИУМФОТ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Рафаел Надал ја опиша 2017 година како една од најдобрите во неговата кариера откако ноќеска по трет пат освои Ју-Ес Опен. Светскиот рекет број еден г ...
СТИВЕНС ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН, А ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ БЕШЕ 934. НА СВЕТОТ

СТИВЕНС ГО ОСВОИ ЈУ-ЕС ОПЕН, А ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ БЕШЕ 934. НА СВЕТОТ

Слоен Стивенс го заокружи својот неверојатен камбек со освојувањето на првата гренд слем титула во кариерата, откако во финалето на Отвореното првенст ...
ДА СЕ ПЛАТАТ 200 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ФУДБАЛЕР Е СОСЕМА НЕПРИФАТЛИВО, РЕЧЕ АНГЕЛА МЕРКЕЛ

ДА СЕ ПЛАТАТ 200 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ФУДБАЛЕР Е СОСЕМА НЕПРИФАТЛИВО, РЕЧЕ АНГЕЛА МЕРКЕЛ

Германската канцеларка Ангела Меркел ја поддржа идејата за воведување построги правила за купопродажба на фудбалери, откако летниот преоден рок донесе ...
ШАХИСТОТ ИВАН КОЧОВСКИ СО НАГРАДАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

ШАХИСТОТ ИВАН КОЧОВСКИ СО НАГРАДАТА „8 СЕПТЕМВРИ“ ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

Шахистот Иван Кочовски е добитник на наградата „8 Септември“ за животно дело, која што по шести пат ја доделува Агенцијата за млади и спорт. На денешн ...
НЕ СУМ ВО ФОРМА, ПОДОБРО ШТО ИСПАДНАВ, КАЖА ФЕДЕРЕР ПО ПОРАЗОТ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

НЕ СУМ ВО ФОРМА, ПОДОБРО ШТО ИСПАДНАВ, КАЖА ФЕДЕРЕР ПО ПОРАЗОТ ВО ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Роже Федерер призна дека не бил ни физички ни ментално подготвен, откако загуби од Хуан Мартин дел Потро со 7:5, 3:6, 7:6, 6:4 во четврт-финалето на О ...
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА СО НАЈСЛАБИТЕ ЕВРОПСКИ СЕЛЕКЦИИ ВО ЛИГАТА НА НАЦИИ НА УЕФА

Доколку не направи драстичен скок на ранг-листата на ФИФА во наредните два месеца, Македонија ќе игра натпревари против најслабите европски репрезента ...
СИРИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЗА СЕКОЈ МЕЧ МОРАА ДА ПАТУВААТ 11.000 КИЛОМЕТРИ, А СЕГА СЕ НА ЧЕКОР ДО СВЕТСКОТО ВО РУСИЈА

СИРИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЗА СЕКОЈ МЕЧ МОРАА ДА ПАТУВААТ 11.000 КИЛОМЕТРИ, А СЕГА СЕ НА ЧЕКОР ДО СВЕТСКОТО ВО РУСИЈА

Од војната уништената Сирија ги продолжи своите надежи за пласман на Светското првенство 2018 во Русија, откако со голот во 93. минута извлече 2:2 со ...
ПОСЕБНО Е ЧУВСТВОТО КОГА НАВИВАШ ЗА СВОЈАТА ДРЖАВА, ИЗЈАВИ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-АЛБАНИЈА

ПОСЕБНО Е ЧУВСТВОТО КОГА НАВИВАШ ЗА СВОЈАТА ДРЖАВА, ИЗЈАВИ ФАТИМЕ ФЕТАИ ПО МЕЧОТ МАКЕДОНИЈА-АЛБАНИЈА

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи вели дека отсекогаш навива за Милан и речиси не пропушта натпревар на италијанскиот фудбалски тим на телевизија, ...
1 62 63 64 65 66 85 640 / 841 НАПИСИ