Категорија: Свет

1 246 247 248 249 250 271 2480 / 2703 НАПИСИ
САМСУНГ ЈА СТОПИРАШЕ ПРОДАЖБАТА НА „ГАЛАКСИ НОУТ 7“ ПО НОВИТЕ ИНЦИДЕНТИ

САМСУНГ ЈА СТОПИРАШЕ ПРОДАЖБАТА НА „ГАЛАКСИ НОУТ 7“ ПО НОВИТЕ ИНЦИДЕНТИ

Самсунг соопшти дека ја запира продажбата на телефонот „Галакси Ноут 7“ по серијата запалувања на новите апарати коишто требаше да бидат безбедни заме ...
ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

ТРОЈЦА СИРИСКИ БЕГАЛЦИ ГО ФАТИЛЕ ИЗБЕГАНИОТ БОМБАШ И ГО ПРЕДАЛЕ НА ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

Тројца сириски бегалци во Германија го совладале осомничениот бомбаш кого елитните командоси го барале 2 дена откако им избегал, соопшти полицијата. П ...
ТРАМП ГИ ИСКОРИСТИ ТВРДЕЊАТА ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА БИЛ КЛИНТОН ДА ЈА НАПАДНЕ ХИЛАРИ

ТРАМП ГИ ИСКОРИСТИ ТВРДЕЊАТА ЗА СЕКСУАЛНА ЗЛОУПОТРЕБА НА БИЛ КЛИНТОН ДА ЈА НАПАДНЕ ХИЛАРИ

Доналд Трамп ги бранеше неговите непристојни замерки за жените со жесток напад против Хилари Клинтон и нејзиниот сопруг за време на втората од трите п ...
ТРАМП НАЈАВИ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЗА КЛИНТОН И СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА СТАВИ ВО ЗАТВОР

ТРАМП НАЈАВИ СПЕЦИЈАЛЕН ОБВИНИТЕЛ ЗА КЛИНТОН И СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ЈА СТАВИ ВО ЗАТВОР

Републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп за време на втората претседателска дебата најави дека ако стане претседател на САД ќе именува спе ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО УАПСИ СИРИЕЦОТ ЗАРАДИ КОЈ ВО САБОТАТА ЕВАКУИРАШЕ ЦЕЛА ЗГРАДА ВО КЕМНИЦ

Германската полиција соопшти дека го фатила осомничениот кој го бркаше два дена, а за кого верува дека планирал бомбашки напад. Станува збор за сирис ...
ТРАМП ВО ОФАНЗИВА ПРЕД ДЕБАТАТА СО КЛИНТОН

ТРАМП ВО ОФАНЗИВА ПРЕД ДЕБАТАТА СО КЛИНТОН

Републиканскиот кандидат за претседател на САД Доналд Трамп и неговиот тим тргнаа во офанзива по серијата напади во врска со неговите непристојни коме ...
10 ВОЈНИЦИ И 8 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

10 ВОЈНИЦИ И 8 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО БОМБАШКИ НАПАД ВО ТУРЦИЈА

Автомобил бомба на курдските бунтовници уби 10 војници и 8 цивили во југоисточна Турција, соопштија турските власти. Нападот во Дурак се случи откако ...
ФБИ НЕМА НИ ИСТРАГА НИ СЛУЧАЈ ЗА БРЕД ПИТ

ФБИ НЕМА НИ ИСТРАГА НИ СЛУЧАЈ ЗА БРЕД ПИТ

Бред Пит нема да биде гонет за инцидентот во неговиот приватен авион, зашто ФБИ не ни имала случај против него, објави американскиот естраден портал Т ...
КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

КОНДОЛИЗА РАЈС СЕ ОТКАЖА ОД ПОДДРШКАТА ЗА ТРАМП, ВИДНИ РЕПУБЛИКАНЦИ БАРААТ ДА СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ТРКАТА ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД

Поранешната државна срекретарка Кондолиза Рајс е последната од видните републиканци што ја повлече својата поддршка за кандидатот за претседател на СА ...
82 ЛИЦА УБИЕНИ НА ПОГРЕБ ВО ВОЗДУШЕН НАПАД ВО ЈЕМЕН

82 ЛИЦА УБИЕНИ НА ПОГРЕБ ВО ВОЗДУШЕН НАПАД ВО ЈЕМЕН

Воздушен напад на саудиската коaлиција погоди сала за погреби во главниот град на Јемен Сана, убивајќи 82 лица, a повеќе од 500 се повредени, соопшти ...
1 246 247 248 249 250 271 2480 / 2703 НАПИСИ