Категорија: Свет

1 439 440 441 442 443 480 4410 / 4792 НАПИСИ
РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО АТИНА НАЈДЕН МРТОВ ВО РЕЗИДЕНЦИЈАТА

РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО АТИНА НАЈДЕН МРТОВ ВО РЕЗИДЕНЦИЈАТА

Рускиот амбасадор во Атина Андреј Маланин денеска е најден мртов во неговата резиденција во центарот на Атина. Според првичните информации во грчките ...
МЕРИЛ СТРИП ГО ИСКРИТИКУВА ТРАМП И СТАНА КРАЛИЦА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

МЕРИЛ СТРИП ГО ИСКРИТИКУВА ТРАМП И СТАНА КРАЛИЦА НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ

Мјузиклот „Ла Ла ленд“ освои рекордни 7 Златни глобуси, меѓу кои и за најдобра комедија или мјузикл, за најдобра режија за Дамиен Казеле и за актерите ...
ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Рускиот претседател Владимир Путин наредил кампања за влијание на американските претседателски избори за да ја поткопа вербата во демократскиот процес ...
ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

ПЕТ МРТВИ ВО НАПАД НА АЕРОДРОМ ВО ФЛОРИДА

Еден човек пукал на аеродромот во Форт Лодердејл на Флорида при што уби 5-мина, а рани 8, пред да биде уапсен, соопшти полицијата. Аеродромот ги запре ...
ИЛЈАДНИЦИ КИНДЕР ЈАЈЦА ИСФРЛЕНИ НА БРЕГОТ НА ГЕРМАНСКИ ОСТРОВ

ИЛЈАДНИЦИ КИНДЕР ЈАЈЦА ИСФРЛЕНИ НА БРЕГОТ НА ГЕРМАНСКИ ОСТРОВ

Десетици илјади Киндер јајца беа исфрлени на брегот на германски остров денеска за време на бура. Деца и возрасни се собраа на плажите за да ги собира ...
МОСКВА СЕ ВМЕША ВО ИЗБОРИТЕ ДА МУ ПОМОГНЕ НА ТРАМП ДА ПОБЕДИ, ТВРДАТ АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

МОСКВА СЕ ВМЕША ВО ИЗБОРИТЕ ДА МУ ПОМОГНЕ НА ТРАМП ДА ПОБЕДИ, ТВРДАТ АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Висок функционер од американското разузнавање кажа дека Русија несомнено се вмешала во претседателските избори во САД минатата година, но не го употре ...
СЕКОЕ ПРАЗНИЧНO ПРЕЈАДУВАЊЕ ДОДАВА ПО ЕДНО КИЛО ЗА СТАЛНО

СЕКОЕ ПРАЗНИЧНO ПРЕЈАДУВАЊЕ ДОДАВА ПО ЕДНО КИЛО ЗА СТАЛНО

Знаете дека сте прејадени, се чувствувате дека стомакот ќе ви пукне и да беше нормален ден, никогаш не би ја наполниле толку чинијата, но за празницит ...
93 НОВИНАРИ УБИЕНИ ВО 2016 ГОДИНА, ВО АВИОНСКИ НЕСРЕЌИ ЗАГИНАА УШТЕ 29

93 НОВИНАРИ УБИЕНИ ВО 2016 ГОДИНА, ВО АВИОНСКИ НЕСРЕЌИ ЗАГИНАА УШТЕ 29

Меѓународната федерација на новинари соопшти дека во 2016 година 93 новинари и вработени во медиуми биле убиени во таргетирани напади, со бомби или со ...
БУДАЛИ СМЕ ШТО ЈА ПРИЗНАВМЕ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНО ИМЕ, ВЕЛИ ДАЧИЌ, ШЕФОТ НА СРПСКАТА ДИПЛОМАТИЈА

БУДАЛИ СМЕ ШТО ЈА ПРИЗНАВМЕ МАКЕДОНИЈА ПОД УСТАВНО ИМЕ, ВЕЛИ ДАЧИЌ, ШЕФОТ НА СРПСКАТА ДИПЛОМАТИЈА

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ рече дека Србија погрешила што ја признала Македонија под нејзиното уставно име затоа што Македонија го приз ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА МАСАКРОТ ВО ИСТАНБУЛ, НАПАЃАЧОТ Е ВО БЕГСТВО

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА МАСАКРОТ ВО ИСТАНБУЛ, НАПАЃАЧОТ Е ВО БЕГСТВО

Исламска држава презеде одговорност за новогодишниот масакр во ноќен клуб во Истанбул додека трае потрагата по вооружениот напаѓач. Во соопштението, т ...
1 439 440 441 442 443 480 4410 / 4792 НАПИСИ