Категорија: Свет

1 243 244 245 246 247 271 2450 / 2703 НАПИСИ
ПОРНО ЅВЕЗДА ТВРДИ ДЕКА ТРАМП Ѝ ПОНУДИЛ 10.000 ДОЛАРИ ЗА СЕКС

ПОРНО ЅВЕЗДА ТВРДИ ДЕКА ТРАМП Ѝ ПОНУДИЛ 10.000 ДОЛАРИ ЗА СЕКС

Порно ѕвездата и учителка по секс Џесика Дрејк (42) е единаесеттата жена која најави дека ќе го тужи американскиот претседателски кандидат Доналд Трам ...
„ПАМЕТНИ“ ДОМАШНИ АПАРАТИ БИЛЕ КОРИСТЕНИ ЗА САЈБЕР НАПАДОТ ШТО ГИ ПОГОДИ НАЈГОЛЕМИТЕ САЈТОВИ

„ПАМЕТНИ“ ДОМАШНИ АПАРАТИ БИЛЕ КОРИСТЕНИ ЗА САЈБЕР НАПАДОТ ШТО ГИ ПОГОДИ НАЈГОЛЕМИТЕ САЈТОВИ

Хакерите користеле домашни апарати поврзани на интернет, како камери за надгледување и принтери, за вчерашниот напад на популарни интернет сајтови, ве ...
ГРУЕВСКИ ГО НЕМА НА СЛИКАТА ОД МАСТРИХТ ОТИ БИЛ ПОКАНЕТ САМО ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ

ГРУЕВСКИ ГО НЕМА НА СЛИКАТА ОД МАСТРИХТ ОТИ БИЛ ПОКАНЕТ САМО ЕМИЛ ДИМИТРИЕВ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не бил поканет на Самитот на Европските народни партии (ЕНП), кој се одржа во Мастрихт, Холандија во четвртокот, ...
ТВИТЕР, РЕДИТ, САУНДКЛАУД И ДРУГИ САЈТОВИ ОНЕСПОСОБЕНИ ОД МАСИВЕН САЈБЕР НАПАД

ТВИТЕР, РЕДИТ, САУНДКЛАУД И ДРУГИ САЈТОВИ ОНЕСПОСОБЕНИ ОД МАСИВЕН САЈБЕР НАПАД

Твитер, Редит, Спотифај и Саундлауд се дел од сајтовите погодени од масивниот сајбер напад денеска и нивните корисници се соочуваат со проблеми. Хакер ...
„КАКВА ЛОША ЖЕНА“, РЕЧЕ ТРАМП ЗА КЛИНТОН

„КАКВА ЛОША ЖЕНА“, РЕЧЕ ТРАМП ЗА КЛИНТОН

Доналд Трамп во финалната дебата тврдеше дека никој не ги почитува жените повеќе од него. Но во завршните моменти, застанат на сцена со првата жена ка ...
ТРАМП ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ИЗБОРНИОТ РЕЗУЛТАТ

ТРАМП ОДБИ ДА КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ ГО ПРИЗНАЕ ИЗБОРНИОТ РЕЗУЛТАТ

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп одби да се обврзе дека ќе ги признае изборните резултати ако загуби на изборите, во послед ...
САУДИСКА АРАБИЈА ЕГЗЕКУТИРАШЕ ЕДЕН ОД СВОИТЕ ПРИНЦОВИ

САУДИСКА АРАБИЈА ЕГЗЕКУТИРАШЕ ЕДЕН ОД СВОИТЕ ПРИНЦОВИ

Саудиски принц беше егзекутиран за убиство на сонародник за време на тепачка пред три години, соопшти министерството за внатрешни работи. Принцот Турк ...
ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР ИЗНЕНАДИ СО НОВ ФИЛМ „ТРАМПЛЕНД“

ОСКАРОВЕЦОТ МАЈКЛ МУР ИЗНЕНАДИ СО НОВ ФИЛМ „ТРАМПЛЕНД“

Оскаровецот Мајкл Мур изненади со нов документарец, „Мајкл Мур во Трампленд“, кој излегува денеска во кината низ САД. Авторот на „Игра за Колумбајн“ и ...
ЕКВАДОР МУ ГО СКИНА ИНТЕРНЕТОТ НА АСАНЖ

ЕКВАДОР МУ ГО СКИНА ИНТЕРНЕТОТ НА АСАНЖ

Владата на Еквадор објави дека привремено му го скратила пристапот до Интернет на основачот на Викиликс Џулијан Асанж кој е во азил во нивната амбасад ...
РОКЕНРОЛ ЛЕГЕНДАТА ЧАК БЕРИ НАПОЛНИ 90 ГОДИНИ И СНИМИ НОВ АЛБУМ

РОКЕНРОЛ ЛЕГЕНДАТА ЧАК БЕРИ НАПОЛНИ 90 ГОДИНИ И СНИМИ НОВ АЛБУМ

Рокенрол легендата Чак Бери, кој вчера наполни 90 години, објави дека ќе издаде нов албум, прв по 38 години.  Албумот насловен „Чак“ следи по „Рокни г ...
1 243 244 245 246 247 271 2450 / 2703 НАПИСИ