Категорија: Свет

1 434 435 436 437 438 464 4360 / 4631 НАПИСИ
НАД 100 САЈТОВИ ОД МАКЕДОНИЈА ОБЈАВУВААТ ЛАЖНИ ПРИКАЗНИ ВО КОРИСТ НА ТРАМП И ПРАВАТ ПАРИ ОД ТОА

НАД 100 САЈТОВИ ОД МАКЕДОНИЈА ОБЈАВУВААТ ЛАЖНИ ПРИКАЗНИ ВО КОРИСТ НА ТРАМП И ПРАВАТ ПАРИ ОД ТОА

„Ова е вест на милениумот!“, вели приказна на сајтот „Ворлд Политикус“, цитирајќи неименувани извори од ФБИ, кои тврдат дека Хилари Клинтон ќе биде об ...
ЕРДОГАН ГИ УАПСИ КУРДСКИТЕ ЛИДЕРИ, ЕКСПЛОЗИЈА ВО ДИЈАРБЕКИР

ЕРДОГАН ГИ УАПСИ КУРДСКИТЕ ЛИДЕРИ, ЕКСПЛОЗИЈА ВО ДИЈАРБЕКИР

Двајцата колидери на турската поркурдска опозициска партија Народна демократија (ХДП) се уапсени заедно со уште најмалку деветмина пратеници. Селахати ...
МОСКВА ЈА ЗАТВОРИ „АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШНЛ“

МОСКВА ЈА ЗАТВОРИ „АМНЕСТИ ИНТЕРНЕШНЛ“

Градските власти во Москва во текот на ноќта ја запечатиле канцеларијата на организацијата за човекови права „Амнести интернешнл“. Директорот на мо ...
АВСТРИСКА АВИОКОМПАНИЈА ГО НУДИ НАЈКУСИОТ МЕЃУНАРОДЕН ЛЕТ, ТРАЕ ОСУМ МИНУТИ

АВСТРИСКА АВИОКОМПАНИЈА ГО НУДИ НАЈКУСИОТ МЕЃУНАРОДЕН ЛЕТ, ТРАЕ ОСУМ МИНУТИ

Една австрискa авиокомпании почна со најкратките редовни меѓународни линии во светот - осумминутен „скок“ преку езерото Констанца. Летот, кој се ну ...
НА СЕКОИ 4,5 ДЕНА ГИНЕ ПО ЕДЕН НОВИНАР, АЛАРМИРАШЕ УНЕСКО

НА СЕКОИ 4,5 ДЕНА ГИНЕ ПО ЕДЕН НОВИНАР, АЛАРМИРАШЕ УНЕСКО

Еден новинар е убиен секои четири и пол дена, според шокантниот извештај објавен од страна на УНЕСКО денеска. Во текот на последната деценија, 827 нов ...
ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

ПРИВЕДЕН ГЛАВНИОТ УРЕДНИК НА ТУРСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ВЕСНИК „ЏУМХУРИЕТ“

Турската полиција го приведе главниот уредник на опозицискиот весник „Џумхуриет“, Мурат Сабунџу, и врши претрес на раководството на тој весник, објави ...
ПИРАТСКАТА ПАРТИЈА ВТОРА НА ИЗБОРИТЕ, ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА

ПИРАТСКАТА ПАРТИЈА ВТОРА НА ИЗБОРИТЕ, ПРЕМИЕРОТ НА ИСЛАНД ДАДЕ ОСТАВКА

Премиерот на Исланд денеска соопшти дека дава оставка, откако бунтовничката Пиратска партија, која е против естаблишментот, капитализираше од бранот л ...
ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

ДВЕ ЦРКВИ СРУШЕНИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО НОРЧА, РИМ ГО ЗАТВОРИ МЕТРОТО

Градските власти во Рим го запреа метрото по силниот земјотрес од 6,5 степени што утринава ја погоди централна Италија, а две цркви во Норча, каде беш ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 6.5 СТЕПЕНИ ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НЕМА ВЕСТИ ЗА ЖРТВИ

Силен земјотрес од 6.5 степени ја погоди централната провинција Умбрија во Италија, јави агенцијата АНСА. Епицентарот е на 10 километри од Норча, 1 ...
ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

ПАДНА МОСТ ВО ИТАЛИЈА, ЕДЕН ЗАГИНАТ

Еден човек загина, а петмина се повредени во Италија, кога денеска падна мост врз прометен пат. Мостот, во провинцијата Леко близу Милано, падна кога ...
1 434 435 436 437 438 464 4360 / 4631 НАПИСИ