Таг: поплава

1 2 3 9 10 / 87 НАПИСИ
600 КВАДРАТНИ КИЛОМЕТРИ ОД ХЕРСОН СЕ ПОПЛАВЕНИ ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА, СЕ ОЧЕКУВА ВОДАТА ОД УТРЕ ДА СЕ ПОВЛЕКУВА

600 КВАДРАТНИ КИЛОМЕТРИ ОД ХЕРСОН СЕ ПОПЛАВЕНИ ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА, СЕ ОЧЕКУВА ВОДАТА ОД УТРЕ ДА СЕ ПОВЛЕКУВА

Околу 600 квадратни километри се под вода како резултат на уништувањето на браната Каховка во јужниот украински регион Херсон, а локалните медиуми соо ...
СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ ОСТАНАА БЕЗ ПРИСТАП ДО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, ЧИИ ПОЛИЊА БИ МОЖЕЛЕ ДА СТАНАТ ПУСТИНА

СТОТИЦИ ИЛЈАДИ ЛУЃЕ ОСТАНАА БЕЗ ПРИСТАП ДО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, ЧИИ ПОЛИЊА БИ МОЖЕЛЕ ДА СТАНАТ ПУСТИНА

Стотици илјади луѓе останаа без нормален пристап до вода за пиење по уништувањето на браната во Нова Каховка, додека министерството за земјоделство пр ...
НАД 42.000 ЛУЃЕ ВО ОПАСНОСТ ОД ПОПЛАВА ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, ВРВОТ НА ИЗЛЕВАЊЕТО НА ВОДАТА СЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕСКА

НАД 42.000 ЛУЃЕ ВО ОПАСНОСТ ОД ПОПЛАВА ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, ВРВОТ НА ИЗЛЕВАЊЕТО НА ВОДАТА СЕ ОЧЕКУВА ДЕНЕСКА

Илјадници луѓе ги напуштија своите поплавени домови и се очекува нивото на водата да продолжи да расте, откако вчера беше уништена важна брана во јужн ...
РУСИЈА И УКРАИНА МЕЃУСЕБНО СЕ ОБВИНУВААТ ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, НИВОТО НА ВОДАТА ПОРАСНА И НА 11 МЕТРИ

РУСИЈА И УКРАИНА МЕЃУСЕБНО СЕ ОБВИНУВААТ ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, НИВОТО НА ВОДАТА ПОРАСНА И НА 11 МЕТРИ

Порој од вода се излева низ уништената брана на реката Днепар која ги раздвојува руските и украинските сили во јужниот регион Херсон, предизвикувајќи ...
ПОЧНАА ПОПЛАВУВАЊЕТО И ЕВАКУАЦИЈАТА НА НАСЕЛЕНИ МЕСТА ПОКРАЈ ДНЕПАР ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, ЗАГРОЗЕНИ 16.000 ЛУЃЕ

ПОЧНАА ПОПЛАВУВАЊЕТО И ЕВАКУАЦИЈАТА НА НАСЕЛЕНИ МЕСТА ПОКРАЈ ДНЕПАР ПО УНИШТУВАЊЕТО НА БРАНАТА ВО ХЕРСОН, ЗАГРОЗЕНИ 16.000 ЛУЃЕ

Руските сили ја разнесоа браната во Нова Каховка во паника, соопшти разузнавачкиот оддел на украинското министерство за одбрана, додавајќи дека станув ...
РАЗНЕСЕНА ВАЖНА БРАНА ВО ЈУЖНИОТ РЕГИОН ХЕРСОН, СЕ ЗАКАНУВААТ ПОПЛАВИ

РАЗНЕСЕНА ВАЖНА БРАНА ВО ЈУЖНИОТ РЕГИОН ХЕРСОН, СЕ ЗАКАНУВААТ ПОПЛАВИ

Русија и Украина меѓусебно се обвинуваат за разнесувањето на важна брана во јужниот регион Херсон, што предизвика обемни поплави. Непотврдени видеосни ...
СЕВЕРНА ИТАЛИЈА СЕ БОРИ СО КАТАСТРОФАЛНИ ПОПЛАВИ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ И ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ

СЕВЕРНА ИТАЛИЈА СЕ БОРИ СО КАТАСТРОФАЛНИ ПОПЛАВИ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ И ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ

Најмалку тројца луѓе загинаа, а илјадници се евакуирани од своите домови откако катастрофални поплави го погодија северниот италијански регион Емилија ...
МНТ ИМА СЕРТИФИКАТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ОД ВЕШТАК, КОЈ ДОПОЛНИТЕЛНО ИСПИТУВА КАКО МОЖЕ ДА СЕ ЗАКАЧАТ ЛУСТЕРИ НА ГИПС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА УГРИНОВСКА

МНТ ИМА СЕРТИФИКАТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ОД ВЕШТАК, КОЈ ДОПОЛНИТЕЛНО ИСПИТУВА КАКО МОЖЕ ДА СЕ ЗАКАЧАТ ЛУСТЕРИ НА ГИПС, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА УГРИНОВСКА

Македонскиот народен театар (МНТ) е безбеден и за вработените и за публиката, констатираше вештак кој е градежен инженер од Бирото за судски вештачења ...
ТЕХНИЧКИОТ ДИРЕКТОР НА МНТ ПЛИВАЛ ВО ПОПЛАВЕНИОТ ПОДРУМ ЗА ДА ЈА ИСКЛУЧИ СТРУЈАТА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ТЕХНИЧКИОТ ДИРЕКТОР НА МНТ ПЛИВАЛ ВО ПОПЛАВЕНИОТ ПОДРУМ ЗА ДА ЈА ИСКЛУЧИ СТРУЈАТА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Техничкиот директор на Македонскиот народен театар (МНТ) Гунтер Кубе, буквално пливал во вода до појасот за да стигне до осигурувачите во подрумот и д ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО ФАТИ КРАДЕЦОТ КОЈ УКРАДЕ ДВЕ ЧЕШМИ И ПРЕДИЗВИКА ПОПЛАВА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО БИТОЛА

ПОЛИЦИЈАТА ГО ФАТИ КРАДЕЦОТ КОЈ УКРАДЕ ДВЕ ЧЕШМИ И ПРЕДИЗВИКА ПОПЛАВА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО БИТОЛА

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Б. В. (23) од Битола поради сторено кривично дело тешка кражба ...
1 2 3 9 10 / 87 НАПИСИ