КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

a:2:{s:16:"td_post_template";s:22:"single_template_civica";s:9:"td_source";s:49:"Куманово,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  КУМАНОВКА СЕ УДАВИЛА НА ОБИКОЛНИЦАТА ВРАЌАЈЌИ СЕ ОД ОДМОР СО ДЕЦАТА

  Една кумановска го загубила животот во синоќешното невреме што го зафати скопскиот регион.

  Според неофицијални информации, семејството од Куманово се враќало од одмор од Охрид. Невремето ги фатило на обиколницата во близина на Смилковското езеро. Од големата вода бил зафатен и нивниот автомобил. Во обид да го спаси децата кои биле во колата жената се удавила.

  Според последните информации од Управувачкиот комитет за справување со кризи 20 луѓе загинаа во синоќешното невреме во скопскиот регион, а 13 од нив се идентификувани и предадени на семејствата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари