Таг: наставник

ПОТВРДЕН ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС МЕЃУ НАСТАВНИЦИТЕ ВО БИТОЛА

ПОТВРДЕН ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС МЕЃУ НАСТАВНИЦИТЕ ВО БИТОЛА

Наставник во битолско училиште е позитивен на коронавирус, потврдија од Центарот за јавно здравје во Битола. Ученици во изолација нема зашто наставник ...
УЧЕНИЧКА ВО КЕНИЈА СЕ САМОУБИ ОТИ НАСТАВНИКОТ ЈА ЗАСРАМИЛ ДЕКА УНИФОРМАТА Ѝ БИЛА ИЗВАЛКАНА ОД МЕНСТРУАЦИЈА

УЧЕНИЧКА ВО КЕНИЈА СЕ САМОУБИ ОТИ НАСТАВНИКОТ ЈА ЗАСРАМИЛ ДЕКА УНИФОРМАТА Ѝ БИЛА ИЗВАЛКАНА ОД МЕНСТРУАЦИЈА

Ученичка во Кенија се самоубила откако била засрамена за време на час бидејќи имала менструација и униформата ѝ била извалкана. Кениските медиуми прен ...
СТУДЕНТ ВО ЗАВРШНА ГОДИНА ЌЕ ПРЕДАВА ФИЗИКА ВО СКОПСКОТО УЧИЛИШТЕ КОЕ ТРИ МЕСЕЦИ БЕШЕ БЕЗ НАСТАВНИК

СТУДЕНТ ВО ЗАВРШНА ГОДИНА ЌЕ ПРЕДАВА ФИЗИКА ВО СКОПСКОТО УЧИЛИШТЕ КОЕ ТРИ МЕСЕЦИ БЕШЕ БЕЗ НАСТАВНИК

Учениците од основното училиште „Кузман Јосифовски-Питу“ од скопска Кисела Вода добија наставник по физика. Откако минатата недела САКАМДАКАЖАМ.МК обј ...
НЕМААТ НАСТАВНИК ПО ФИЗИКА, А ПОЛАГААТ ТЕСТОВИ, РОДИТЕЛИТЕ СЕ ЖАЛАТ КАЈ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

НЕМААТ НАСТАВНИК ПО ФИЗИКА, А ПОЛАГААТ ТЕСТОВИ, РОДИТЕЛИТЕ СЕ ЖАЛАТ КАЈ НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ

Од почетокот на учебната година учениците од основното училиште Кузман Јосифовски-Питу, од скопска Кисела Вода, немаат наставник по физика, а полагаат ...
ВМРО-ДПМНЕ JA ОБВИНИ БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ДЕКА СИ ГО ВРАБОТИЛА БРАТОТ, ТАА ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ БИЛ ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ

ВМРО-ДПМНЕ JA ОБВИНИ БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ДЕКА СИ ГО ВРАБОТИЛА БРАТОТ, ТАА ВЕЛИ ДЕКА ТОЈ БИЛ ЕДИНСТВЕН КАНДИДАТ

Од ВМРО- ДПМНЕ ја обвинија битолската градоначалничка за непотизам зашто како што рекоа, по промената на директорите во школите брат ѝ се вработил ка ...
УЧЕНИК ГО ПРЕТЕПАЛ СВОЈОТ НАСТАВНИК ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ГОСТИВАРСКО

УЧЕНИК ГО ПРЕТЕПАЛ СВОЈОТ НАСТАВНИК ВО ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ ВО ГОСТИВАРСКО

15-годишен ученик од гостиварското село Симница физички нападнал наставник од основното училиште „Исмаил Ќемали“ од истото село. Инцидентот се случил ...
6 / 6 НАПИСИ