Категорија: Свет

1 591 592 593 594 595 627 5930 / 6264 НАПИСИ
ТРАМП ЗА ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР ГО ИЗБРА ДИРЕКТОРОТ НА „ЕКСОН МОБИЛ“ РЕКС ТИЛЕРСОН И ПОКРАЈ ВРСКИТЕ СО РУСИЈА

ТРАМП ЗА ДРЖАВЕН СЕКРЕТАР ГО ИЗБРА ДИРЕКТОРОТ НА „ЕКСОН МОБИЛ“ РЕКС ТИЛЕРСОН И ПОКРАЈ ВРСКИТЕ СО РУСИЈА

  Избраниот претседател Доналд Трамп го избра директорот на „Ексон мобил“ Рекс Тилерсон за да го води Стејт департментот, отфрлувајќи ја загри ...
РОМАНЦИТЕ ГЛАСАА ЗА ЛИДЕР ОСУДЕН ЗА ИЗБОРНА ИЗМАМА

РОМАНЦИТЕ ГЛАСАА ЗА ЛИДЕР ОСУДЕН ЗА ИЗБОРНА ИЗМАМА

Романските Социјалдемократи лесно победија на парламентарните избори една година по отстранувањето на нивниот лидер од премиерската функција преку гол ...
БОМБА УБИ 22 ВО КОПТСКАТА ХРИСТИЈАНСКА ЦРКВА ВО КАИРО

БОМБА УБИ 22 ВО КОПТСКАТА ХРИСТИЈАНСКА ЦРКВА ВО КАИРО

Од бомбата што денеска експлодира во главната коптска христијанска катедрала во Каиро загинаа 22, а 35 луѓе се повредени, според египетската државна т ...
29 ЗАГИНАТИ И 166 ПОВРЕДЕНИ ПО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

29 ЗАГИНАТИ И 166 ПОВРЕДЕНИ ПО ДВОЈНИОТ БОМБАШКИ НАПАД ВО ИСТАНБУЛ

Две експлозии близу фудбалски стадион во најголемиот турски град Истанбул убија 29 луѓе и повредија 166. Синоќешните експлозии, автомобил бомба и само ...
ДВЕ ЕКСПЛОЗИИ БЛИЗУ СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ, 20 ПОВРЕДЕНИ

ДВЕ ЕКСПЛОЗИИ БЛИЗУ СТАДИОН ВО ИСТАНБУЛ, 20 ПОВРЕДЕНИ

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Солу кажа дека 20 луѓе се повредени по двете експлозии вечерва близу стадионот на фудбалскиот клуб Беши ...
ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ГОРИВО ВО БУГАРИЈА, ПОЛИЦИЈАТА ГО ЕВАКУИРА СЕЛОТО

ПЕТМИНА ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ГОРИВО ВО БУГАРИЈА, ПОЛИЦИЈАТА ГО ЕВАКУИРА СЕЛОТО

Петмина загинаа, а десетици се повредени по излетување на товарен воз и последователната експлозија на цистерни со течен гас пропан бутан во бугарскот ...
КИРК ДАГЛАС ДОЖИВЕА СТО ГОДИНИ И ИСПИ ЧАША ВОДКА

КИРК ДАГЛАС ДОЖИВЕА СТО ГОДИНИ И ИСПИ ЧАША ВОДКА

Кирк Даглас знае како да влезе со стил. Со боксерски ракавци на секоја маса и песната од „Роки“ што трештеше од звучниците, Даглас, една од последните ...
НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ЦИСТЕРНИ ГОРИВО ВО БУГАРИЈА

НАЈМАЛКУ 4 ЗАГИНАТИ ПО ЕКСПЛОЗИЈА НА ВОЗ СО ЦИСТЕРНИ ГОРИВО ВО БУГАРИЈА

Најмалку 4 се загинати и 23 се повредени во Бугарија во експлозија по превртување на воз со цистерни полни со гориво во близина на железничката станиц ...
ОБАМА НАРЕДИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

ОБАМА НАРЕДИ ИСТРАГА ЗА ХАКЕРСКИТЕ НАПАДИ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

Американскиот претседател Барак Обама нареди ревизија на разузнавачките информации за „злонамерни сајбер активности“ за време на американските претсед ...
МЕРКЕЛ ПОВИКА НА ЗАБРАНА ЗА НОСЕЊЕ БУРКА ВО ГЕРМАНИЈА

МЕРКЕЛ ПОВИКА НА ЗАБРАНА ЗА НОСЕЊЕ БУРКА ВО ГЕРМАНИЈА

Ангела Меркел повика на забрана за носење бурка во Германија и кажа дека бегалската криза не смее да се повтори на стартот од нејзината кампања за чет ...
1 591 592 593 594 595 627 5930 / 6264 НАПИСИ