Категорија: Свет

1 244 245 246 247 248 288 2460 / 2873 НАПИСИ
АМЕРИКА ПРЕД СЀ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ ГОВОР

АМЕРИКА ПРЕД СЀ, ВЕТИ ТРАМП ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ ГОВОР

Американскиот претседател Доналд Трамп вети дека ќе им ја одземе моќта на бирократите и политичарите од Вашингтон и ќе им ја врати на луѓето. На денеш ...
ТРАМП ЌЕ БИДЕ ИНАУГУРИРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ СРЕДЕ ПРОТЕСТИ И СОБИРИ ЗА ПОДДРШКА

ТРАМП ЌЕ БИДЕ ИНАУГУРИРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ СРЕДЕ ПРОТЕСТИ И СОБИРИ ЗА ПОДДРШКА

Илјадници поддржувачи и противници на Доналд Трамп пристигнуваат во Вашингтон, додека републиканецот се подготвува да даде заклетва за функцијата ...
ОСУМ ПРЕЖИВЕАНИ ОТКРИЕНИ ВО ИТАЛИЈАНСКИОТ ХОТЕЛ ЗАТРУПАН ВО ЛАВИНА

ОСУМ ПРЕЖИВЕАНИ ОТКРИЕНИ ВО ИТАЛИЈАНСКИОТ ХОТЕЛ ЗАТРУПАН ВО ЛАВИНА

Осум луѓе беа откриени живи од италијанскиот хотел „Ригопјано“, два дена откако беше затрупан во снежна лавина. Спасувачите ги открија осумте преживеа ...
МЕКСИКО ГО ЕКСТРАДИРАШЕ ЕЛ ЧАПО ВО САД

МЕКСИКО ГО ЕКСТРАДИРАШЕ ЕЛ ЧАПО ВО САД

Хоакин Гузман Лоера, злогласниот лидер на мексиканскиот нарко картел Синалоа, познат како Ел Чапо, кој двапати избега од мексикански затвори, беше екс ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА УНИШТИ ДЕЛ ОД РИМСКИОТ АМФИТЕАТАР ВО ПАЛМИРА

ИСЛАМСКА ДРЖАВА УНИШТИ ДЕЛ ОД РИМСКИОТ АМФИТЕАТАР ВО ПАЛМИРА

Исламска држава уништи дел од римскиот амфитеатар во античкиот град Палмира, соопштија сириски функционери. Фасадата на амфитеатарот од вториот век и ...
30 ПОЖАРНИКАРИ ЗАГИНАА ВО КОЛАПС НА ОПОЖАРЕНА ЗГРАДА ВО ТЕХЕРАН

30 ПОЖАРНИКАРИ ЗАГИНАА ВО КОЛАПС НА ОПОЖАРЕНА ЗГРАДА ВО ТЕХЕРАН

Висококатница во Техеран зафатена од пожар се сруши денеска, убивајќи најмалку 30 пожарникари, а повредени се други 75 луѓе, јавија државните ирански ...
РОМАНЦИТЕ МАРШИРАА ПРОТИВ ДЕКРЕТИТЕ ЗА ПОМИЛУВАЊА ЗА КОРУПЦИЈА

РОМАНЦИТЕ МАРШИРАА ПРОТИВ ДЕКРЕТИТЕ ЗА ПОМИЛУВАЊА ЗА КОРУПЦИЈА

Илјадници Романци протестираа во Букурешт и во Клуж против владиниот план да помилува затвореници и да декриминализира некои дела со итни декрети, што ...
30 ИСЧЕЗНАТИ ВО ЛАВИНАТА ШТО ЗАТРУПА ХОТЕЛ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

30 ИСЧЕЗНАТИ ВО ЛАВИНАТА ШТО ЗАТРУПА ХОТЕЛ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Трисет луѓе се исчезнати откако снежна лавина затрупа мал планински хотел во централна Италија по серијата земјотреси, соопштија властите. Лавината по ...
РУСИЈА МУ ГО ПРОДОЛЖИ ПРЕСТОЈОТ НА СНОУДЕН ДО 2020 ГОДИНА

РУСИЈА МУ ГО ПРОДОЛЖИ ПРЕСТОЈОТ НА СНОУДЕН ДО 2020 ГОДИНА

На поранешниот службеник во американската Национална агенција за безбедност (НСА), Едвард Сноуден, му е продолжен престојот во Русија, соопшти портпар ...
ОБАМА ЈА ПОМИЛУВА ЧЕЛСИ МЕНИНГ, ВОЈНИКОТ ШТО ПРЕДАДЕ ТАЈНИ НА ВИКИЛИКС

ОБАМА ЈА ПОМИЛУВА ЧЕЛСИ МЕНИНГ, ВОЈНИКОТ ШТО ПРЕДАДЕ ТАЈНИ НА ВИКИЛИКС

Американскиот претседател Барак Обама ја намали 35-годишната затворска казна на Челси Менинг, која му предала 700.000 тајни документи на Викиликс, дод ...
1 244 245 246 247 248 288 2460 / 2873 НАПИСИ