ПОТВРДЕН ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС МЕЃУ НАСТАВНИЦИТЕ ВО БИТОЛА

  ПОТВРДЕН ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС МЕЃУ НАСТАВНИЦИТЕ ВО БИТОЛАНема ученици во изолација поради првиот заразен просветен работник во Битола (Фото: СДК.МК)

  Наставник во битолско училиште е позитивен на коронавирус, потврдија од Центарот за јавно здравје во Битола. Ученици во изолација нема зашто наставникот држел онлајн часови и немал контакти со нив.

  Ова е прв случај на заразен просветен работник во Битола. Во последните денови бројот на заболени во Битола почна нагло да се зголемува и за 16 дена регистрирани се над 120 нови случаи на коронавирус.

  Ж. ЗДРАВКОВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира