Категорија: Свет

1 435 436 437 438 439 464 4370 / 4631 НАПИСИ
БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО СЕ ЈАВИ, НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ГО ОСТАВИЛА БЕЗ ЗБОРОВИ

БОБ ДИЛАН КОНЕЧНО СЕ ЈАВИ, НОБЕЛОВАТА НАГРАДА ГО ОСТАВИЛА БЕЗ ЗБОРОВИ

Боб Дилан конечно се јави и изјави дека ја прифаќа Нобеловата награда за литература. Нобеловата фондација соопшти дека Дилан им рекол оти честа што ј ...
ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

Апликацијата за кратки видеа Вајн на Твитер ќе биде затворена во наредните месеци, откако социјалната мрежа не успеа да го направи Вајн профитабилен д ...
ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

ДВА СИЛНИ ЗЕМЈОТРЕСИ ПОВТОРНО ЈА ПОГОДИЈА ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА

Два силни земјотреса вечерва ја погодија централна Италија, оштетувајќи згради и предизвикувајќи паника меѓу исплашените жители кои ги напуштија домов ...
ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

ЃУКАНОВИЌ СЕ ПОВЛЕКУВА ПО 25 ГОДИНИ НА ВЛАСТ ВО ЦРНА ГОРА

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ ќе се повлече откако владееше неприкосновено 25 години, а неговата Демократска партија на социјалистите го именува ...
АДВОКАТИ СЕ НУДАТ БЕСПЛАТНО ДА ГИ БРАНАТ ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

АДВОКАТИ СЕ НУДАТ БЕСПЛАТНО ДА ГИ БРАНАТ ЖЕНИТЕ КОИ ГО ОБВИНИЈА ТРАМП ЗА СЕКСУАЛЕН НАПАД

Во она што требаше да биде говор за неговиот план за првите 100 дена како претседател, единствениот нов предлог на американскиот претседателски кандид ...
ФРАНЦИЈА ПОЧНА ДА ГО РАСЧИСТУВА МИГРАНТСКИОТ КАМП „ЏУНГЛА“ ВО КАЛЕ

ФРАНЦИЈА ПОЧНА ДА ГО РАСЧИСТУВА МИГРАНТСКИОТ КАМП „ЏУНГЛА“ ВО КАЛЕ

Повеќе од 1.200 полицајци и службеници во Франција почнаа со операцијата да ја расчистат „Џунглата“, мигрантски камп во Кале. Во кампот престојуваат о ...
ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

ВО МАЛТА СЕ УРНА АВИОН НА ЕВРОПСКАТА ГРАНИЧНА АГЕНЦИЈА

Најмалку пет луѓе загонаа откако мал авион со официјални лица од граничната агенција на ЕУ се урна во Малта, јави „Тајмс оф Малта“ повикувајќи се на о ...
НОВИ ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА ПРОТИВ ПЛАНИРАНИТЕ ОГРАНИЧУВАЊАТА НА АБОРТУСОТ

НОВИ ПРОТЕСТИ ВО ПОЛСКА ПРОТИВ ПЛАНИРАНИТЕ ОГРАНИЧУВАЊАТА НА АБОРТУСОТ

Полските демонстранти почнаа нови протести против напорите за дополнително заострување на законот за забрана на абортус. Активисти за правата на женат ...
ПОРНО ЅВЕЗДА ТВРДИ ДЕКА ТРАМП Ѝ ПОНУДИЛ 10.000 ДОЛАРИ ЗА СЕКС

ПОРНО ЅВЕЗДА ТВРДИ ДЕКА ТРАМП Ѝ ПОНУДИЛ 10.000 ДОЛАРИ ЗА СЕКС

Порно ѕвездата и учителка по секс Џесика Дрејк (42) е единаесеттата жена која најави дека ќе го тужи американскиот претседателски кандидат Доналд Трам ...
„ПАМЕТНИ“ ДОМАШНИ АПАРАТИ БИЛЕ КОРИСТЕНИ ЗА САЈБЕР НАПАДОТ ШТО ГИ ПОГОДИ НАЈГОЛЕМИТЕ САЈТОВИ

„ПАМЕТНИ“ ДОМАШНИ АПАРАТИ БИЛЕ КОРИСТЕНИ ЗА САЈБЕР НАПАДОТ ШТО ГИ ПОГОДИ НАЈГОЛЕМИТЕ САЈТОВИ

Хакерите користеле домашни апарати поврзани на интернет, како камери за надгледување и принтери, за вчерашниот напад на популарни интернет сајтови, ве ...
1 435 436 437 438 439 464 4370 / 4631 НАПИСИ