Категорија: Спортски приказни

1 63 64 65 66 67 80 650 / 792 НАПИСИ
НЕЈМАР ПЛАТИ 222 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА, ПОТВРДИ ШПАНСКИОТ КЛУБ

НЕЈМАР ПЛАТИ 222 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА СИ ЗАМИНЕ ОД БАРСЕЛОНА, ПОТВРДИ ШПАНСКИОТ КЛУБ

Барселона соопшти дека Нејмар платил 222 милиони евра, колку што изнесува клаузулата за раскин на договорот, расчистувајќи го патот за бразилскиот фуд ...
ПОРАНЕШНИОТ БОКСЕРСКИ ШАМПИОН ВЛАДИМИР КЛИЧКО СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ

ПОРАНЕШНИОТ БОКСЕРСКИ ШАМПИОН ВЛАДИМИР КЛИЧКО СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ

Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Владимир Кличко се пензионираше на 41 година, соопшти утринава неговиот менаџерски тим. Украинецот К ...
17 ВОНРЕДНИ ЛЕТОВИ ЗА СУПЕРКУПОТ, АЛЕКС ФЕРГУСОН ДОАЃА ДА НАВИВА ЗА ЈУНАЈТЕД

17 ВОНРЕДНИ ЛЕТОВИ ЗА СУПЕРКУПОТ, АЛЕКС ФЕРГУСОН ДОАЃА ДА НАВИВА ЗА ЈУНАЈТЕД

За Суперкупот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, на скопскиот аеродром „Александар Велики“ досега се најавени 17 вонредни летови, на 7 и 8 ...
БАРСЕЛОНА МУ ДОЗВОЛИ НА НЕЈМАР ДА ПРЕМИНЕ ВО ПСЖ ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 222 МИЛИОНИ ЕВРА

БАРСЕЛОНА МУ ДОЗВОЛИ НА НЕЈМАР ДА ПРЕМИНЕ ВО ПСЖ ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 222 МИЛИОНИ ЕВРА

Фудбалерот на Барселона Нејмар доби дозвола да преговара со Пари Сен Жермен за рекорден трансфер од 222 милиони евра. Бразилскиот репрезентативец им к ...
ФУДБАЛСКИ ПЕХАРИ ОД ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ЛИГА ЕВРОПА И УЕФА СУПЕРКУП ИЗЛОЖЕНИ ВО ТЕТОВО

ФУДБАЛСКИ ПЕХАРИ ОД ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ЛИГА ЕВРОПА И УЕФА СУПЕРКУП ИЗЛОЖЕНИ ВО ТЕТОВО

Најзначајните европски фудбалски трофеи, пехарите од Лига на шампиони, Европска лига и Супер куп на УЕФА денеска беа изложени во Тетово. Со ова започн ...
ДВЕ ЗЛАТА И СРЕБРО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ КАРАТИСТИ НА ЕВРОПСКАТА УНИВЕРЗИЈАДА

ДВЕ ЗЛАТА И СРЕБРО ЗА МАКЕДОНСКИТЕ КАРАТИСТИ НА ЕВРОПСКАТА УНИВЕРЗИЈАДА

Македонските каратисти се враќаат со два златни и еден сребрен медал од Европското универзитетско првенство, кое што се одржа во Куимбра, Португалија. ...
ЃОКОВИЌ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИГРА ГОДИНАВА

ЃОКОВИЌ ВЕЌЕ НЕМА ДА ИГРА ГОДИНАВА

12-кратниот гренд слем победник Новак Ѓоковиќ веќе нема да игра во 2017 година поради повреда на лактот. Поранешниот светски рекет број еден се предад ...
ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

ПРЕТСТАВА ВО МНТ, ПА ВЕЧЕРА ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО ЗА ВИСОКИТЕ ФУДБАЛСКИ ГОСТИ НА СУПЕРКУПОТ

На 7 август, вечерта пред натпреварот од Суперкупот на УЕФА помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, ќе се одржи гала вечер за македонскиот и за европ ...
ИНИЦИЈАТИВА ЗА БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ХОТЕЛИТЕ

ИНИЦИЈАТИВА ЗА БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ХОТЕЛИТЕ

Високите цени за хотелско сместување во Скопје за УЕФА Суперкупот на 8 август беа инспирација за членовите на „WeTalkIT“ заедницата да почнат акција з ...
125 ДЕЦА НАУЧИЈА ДА ПЛИВААТ СО НАТАША МЕШКОВСКА И ЕУРОЛИНК

125 ДЕЦА НАУЧИЈА ДА ПЛИВААТ СО НАТАША МЕШКОВСКА И ЕУРОЛИНК

125 деца на возраст на возраст од 7 до 12 години успешно ги совладаа основните техники во пливање на третата по ред пливачка школа за оваа година ,,Пл ...
1 63 64 65 66 67 80 650 / 792 НАПИСИ