Категорија: Свет

1 589 590 591 592 593 627 5910 / 6264 НАПИСИ
ЕВАКУИРАНИ 45.000 ЖИТЕЛИ НА ГРАД ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ НЕЕКСПЛОДИРАНА БОМБА ОД 1944 ГОДИНА

ЕВАКУИРАНИ 45.000 ЖИТЕЛИ НА ГРАД ВО ГЕРМАНИЈА ПОРАДИ НЕЕКСПЛОДИРАНА БОМБА ОД 1944 ГОДИНА

Илјадници луѓе од јужниот град Аусгбург морале да ги остават своите подароци под елките откако во божикното утро беа присилени да се евакуираат, затоа ...
64 ЧЛЕНОВИ НА СЛАВНИОТ АНСАМБЛ АЛЕКСАНДРОВ ЗАГИНАА ВО НЕСРEЌАТА НА РУСКИОТ ВОЕН АВИОН

64 ЧЛЕНОВИ НА СЛАВНИОТ АНСАМБЛ АЛЕКСАНДРОВ ЗАГИНАА ВО НЕСРEЌАТА НА РУСКИОТ ВОЕН АВИОН

  Меѓу 92-те жртви во рускиот воен авион што се урна утрово во Црното море на пат за Сирија, се и 64 членови на славниот Ансамблот Александров ...
РУСКИ АВИОН СО АРМИСКИОТ ХОР СЕ УРНА НА ПАТ ЗА СИРИЈА, НЕМА ИЗВЕШТАИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИ

РУСКИ АВИОН СО АРМИСКИОТ ХОР СЕ УРНА НА ПАТ ЗА СИРИЈА, НЕМА ИЗВЕШТАИ ЗА ПРЕЖИВЕАНИ

Руски воен авион се урна утрово во Црното море на пат за Сирија со 92 патници и екипаж, вклучувајќи музичари кои требаше да ја прослават Новата година ...
АКТЕРКАТА КЕРИ ФИШЕР ОД „ЅВЕЗДЕНИ ВОЈНИ“ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА ОТКАКО ДОЖИВЕА СРЦЕВ УДАР ВО АВИОН

АКТЕРКАТА КЕРИ ФИШЕР ОД „ЅВЕЗДЕНИ ВОЈНИ“ ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА ОТКАКО ДОЖИВЕА СРЦЕВ УДАР ВО АВИОН

Актерката од „Ѕвездени војни“ Кери Фишер е однесена во болница во критична состојба откако доживеа срцев удар во авион на пат од Лондон за Лос Анџелес ...
КИДНАПИРАН ЛИБИСКИ АВИОН СЛЕТА ВО МАЛТА

КИДНАПИРАН ЛИБИСКИ АВИОН СЛЕТА ВО МАЛТА

Авион на внатрешен лет во Либија беше киднапиран и пренасочен во Малта, каде слета утринава, јавија малтешките медиуми. Двајца киднапери се заканил ...
НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

НАПАЃАЧОТ ОД БЕРЛИН УБИЕН ВО МИЛАНО

Осомничениот за нападот со камион на божикниот панаѓур во Берлин денеска е убиен во престрелка во предградието на северниот италијански град Милано, и ...
ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО ПОТРАГА ПО ТУНИЖАНЕЦ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БЕРЛИН

ГЕРМАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ВО ПОТРАГА ПО ТУНИЖАНЕЦ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БЕРЛИН

Германската полиција e во потрага по Тунижанец за терористичкиот напад во Берлин откако најде документи за идентификација во камионот со кој беше извр ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТ ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН

Таканаречената Исламска држава (ИС) сооппти дека стои зад вчерашниот напад со камион на божикниот панаѓур во Берлин, во кој загинаа 12, а 48-мина се п ...
ОСЛОБОДЕН ПАКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН ОТИ НЕМА ДОКАЗИ

ОСЛОБОДЕН ПАКИСТАНЕЦОТ ОСОМНИЧЕН ЗА НАПАДОТ ВО БЕРЛИН ОТИ НЕМА ДОКАЗИ

Германскиот обвинител соопшти дека осомничениот за нападот со камион во Берлин е пуштен оти нема доволно докази за обвинение против човекот, идентифик ...
БЕРЛИНСКИОТ НАПАЃАЧ Е ВО БЕГСТВО, УАПСЕН Е ПОГРЕШЕН ЧОВЕК, ВЕЛАТ ПОЛИЦИСКИ ИЗВОРИ

БЕРЛИНСКИОТ НАПАЃАЧ Е ВО БЕГСТВО, УАПСЕН Е ПОГРЕШЕН ЧОВЕК, ВЕЛАТ ПОЛИЦИСКИ ИЗВОРИ

Германската полиција верува дека човекот од Пакистан кој беше уапсен како осомничен за синоќешниот напад со камион на божикен панаѓур во Берлин во кој ...
1 589 590 591 592 593 627 5910 / 6264 НАПИСИ