Таг: невреме

1 2 3 13 10 / 124 НАПИСИ
ПАДНА ПОТПОРЕН ЅИД НА БУЛЕВАР БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО СКОПСКА ПИНТИЈА

ПАДНА ПОТПОРЕН ЅИД НА БУЛЕВАР БОРИС ТРАЈКОВСКИ ВО СКОПСКА ПИНТИЈА

Попладнево падна потпорен ѕид на булеварот Борис Трајковски во скопската населба Пинтија. По невремето кое го зафати Скопје, ѕидот се урна и земјата с ...
40 МИНУТИ ВРНЕШЕ ГРАД ВО КРУШЕВСКО И МОГИЛА, ГИ СОТРЕ ПИПЕРКИТЕ И КРОМИДОТ ВО БУЧИН

40 МИНУТИ ВРНЕШЕ ГРАД ВО КРУШЕВСКО И МОГИЛА, ГИ СОТРЕ ПИПЕРКИТЕ И КРОМИДОТ ВО БУЧИН

Невреме, проследено со 40-минутни врнежи од град, предизвика големи штети во села од Крушевско и Могила. Градот ги уништи насадите со пиперки и кромид ...
ШИПКОВИЦА ПОВТОРНО НАСТРАДА ВО НЕВРЕМЕТО КОЕ ВЧЕРА БЕСНЕЕШЕ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН

ШИПКОВИЦА ПОВТОРНО НАСТРАДА ВО НЕВРЕМЕТО КОЕ ВЧЕРА БЕСНЕЕШЕ ВО ТЕТОВСКИОТ РЕГИОН

Поројниот дожд и силното невреме кое вчера го зафати Тетовскиот Регион им создаде големи потешкотии на жителите од Шипковица. Надојдените води речиси ...
ПОПЛАВА ВО РУДНИКОТ „СУВОДОЛ“ ПРЕДИЗВИКАНА ОД НЕВРЕМЕ, ИСКОПОТ НА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ПРОДОЛЖУВА ОТЕЖНАТО

ПОПЛАВА ВО РУДНИКОТ „СУВОДОЛ“ ПРЕДИЗВИКАНА ОД НЕВРЕМЕ, ИСКОПОТ НА ЈАГЛЕН ЗА РЕК БИТОЛА ПРОДОЛЖУВА ОТЕЖНАТО

Силното невреме од дожд и град предизвика поплави и големи сливови на вода во рудникот Суводол, од каде се носат најголемите количини јаглен за РЕК Би ...
РЕКОРДНО ДОЛГА МОЛЊА ОД 768 КИЛОМЕТРИ ПРЕМИНАЛА НАД ТРИ СОЈУЗНИ ДРЖАВИ ВО САД

РЕКОРДНО ДОЛГА МОЛЊА ОД 768 КИЛОМЕТРИ ПРЕМИНАЛА НАД ТРИ СОЈУЗНИ ДРЖАВИ ВО САД

Речиси 800 километри долга молња која го осветлила небото над три американски сојузни држави претставува нов светски рекорд, потврдија научниците. Рег ...
СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА И ТУРЦИЈА – ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ ОД АВТОПАТ ВО АТИНА, ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА И ТУРЦИЈА – ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ ОД АВТОПАТ ВО АТИНА, ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

Спасувачките екипи, вклучувајќи ја и војската, работеа цела ноќ за да евакуираат илјадници луѓе заглавени во своите автомобили на автопат во Атина, от ...
ПОВЕЌЕТО СЕЛА ВО СТРУШКО И ДЕБРЦА ВТОР ДЕН БЕЗ СТРУЈА, ДЕЛ ОД КУЌИТЕ СЕ ПОПЛАВЕНИ, А НЕМА НИ ТЕЛЕФОН НИ ИНТЕРНЕТ

ПОВЕЌЕТО СЕЛА ВО СТРУШКО И ДЕБРЦА ВТОР ДЕН БЕЗ СТРУЈА, ДЕЛ ОД КУЌИТЕ СЕ ПОПЛАВЕНИ, А НЕМА НИ ТЕЛЕФОН НИ ИНТЕРНЕТ

Втор ден се без струја поголем дел од струшките села на планинскиот потег на Јабланица, Дримкол, Малесија, Галичник и Општина Дебарца, откако вчера по ...
НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО СЕРИЈА ТОРНАДА ВО САД, ИСЧЕЗНАТИ 70 РАБОТНИЦИ ОД ФАБРИКА ЗА СВЕЌИ ВО КЕНТАКИ

НАД 100 ЗАГИНАТИ ВО СЕРИЈА ТОРНАДА ВО САД, ИСЧЕЗНАТИ 70 РАБОТНИЦИ ОД ФАБРИКА ЗА СВЕЌИ ВО КЕНТАКИ

Американскиот претседател Џо Бајден вети помош за централните области на земјата, откако серија торнада оставија трага на уништување долга повеќе од 3 ...
НАД 70 МРТВИ ВО НАЈСИЛНИТЕ ТОРНАДА ВО КЕНТАКИ ДОСЕГА, ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАЛЕ ВО ФАБРИКА ЗА СВЕЌИ

НАД 70 МРТВИ ВО НАЈСИЛНИТЕ ТОРНАДА ВО КЕНТАКИ ДОСЕГА, ДЕСЕТИЦИ ЗАГИНАЛЕ ВО ФАБРИКА ЗА СВЕЌИ

Расте бројот на жртвите во серија торнада што погодија шест американски сојузни држави. Гувернерот Енди Бешир изјави дека само во Кентаки има најмалку ...
НАЈМАЛКУ 50 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА ТОРНАДО ВО КЕНТАКИ, ВО ИЛИНОИС СЕ УРНА СКЛАДИШТЕ НА „АМАЗОН“

НАЈМАЛКУ 50 ЗАГИНАТИ ВО НАЛЕТОТ НА ТОРНАДО ВО КЕНТАКИ, ВО ИЛИНОИС СЕ УРНА СКЛАДИШТЕ НА „АМАЗОН“

Се верува дека најмалку 50 луѓе загинале во налетот на торнадо во југозападниот дел на американската сојузна држава Кентаки. „Знаеме дека ќе имаме по ...
1 2 3 13 10 / 124 НАПИСИ