Категорија: Свет

1 588 589 590 591 592 627 5900 / 6264 НАПИСИ
ПУТИН ОДБИ ДА МУ СЕ ОДМАЗДИ НА ОБАМА ЗА ПРОТЕРАНИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

ПУТИН ОДБИ ДА МУ СЕ ОДМАЗДИ НА ОБАМА ЗА ПРОТЕРАНИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Рускиот претседател Владимир Путин одби да одговори со одмазда, откако САД протера 35 руски разузнавачи поради хакерскиот скандал. Путин рече дека Рус ...
РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

Руското министерство за надворешни работи повика од земјата да бидат протерани 35 американски дипломати од Русија, како одговор на потегот на Вашингто ...
ОБАМА ИЗБРКА 35 РУСКИ ШПИОНИ ОД САД ПОРАДИ САЈБЕРНАПАДИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

ОБАМА ИЗБРКА 35 РУСКИ ШПИОНИ ОД САД ПОРАДИ САЈБЕРНАПАДИТЕ ПРЕД ИЗБОРИТЕ

Администрацијата на Обама ѝ возврати на Русија за обидите да влијае врз изборите во САД годинава, и избрка 35 руски разузнавачки оперативци од САД и в ...
АКТЕРКАТА ДЕБИ РЕЈНОЛДС ПОЧИНА САМО ДЕН ПО ЌЕРКА Ѝ КЕРИ ФИШЕР

АКТЕРКАТА ДЕБИ РЕЈНОЛДС ПОЧИНА САМО ДЕН ПО ЌЕРКА Ѝ КЕРИ ФИШЕР

Деби Рејнолдс, легендарната актерка и пејачка номинирана за Оскар, која беше мајка на покојната актерка Кери Фишер, почина на 84 години, само еден ден ...
УМРЕ КЕРИ ФИШЕР, ПРИНЦЕЗАТА ЛЕЈА ОД „ЅВЕЗДЕНИ ВОЈНИ“

УМРЕ КЕРИ ФИШЕР, ПРИНЦЕЗАТА ЛЕЈА ОД „ЅВЕЗДЕНИ ВОЈНИ“

Кери Фишер, холивудската актерка која стана млада филмска ѕвезда како Принцезата Леја во „Ѕвездени војни“, умре денеска на 60 години по срцевиот удар ...
ХУМАНОСТА НА ЏОРЏ МАЈКЛ ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА ПО НЕГОВАТА СМРТ

ХУМАНОСТА НА ЏОРЏ МАЈКЛ ИЗЛЕЗЕ НА ВИДЕЛИНА ПО НЕГОВАТА СМРТ

Приказни за хуманоста на Џорџ Мајкл излегоа на виделина по неговата смрт на Божиќ, вклучувајќи и како финансирал ин витро третман за една двојка. М ...
РОМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НЕ ГО ДАВА МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА НА МУСЛИМАНКА, БАРА ОД ПОБЕДНИЧКАТА ПАРТИЈА ДРУГ КАНДИДАТ

РОМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НЕ ГО ДАВА МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА НА МУСЛИМАНКА, БАРА ОД ПОБЕДНИЧКАТА ПАРТИЈА ДРУГ КАНДИДАТ

Романскиот претседател рече дека нема да ја назначи за премиер економистката која можеше да стане првата муслиманка премиер во земјата. Претседател ...
ОБОЖАВАТЕЛИТЕ СЕ ПРОСТУВААТ ОД ЏОРЏ МАЈКЛ ПРЕД НЕГОВИОТ ДОМ ВО ЛОНДОН

ОБОЖАВАТЕЛИТЕ СЕ ПРОСТУВААТ ОД ЏОРЏ МАЈКЛ ПРЕД НЕГОВИОТ ДОМ ВО ЛОНДОН

СПЕЦИЈАЛНО ОД ЛОНДОН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК – ВАЛЕНТИНА ФЕРНАНДЕЗ Обожавателите на Џорџ Мајкл денеска се собираат пред неговиот дом во Хајгејт, северен ...
ЕВРОПА СЕ СООЧУВА СО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ КАКО СЕКОЈДНЕВИЕ

ЕВРОПА СЕ СООЧУВА СО ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ КАКО СЕКОЈДНЕВИЕ

Новите напори на Исламска држава да шири страв во Европа ги тестираат границите на издржливост на антитерористичките власти, принудувајќи ги граѓаните ...
УМРЕ ЏОРЏ МАЈКЛ

УМРЕ ЏОРЏ МАЈКЛ

Пејачот Џорџ Мајкл починал на 53 годишна возраст, објави неговиот издавач. Ѕвездата што ја почна кариерата со групата „Вам“ во осумдесеттите годи ...
1 588 589 590 591 592 627 5900 / 6264 НАПИСИ