Категорија: Свет

1 440 441 442 443 444 480 4420 / 4792 НАПИСИ
НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА ПРОДОЛЖИ НА ПЛАЖИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ

НОВОГОДИШНАТА ПРОСЛАВА ПРОДОЛЖИ НА ПЛАЖИТЕ ШИРУМ СВЕТОТ

Новогодишната ноќ заврши, но прославата на многу места се префрли на плажите, каде многумина решија да се искапат на првиот ден од 2017 година. Дур ...
НАПАЃАЧОТ ВО ИСТАНБУЛ НЕ БИЛ ОБЛЕЧЕН КАКО ДЕДО МРАЗ, ВЕЛИ ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР

НАПАЃАЧОТ ВО ИСТАНБУЛ НЕ БИЛ ОБЛЕЧЕН КАКО ДЕДО МРАЗ, ВЕЛИ ТУРСКИОТ ПРЕМИЕР

Турскиот премиер демантира дека напаѓачот кој ноќеска истури рафали куршуми во преполниот ноќен клуб во Истанбул на прославата на Нова година и уби 39 ...
ОД 39 МРТВИ, 16 СЕ СТРАНЦИ ВО НАПАДОТ НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, НАПАЃАЧОТ ИЗБЕГАЛ

ОД 39 МРТВИ, 16 СЕ СТРАНЦИ ВО НАПАДОТ НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, НАПАЃАЧОТ ИЗБЕГАЛ

Најмалку 39 луѓе се мртви, меѓу кои и 16 странски државјани, а 69 се примени во болница по нападот на ноќен клуб во Истанбул откако човек облечен како ...
НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

НАЈМАЛКУ 35 ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ

Најмалку 35 луѓе се мртви и 40 се повредени во ноќен клуб во Истанбул откако напаѓач облечен како Дедо Мраз влегол и пукал во гостите, јавуваат турски ...
ВООРУЖЕН НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, ИМА ПОВРЕДЕНИ, СЕ СТРАВУВА И ЗА ЗАГИНАТИ

ВООРУЖЕН НАПАД НА НОЌЕН КЛУБ ВО ИСТАНБУЛ, ИМА ПОВРЕДЕНИ, СЕ СТРАВУВА И ЗА ЗАГИНАТИ

Повеќемина се повредени во напад во познат ноќен клуб во Истанбул веднаш по полноќ, јавуваат турските телевизии. Се стравува дека има и загинати от ...
НОВОГОДИШНИОТ ОГНОМЕТ ВО СИДНЕЈ ВО ЧЕСТ НА ПРИНС И ДЕЈВИД БОУВИ

НОВОГОДИШНИОТ ОГНОМЕТ ВО СИДНЕЈ ВО ЧЕСТ НА ПРИНС И ДЕЈВИД БОУВИ

По годината која во која умреа многу легендарни уметници, славниот сиднејски новогодишен огномет денеска беше во чест на дел од нив. Повеќе од милион ...
УБИЈЦИТЕ ГО ИЗНЕЛЕ ВО ТЕПИХ ТЕЛОТО НА УБИЕНОТ ГРЧКИ АМБАСАДОР ПРЕД 10-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

УБИЈЦИТЕ ГО ИЗНЕЛЕ ВО ТЕПИХ ТЕЛОТО НА УБИЕНОТ ГРЧКИ АМБАСАДОР ПРЕД 10-ГОДИШНАТА ЌЕРКА

Бразилската полиција верува дека грчкиот амбасадор во земјата бил убиен од љубовникот на жена му по нејзина наредба во куќа во Рио и уапсени се тројца ...
ЖЕНАТА И НЕЈЗИНИОТ 29-ГОДИШЕН ЉУБОВНИК ГО УБИЛЕ ГРЧКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ

ЖЕНАТА И НЕЈЗИНИОТ 29-ГОДИШЕН ЉУБОВНИК ГО УБИЛЕ ГРЧКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ

Истражителите од Рио де Жанеиро се сомневаат дека грчкиот амбасадор во Бразил бил убиен по нарачка на неговата сопруга и 29-годишен полицаец со кој та ...
ПУТИН ОДБИ ДА МУ СЕ ОДМАЗДИ НА ОБАМА ЗА ПРОТЕРАНИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

ПУТИН ОДБИ ДА МУ СЕ ОДМАЗДИ НА ОБАМА ЗА ПРОТЕРАНИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Рускиот претседател Владимир Путин одби да одговори со одмазда, откако САД протера 35 руски разузнавачи поради хакерскиот скандал. Путин рече дека Рус ...
РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

Руското министерство за надворешни работи повика од земјата да бидат протерани 35 американски дипломати од Русија, како одговор на потегот на Вашингто ...
1 440 441 442 443 444 480 4420 / 4792 НАПИСИ